Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért ennyire negatív a magyar?

Miért ennyire negatív a magyar?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy a negatív életvitel Magyarországon egyszerűen virágzik. Nyilván nem egyszerűbb máshol sem az élet, mindenkinek megvannak a saját problémái, de itthon teljesen elzárkóznak az emberek és sajnos nagyon negatívan gondolkodnak. Persze nem mindenki nyilvánvalóan de elég, ha kimegyünk az utcára és csak figyelünk. Akikkel beszélgettem erről és kicsit világot látottabb ember, mind így gondolta. Úgy érzem, hogy egy országot rendkívüli mértékben befolyásol a hit. Vallástól függetlenül. Erkölcsi és szellemi mintát ad gyerekkortól kezdve. De itthon bizonyos politikai irányzatoknak köszönhetően (ebbe nem mennék bele bővebben) egyszerűen "ciki", ha hiszel valamiben. Pedig anélkül az ember lelke ellaposodik. Ha magamról beszélek, nem vagyok túlságosan vallásos, talán a koromnál fogva (23), valahogy még nem foglalkoztat a téma, de Istenben hiszek. Nem tudom hogyan képesek leélni az emberek az életüket hit nélkül. Ha belegondolnak az élet értelmébe és a világ szépségébe és zord igazságtalanságaiba... hol kapnak/kaptok rá választ?? Szerintem a hit olyan problémákra is megoldást nyújthatna, mint a kisebbség kérdés Magyarországon. Ha tanulatlan és bűnöző családba születik valaki, hát mi más nyújthatna menedéket és erőt a lelkének, hogy ne jusson hasonló sorsra mint elődjeik? Én már jártam sokszor a harmadik világban és az emberek mosolyognak, kedvesek és nyíltak. De ugyanez jellemző például Amerikára is, ahol az életszínvonal jóval magasabb és azt hiszem Európa pont annyira elmaradott hozzájuk képest, mint Európához képest néhány fejlettebb, de harmadik világhoz tartozó ország. Persze most jöhetünk azzal -magyaros módra- mennyire buták, de itthon is akad jó néhány hasonló gondokkal küzdő ember, elég, ha bemegyünk egy edzőterembe, vagy bekapcsoljuk a tévét és kellemes focihuligánok rongálásait figyelhetjük (stb.) Én magam USA-ban csak diplomás intelligens emberrel ismerkedtem meg. Van egy angol kifejezés: open-minded, ez jellemző a boldog társadalmakra. Vagyis nyílt gondolkodásúak és lelkületűek. Nem pedig zártak, mint a magyarok. Abszolút nem befogadó, elfogadó képes, nem toleráns társadalom vagyunk. Sajnos. Remélem ez megváltozik egyszer. Kívánom, hogy ha nem is a hit, majd más hozzon "áldást", boldogságot az emberek szívébe és ne lelki akadálya legyen annak, hogy gyermeket vállaljanak. Továbbá kívánom, hogy nyíljon ki a magyarság szeme, lelke a világ felé.
2012. febr. 6. 13:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
25%

"...Hogyne lenne rasszizmus. Az..."


Kosszonom ! hogy egyet ert velem ! igazat add nekem

2012. febr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
25%

"...Gyakorlatilag lehetetlen ebben az országban úgy élni, hogy ne lenne az utcádban cigány...."


nem igaz ez sem !

egy olyan varoskaban elek, ahol EGY cigany sem el !

2012. febr. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
25%

"Én sem románozom le a székelyeket, akkor légy szíves, te se hungarózd le a magyarokat. Köszi."


szivesen !

de mongya meg a veztoknek is, hogy a kocsik rendszaman irjak : MA ( mind a romanoknal : RO 0 , OK ?

nem HU !

vagyis, nem en hungarozok csak ! atvetem vezetoiktol mindezt !

2012. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
20%

"...Én sem románozom le a székelyeket, ....."

de igenis CIGANYOZNAK ! romanoznak ! ...

e topikban visszaoolvasva es BIZONYITEK van mindere !


ezt irigysegbol teszik !

mert mik megtartotuk ROMANIBAN a MAGYARSAGUNKAT !

itten meg ritkan talalsz mar tisszta magyart ! ....

de, magyaroznak ! ..........buta, nacionalizmus ez csak ........

2012. febr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
25%

"...vagy agyonverik a kerítés túloldaláról vascsővel...."

ez nem lehet igaz minnddig !

a ciganyok felnek nagyon a kutyaktol !

a magyarok, romanok, valojaban mergezik a kutyakat is ! ....

2012. febr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
25%

"....Jó nektek..."


KOSSZ !

a lecke nem volt epp jo ..........

2012. febr. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
25%

"Magyarországon nincs államvallás. Nem katolikus állam"


Oban mast mondot , nemregg ! ........

2012. febr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
20%

"de Erdélyben nem csak székelyek élnek hanem magyarok is"


igy igaz !

en szekely MAGYAR vagyok ,

HA HA HA

nem tudja mi is a szekely ? meg a magyar ?

HA HA HA : UGYANAZ !

2012. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
20%

"Én eddig egyről hallottam, rólad."


KOSSZONOM !

en is csak egy velemenyt mondtam !

nem dirigalok ! mert nem vagyok Orbanak a felesege

HA HA HA

2012. febr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
25%

"De akkor te miért vagy itt, most komolyan? Bosszút akarsz állni?"


TEVEDESBOL !

NAIV voltam ! hitem az " anyaorszagban " " testverisegben "

kin ? es miert is allnak bsszut ?

ha ha ha

2012. febr. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!