Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért ennyire negatív a magyar?

Miért ennyire negatív a magyar?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy a negatív életvitel Magyarországon egyszerűen virágzik. Nyilván nem egyszerűbb máshol sem az élet, mindenkinek megvannak a saját problémái, de itthon teljesen elzárkóznak az emberek és sajnos nagyon negatívan gondolkodnak. Persze nem mindenki nyilvánvalóan de elég, ha kimegyünk az utcára és csak figyelünk. Akikkel beszélgettem erről és kicsit világot látottabb ember, mind így gondolta. Úgy érzem, hogy egy országot rendkívüli mértékben befolyásol a hit. Vallástól függetlenül. Erkölcsi és szellemi mintát ad gyerekkortól kezdve. De itthon bizonyos politikai irányzatoknak köszönhetően (ebbe nem mennék bele bővebben) egyszerűen "ciki", ha hiszel valamiben. Pedig anélkül az ember lelke ellaposodik. Ha magamról beszélek, nem vagyok túlságosan vallásos, talán a koromnál fogva (23), valahogy még nem foglalkoztat a téma, de Istenben hiszek. Nem tudom hogyan képesek leélni az emberek az életüket hit nélkül. Ha belegondolnak az élet értelmébe és a világ szépségébe és zord igazságtalanságaiba... hol kapnak/kaptok rá választ?? Szerintem a hit olyan problémákra is megoldást nyújthatna, mint a kisebbség kérdés Magyarországon. Ha tanulatlan és bűnöző családba születik valaki, hát mi más nyújthatna menedéket és erőt a lelkének, hogy ne jusson hasonló sorsra mint elődjeik? Én már jártam sokszor a harmadik világban és az emberek mosolyognak, kedvesek és nyíltak. De ugyanez jellemző például Amerikára is, ahol az életszínvonal jóval magasabb és azt hiszem Európa pont annyira elmaradott hozzájuk képest, mint Európához képest néhány fejlettebb, de harmadik világhoz tartozó ország. Persze most jöhetünk azzal -magyaros módra- mennyire buták, de itthon is akad jó néhány hasonló gondokkal küzdő ember, elég, ha bemegyünk egy edzőterembe, vagy bekapcsoljuk a tévét és kellemes focihuligánok rongálásait figyelhetjük (stb.) Én magam USA-ban csak diplomás intelligens emberrel ismerkedtem meg. Van egy angol kifejezés: open-minded, ez jellemző a boldog társadalmakra. Vagyis nyílt gondolkodásúak és lelkületűek. Nem pedig zártak, mint a magyarok. Abszolút nem befogadó, elfogadó képes, nem toleráns társadalom vagyunk. Sajnos. Remélem ez megváltozik egyszer. Kívánom, hogy ha nem is a hit, majd más hozzon "áldást", boldogságot az emberek szívébe és ne lelki akadálya legyen annak, hogy gyermeket vállaljanak. Továbbá kívánom, hogy nyíljon ki a magyarság szeme, lelke a világ felé.
2012. febr. 6. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
70%

Mllesleg: a Gábor-cigányaid idős emberek tucatjait verték át, károsították meg az országban. "Olcsón megjavítjuk/kicseréljük a csatornáját!" Meg se várták a választ, erőszakosan benyomultak az udvarra, tiltakozás ellenére hozzákezdtek - és a végén 4-500.000 forintokat követeltek szerencsétlenektől. Fenyegetőztek is. Volt, akit még a bankba is elkísértek, kihasználva, hogy ijedt és idős.

Én nem vagyok az. Velem is próbálkoztak: úgy hajtottam el őket, hogy pattantak a furgonjukba és uccu, padlógázzal. Tehát Gábor és nem Gábor ügyben nincs szükségünk semmilyen okításra...Lehet, hogy Gabr(iella) vagy te magad is? Akkor menj "jogvédeni" talán Olaszországba, ott nagyobb szükség van rád. Ők aztán nem tréfálnak: a cigányra is vonatkozik minden törvény, nem úgy, mint itt. Lehet, hogy Gab(riella) vagy te magad is? Akkor meg becsüld meg magad - és majd az emberek is becsülnek.

