Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretitek a cigányokat?

Szeretitek a cigányokat?

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 19:49
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/273 anonim ***** válasza:
23%

17:22

Kedves Kérdező!

Az anyukám szülei romák,egy hölgy felmenő ebből az ágból pedig amerikai,édesapám szülei szintén romák,de abból az ágból van német felmenő is!

Arra pedig, hogy nem szeretnéd, hogy a családodba keveredjenek romák, be kell látnod, hogy nem Te fogod eldönteni! Hisz ha gyermekeid/gyermeked közül valamelyik roma párt választ magának és szereti valószínűleg nem fogod tudni megakadályozni. 2 okból! 1. mert a saját gyermekét senki nem fogja kitagadni azért a családból,mert olyan párt választott magának,akit a szülei a származása miatt nem fogadnak el!Éppen azért mert minden anyának a gyermeke boldogsága a legfontosabb,és ha Ő egy roma embert választ,azt el kell fogadni,mert egy fontos szerettedről van szó! 2. talán ha Te is jobban megismernéd a gyermeked roma párját és a gyermeked igenis egy tiszta lelkű, tiszta és gondos romát fogott ki, hidd el Te sem fogsz nemet mondani!

De a 2 okból talán az első ami igazán fontos! És ezt minden rendes szülő,aki igenis szereti a gyerekét,így áll hozzá!

2009. dec. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/273 anonim ***** válasza:
11%

18:36

Nem az utálat esik rosszul,hanem az általánosítás! Az hogy nagyon sokan annyira elvakultan ítélnek, hogy nem látják a másik oldalt!

Ha végig olvasod azt amit írtam,akkor erre magad is rájössz, hogy mire szeretnék kilyukadni. Én a normális roma réteg mellett szeretnék kiállni, hisz a normális magyar réteget sem ócsárolja senki! Itt viszont mindegy milyen egy roma, jó vagy rossz,általánosítanak és nem adják meg a rendes életet élő romáknak a tiszteletet! Itt mindenki egy kalap alá veszi őket!

Amit pedig a putriról írtál és az analfabétaságról, azt hiszem ha kicsit körül néznél a magyarok tájékán is, hidd el, hogy ott sem találnál kevesebb olyan embert és családot,akik így élnek! Akkor őket is most ócsároljuk és rakjunk rájuk a bélyeget? Jesszus! Mindig csak az egyik oldal... Nézzük már egy kicsit a másik oldalra is, könyörgöm.. Ez az amit elvakultságnak nevezünk és megalapozatlan előítéletnek!

2009. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/273 anonim ***** válasza:
69%

18:40:

"mert a saját gyermekét senki nem fogja kitagadni azért a családból,mert olyan párt választott magának,akit a szülei a származása miatt nem fogadnak el"

Ebben tévedsz, szó nélkül raknám ki az utcára fiam/lányomat, minden lelkiismeret furdalás nélkül. Ezt már régen eldöntöttem. Nincs még gyerekem, így még nem is értem a saját gyerek iránti szeretet érzését, de nem alapoznék az általad leírtakra.

Egyébként is, ha lesz gyerekem, tudatosan fogom nevelni, hogy ne válasszon olyan párt magának.

2009. dec. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/273 anonim ***** válasza:
86%
18:49: Szeretsz elfeledkezni az arányokról.
2009. dec. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/273 anonim ***** válasza:
21%

18:51

Már bocsi,de akkor előre sajnálom a gyerekedet,ha lelkiismeret furdalás nélkül kiraknád a szűrét egy ilyen dolog miatt! Biztos nagyon jó szülő leszel! Büszke lehetsz!

2009. dec. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/273 anonim ***** válasza:
86%
Ettől eltekintve még nyugodtan lehetek jó szülő. Gondolod olyan sok magyar ember örül annak, ha a gyerek roma származású párt választ?
2009. dec. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/273 anonim ***** válasza:
7%

18:52

És Te honnan tudod olyan biztosan, hogy az arány,amit Te ismersz az igazságot tükrözi-e? Esetleg Te magad készítetted el a felméréseket?

De ahogy látom még most sem értitek mire szeretnék rávilágítani!

2009. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/273 anonim ***** válasza:
36%
Érdekes, ahhoz képest, hogy itt mindenki ennyire a romák ellen van (a normális romák ellen is!), milyen jól tudunk eszmecserét folytatni. Pedig a kommentjeimhez,amit egy illetővel folytattam még az elején nem lett volna kötelező beszállni.
2009. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/273 anonim ***** válasza:
77%

18:59:

Olvass vissza, nem mindenki van a normális romák ellen, én azonban őket is elkerülném.

Az, hogy az arányokat nehéz bizonyítani, ugye nem lehet a romákról statisztikai adatot vezetni, mert diszkrimináció. Így meglőve, de saját tapasztalat nekem elég.

2009. dec. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/273 anonim ***** válasza:
89%
Figyelj ,a magyarok nagy részének a normális,dolgozó,kultúrált cigányokkal nincs különösebb baja.Csak az a baj kb.10% ilyen.
2009. dec. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!