2012. febr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
25%

ma 10:02


Mondtam: ha neked ott olyan optimális, húzz el. Van választásod, oda mész, ahová akarsz."


Remelem, Isten segicsegevel, hamarosan visszamejek ! ...

Igy igaz, van valasztasom ! Onnek van ?

Lenne ! de ........

2012. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
25%

10:35 nak ,

HA HA HA , a GYENGEK ! " tamadasa " ! ....ciganyozni !

ha, cigany lennek, mar regg kikozositetek volna innen ! ( irtam mar, hogy egy honap alatt csak, kikozositettek mar innen 1 ciganycsaladot, ami nekem IGASAGTALANSAG ! es a Magyar torveny is TILTJA ! ) de lattom, nem tudd olvasni magyarul ! ...


Ne mind panaszkodjon ! tegyen sajat maga valamit mindezert, vedje meg kutyaval, stb vel portajat, idodeit ha van,


mert, ez az oka :


"....„A rendőrség is tud róla, de semmit sem tesznek"...."



[link]


a ciganyok is bunozok, igy igaz, de etol feljen ! :


"2011 - bűnügyi hírek

Játékból öltek a fiúk


Lak - Gyerekek végeztek Ica nénivel. Csaknem az utolsó csontja is eltörött annak az idős nőnek, akit a gyanú szerint négy, kisegítő iskolába járó 13 éves gyermek vert halálra a Borsod megyei Lakon.


K. Ica (+81) halálának hírére összerezzent az egész falu,... Napok óta azzal szórakoztak a helybéli suhancok, hogy beugráltak a kertekbe, ahol látták, hogy ég a villany, és leverték a villanyórát."


BORZASZTO ! ilyesmit meg nem is hallotam ! ............ilyen hulye szorakozasbol, OLNI ! ?


"Autós orosz rulettet játszanak a fiatalok Öcsödön

2011.01.28....."


[link]


FIATALOK ! amelyekek, nem szukseghelyzetbol bunozok ! hannem szorakozasbol !

ETTOL FELJENEK !

nem a ciganyoktol !

a ciganyokat, konnyebben tavol tartod portadtol : kutyaval, stb vel,

mind a bosszualo, "szorakozo " fiatalokat !

2012. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
69%

Eliza, most szólok hozzád utóljára. Semmit nem értesz semmiből, de akkora nagy mellényed van, mintha... Na jó.

Tehát: azok, akik szórakozásból megölték Ica nénit Lakon, Solymosi nénit Hétes-telepen, Gábor bácsit Mélykúton, most egy 72 éves vak ember Kiskunhalason - és minden nap legalább 1-2 magyar idős embert, válogatott, szadista kínzásokkal - azok MIND, egytől egyig C....NYOK voltak. A sajtó nem közölheti az etnikai hovatartozásukat - ezért eufemizmusokkal "fiatalok"-nak, "helyi lakosok"-nak, "tinik"-nek nevezi őket. Ezek a fehérjehalmazok terrorizálják a magyar lakosságot: az a legkevesebb, hogy asz időseket az utcán leköpik, leq....vázzák, as gyerekeket kirabolják, zsarolják..ellopják a terményt, disznóvágás után a füstölt húst, szalonnát..kivágják a fákat, lebontják a szomszéd tetejét, ha kell..fenyegetőznek, rendőrt lefegyvereznek..vasúti biztonsági kábeleket lopnak el - de érinthetetlenek, mert Brüsszel nem akarja, hogy Nyugat-Európát elözönöljék. A tieiteket már ismerik: nem kérnek belőlük egy újabb adagot. Viseljük el őket mi, még ha az életünk az ára, akkor is. Kapnak segélyeket (50 féle jogcímen adható támogatás nekik!), új házakat, ingyenes egészségügyet és oktatűst, ebédet a gyerek az iskolában - de a magyar a rasszista barom, aki, ha leölik az édesanyját, mint egy csirkét - még szólni mer. ÉRTED, ELIZA???!!! Miről mesélsz te itt nekünk? Ki jogosított erre? Nincs szükségünk semmilyen cigány-ügyi okításra - tudunk mi róluk eleget. Beléjük pusztul ez az ország.

2012. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
64%

Előre leszögezem: attól, hogy székely vagy saját bevallásod szerint, egyszerűen ocsmány a helyesírásod. Értem én, hogy nincs ékezetes billentyűzeted, meg félre is gépel az ember néha, de egyszerűen sok helyen értelmezhetetlen amit írsz. Az meg külön idegesít, hogy minden nyamvadt mondatod után, legyen akár kérdő vagy kijelentő, te felkiáltó jelet teszel. Szokj le erről, bunkóságnak számít jobb helyeket.


"Amiotta, Hungaryaban tartozkodom, EGY magyar szimpatiat nem talaltam a ciganyok irant ! a hivatalnal, majdnem kidobtak egy " gabor ciganyal " ( igy nevezuk mik a szoknyasokat Kolozsvaron ) akin akkartam segiteni es bementem vele a hivatalra ...."


Először is, Magyarországon tartózkodsz, nem Hungary-ban. Másodszor, mi az, hogy "EGY magyar szimpatiat nem talaltam"? Ez mi már? Semmi értelme ennek a mondatnak, értem én, hogy mire gondolsz, amúgy. Amúgy valószínűleg azért dobtak ki majdnem egy hivatalból, mert hü.lyeséget akartatok és nem azért, mert cigánnyal voltál. Itt a hivatalok mindig tele vannak cigányokkal, mégsem dobják ki őket.


"tovabba, elkergetek csak 1 honap alatt ! egy cigany csaladot, itten ahol lakom, mert allitolag bunozok letek volna ( en, nem hiszem ezt ! mert ha bunozo lett volna, nem koltoztek volna egy kisvarosban, amelyekrol tudot, hogy nem szeretik a ciganyokat, ha bunozo lett volna, egy cigany faluban koltozot - bujdosot volna ...)"


Szerintem ha valaki lopni akar, akkor nem direkt szegény helyre megy (cigányfalu), hanem minél gazdagabb részre.


"olvasok itten - ottan az interneten, meg egy szegeny cigany gyereket sem sajnalnak ! akinek az apja meggyilkota az anyat, nem sajnaljak mert cigany ! es persze, gyilkos eletet is mar jovendoltek neki !( a szerencsetlen arva mindkett szuleitol ! ), ha mar a halal elott sincs megertes, egy gyerek irant ! hat, mit is kovetkeztetnek ?...."


Most azért, mert 20 ember nem sajnál valakit szemét lesz az egész magyarság? Ha kompletten lerasszistázol egy népet azzal te is rasszistává válsz.



"tovababb, ahogy EGY szot mondtam itten, a ciganyok megvedesere MINDDIG tamadasban volt reszem ! misn most is !"


És? Vitatkozni csak úgy lehet, ha eltérnek a vélemények. Nem téged támadunk, hanem az érveidet.


"ha ez nem rasszizmus, amitt a Magyar torveny is TILT ! akkor, nem tudom mi a rasszizmus, kiolni oket , mind Hitler ?"


Hogyne lenne rasszizmus. Az. Csak az a probléma, hogy a cigányok nagy része nem is akar ezen a hírhedtségen változtatni. Számomra az csak önvédelem, ha egy szakadtul kinéző cigánnyal szemben előítéleteim vannak.



"maskulonben, lehet melysegesebben ismerem a ciganyokat mind onnok ! mert melletuk eltem !"


Azt hiszed más nem élt cigányok mellett? Gyakorlatilag lehetetlen ebben az országban úgy élni, hogy ne lenne az utcádban cigány.


"es sajnos, akkaratom ellenere megismertem a hungarok velemenyet is ezt ertelmezve !"


Én sem románozom le a székelyeket, akkor légy szíves, te se hungarózd le a magyarokat. Köszi.


"ugy a hivatalokat ertelmezve, mind a sokk hungarok velemenyet is illetoen .."


Ezt a mondatot csak én nem értem?


"a ciganyok , Kolozsvaron sem szentek ! sokkan kozuluk csalok, tolvajok, stb ek, de mindez meg nem add senkinek joggot ! hogy egy Isten teremteset elitelj, bore miatt!"


Én nem a bőre miatt ítélem őket. Amikor meglátok egy cigányt akkor csak gyanakszom és előítéleteim vannak, nem akarom mindjárt börtönbe záratni mert bűnöző. Azért úgy vélem, arra csak van jogom, hogy azt gondoljak a másikról amit akarok. Vagy tévedek?


"Tegyetek fel a kerdest, : mi lett volna ha ciganynak szuletetek volna ! ???

( mar a BUTA - bekebzelt valaszokat is ismerem : nem szuletem ciganynak ! es mi van evvel ? istenek szuletel ? hogy joggosan itelkez a ciganyokon ? 100 % nem ! )"


Attól függ. Ha értelmesebb cigány családba születek akkor valószínűleg olyan lennék mint a magyarok többsége, ha meg beleszületnék egy alkoholista apa putrijába akkor meg valószínűleg, én is "raj" lennék és szabadidőmet szipuzással meg mások ba.szogatásával és lopással tölteném.


"vagyis, nem szaladnak en el a ciganyoktol ! mert nem ijedek meg en az arnyekomtol, mind nehanyak !

tavol lehet tartani oket nagyon jol a portanktol : kutyaval ! ( ez egy jo tanacs akkart lenni ! ...) , stb vel ,

gondolom, azert egyesek nem tudnak megelni jol veluk, mert nem ismerik !"


A kutya nem jön be. Idős nagymamámat is kb havonta meglopják (igen, tudjuk hogy ők, láttuk, hogy ők voltak, nem a levegőbe beszélek) és én is gondoltam, hogy veszünk neki 2 nagyobb kutyát és a probléma megoldva. De mondta egyből, hogy semmire se jó, mérgezett húst dobnak be neki és megdöglik, vagy agyonverik a kerítés túloldaláról vascsővel.


"csauseszku kozenk betetet oket , igy megtanultunk veluk elni ! ......"


Jó nektek.


"Errrol, meg csak annyit, ha tetszik nektek ha nem , Isten elott, EGYENLO JOGGOSAK vagyunk , es egy igazi kereszteny, a ciganyokat is felebaratanak tartja !

ezt csak ugy irtam, mert egy katolikus allamban elek most ...."


Magyarországon nincs államvallás. Nem katolikus állam. Egyébként én sem vagyok katolikus, tehát pont tojok ebbe az álszenteskedésbe.



"Dehogy nem itelkeztek ! allandoan ( a tavaj is ! ) a hungar elnok, a miniszterelnok, stb ek, Erdelyben latogatak ! ( es nem mind turisztak ! ....) es " velemenyeket " mondanak !....."


Nem hungar vazze, hanem magyar. Egyébként meg azért mennek ki, mert sok magyar él Erdélyben és eddig az összes magyar kormány támogatta őket. Jó, most jöhetsz azzal a szöveggel, hogy ti székelyek nem is vagytok magyarok (ami amúgy ba.romság, de azt gondolsz amit akarsz), de Erdélyben nem csak székelyek élnek hanem magyarok is.


"Hany erdelyi magyar jott ide dirigalni - " tanacsolni " mind a hungar vezetok csinaljak ! ?"


Én eddig egyről hallottam, rólad.


"usszitva igy a szekelyeket , a romanok ellen, persze, nem ok iszik mindenek a keseru levet, hannem azok a egyes buta szekelyek, akik meg hiszik, hogy "anyaorszag "jot akkar nekiuk ! .... ,"


De akkor te miért vagy itt, most komolyan? Bosszút akarsz állni?


"tudjatok e ? hogy szekelyfold az egyik legszegenyebb resze Romanianak ? es ez biztos ! hogy nem a romanok miatt tortenik ! ....most is ! es alatalaban az RMDSZ a parlamentben van ! ...de, az ok gazdagodasukat rendezik, nem, hogy a magyarokon segicsenek ! ...."


Ez ugyan olyan előítélet mint az, hogy az összes cigány rabló.


"az itteni magyarok, nem szeretek ti minket, erdelyi magyarokat ! mert feltitek munkahelyeiteket tolunk ( meg ez velemenyem szerint butasag ! ...) , mondjam vajon, mert altalabban jobb szakkebzetek vagyunk lehet ! ? mert szeretunk dolgozni ! ? mert alltalaban nem jajgatunk, panaszkodunk ! hannem probalunk megelni nehez korulmenyekben is, erre " tanitot " meg minket a komunizmus - csauseszku , hogy AZERT IS ! nem gyoztok le ! fenmaradunk ! ....,"


Kutya se bánja ha jönnek ide magyarok. Tudod mitől áll fel a hátamon a szőr? Attól, hogy ide jössz, itt élsz 1 hónapig és mindjárt belepofázol mindenbe, amihez közöd nincs, ráadásul az írásod és az rendezetlen gondolataid miatt szerintem még a 8 általánoson sem vagy túl, de te mindenhez baromira értesz. Jajgatsz te is, nem csinálsz mást.


"meg ne irjam meg ! a majdnem 2 evi " testveri " foggadtatast ! ( amirrol konyvet lenne erdemes irni ! , hogy a johiszemu erdelyi magyarok, ne meg almodozanak testveri foggadtatasban " az anyaorszagban " ! ....),

ezt ertelmezem egyes hivatalokra, ahol koldusnak mondtak le ! miutan tobb millio forintott hoztunk ide !

meg egyes hungarok, az utcan is leealitotak ! hogy magyarazam meg az erdelyi magyaroknak, hogy ne szavazanak Hungarya joletett illetoen, ez is nagy butasag ! altalaban, az erdelyi magyarokat nem erdekli a magyar allampolgarsag sem ( bizonyitek mindere, a korubelul 1 es fel MILLIO erdelyi magyarok kozul, egy ev alatt, csak 200 kertek a honositast ! nem erdekli oket a szvazas ! de mitt mongyak egyes nacionalistaknak ? akkik meg az arnyekuktol is felnek ! ugysem lassak a valosagot ! ....),

nem tudtok romanul altalaban , nem tudjatok igy a valosagot sem altalaban az erdelyi magyarokrol ! csak azt tudjatok, amitt a mass - media elmond nektek magyarul .....ami nem valja mindigg az igasagot !"


Nagyrészt nem tudtam értelmezni mit írsz, de erre is igaz az, hogy beleugatsz mindenbe, amihez közöd sincs. ráadásul azért, mert 10 millió magyarból 3 nem viselkedett veled rendesen már mind szemét. Velem hidd el, nem 3 cigány szemétkedett, nem ennyi miatt alakult ki bennem és másokban az ellenszenv. Szinte minden péntek este amikor megyek valahova beszólogatnak a hiperpigmentáltak áldott jó csemetéi.



"Befejeznem mindezt avval, amitt csak egy erdelyi magyar mondot a kosszuth radioban nemregg ! hasonlo nyelvet beszelunk, de ket kulombozo nep vagyunk !

es ez igy igaz !"


Ja. Te hogy más vagy az tuti. Kossuth-ot meg egyébként így írják.


"sajnos, csak akkor tudod meg ezt a valosagot, mikkor itten elsz ! ....

mikkor, latogatoban josz, minden szepnek, jonnak tunik, a valosag : keseru !"


Te. Öcsém. Ki a tököm mondta, hogy itt kolbászból van a kerítés. Nyugat még odébb van és elárulom: ott se jobb.


"Vagyis, on "kotyogjon " mikkor ismerni foggja az erdelyi magyarokat es a hungary magyarokat mind en !

Ott eltem le nagyreszet az eletemnek ( es remelem ujra ott foggok elni ! ...) es sajnos, most itt elek ! .."


Lótúrót ismersz te, csak nem a valóságot.

2012. febr. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
69%

Kedves előző válaszoló! Gratulálok a higgadt türelmedhez és a tételes "elemzéshez".

Én arra a következtetésre jutottam, hogy ez az ember nem székely, nem magyar - talán cigány, talán román...mindegy. Nem vitapartner. Sajnálom, hogy ennyi energiát szántam rá. Én ezt csak vehemensen tudom tenni - ezért becsülöm nagyra a válaszod nyugodt szilárdságát. Minden jót!

2012. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
20%

ma 16:12 nak,


On mongya : ... de a magyar a rasszista barom..." es lehet igaza van ...


"...ÉRTED, ELIZA???!!! ..."mongya


igen ertem, mert testveremet ! es 74 eves edesanyamat ! nemregg csufoltak ! ...

en, nem vartam a "sult galambot, hogy a szambe repuljon "vagy a rendorseg, tuzolto vagy MAS segicseget !

....

hanem, a 1, 52 centimeteremel, a kamaszkoru CIGANY sracot, majdnem a falhoz vertem ! mert csufolta az edesanyamat !

ugyhogy, nagyon jol erti Eliza !

Onnok, varjak masok segicseget ! KI ET vajon ? en megtanultam,a romanoktol ! , hogy rendezem ha tudom problemaimat !


DE ! mindez, meg nem add joggot, hogy eliteljem a ciganyokat, akik Isten teremtesei = felebarataim !

On ERTI mindezt vajon ! ?

vajon , ki mesel e ?


ki joggosut erre ? a MEG szolasszabacsag ..........hungaryaban,

lehet, a jovoben, erre sem lesznek joggosak ! szolasszabacsagra ! ........

2012. febr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
0%

ma 16:12 .... bunkóságnak számít jobb helyeket."


bunko aki mongya !


"....Először is, Magyarországon tartózkodsz, nem Hungary-ban...."


Magyar orszag a MAGYAROK orszaga kenne legyen !...

NEM AZ !

en igazi, tisszta szarmazasu MAGYAR vagyok, nagytatam a MAGYAR katonasagban harcolt mind SZEKELY !

nem erzem otthon magam itten az " anyaorszagban " akor, ez NEM a MAGYAROK orszaga !

ez NEM SERTES ! az autokon HU van irva ! nem MA , FOGGAGYAK EL ! ami VALOSAG !

nagyzolnak a Hungaryaval, akkor, Hungarya ! NEM a Magyarok orszga !



"... azért dobtak ki majdnem egy hivatalból, mert hü.lyeséget akartatok és nem azért,...."


nem mindegyikbol !

EGYBOL ! mert probalkoztam a " gabor " MAGYAR ciganynak kervenyt kerni a honositasra .....

2012. febr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
20%

"...Szerintem ha valaki lopni akar, akkor nem direkt szegény helyre megy (cigányfalu), hanem minél gazdagabb részre...."



LAKNI ! ?


hat bocsanat ! de On igazabol BUTA !

elvagom a cigany szomszedom nyakat ! ha elopja a tyukomat !

es o, a cigany, tudja mindezt ! tart az eletehez ! sokk gyermeke van ! ......

de a szomszed falubol, elopja tyukomat, megeszi ! mert ha utana mereszelek menni oda ! bajban jutok en !


Igazabol, nem ismeri a ciganyokat !

felos , buta !

2012. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
20%

"...Most azért, mert 20 ember nem sajnál valakit szemét lesz az egész magyarság? Ha kompletten lerasszistázol egy népet azzal te is rasszistává válsz....


80 % ban nem sajnaltak a szegeny arva cigany KISKORU gyereket !

2012. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!