Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság miért védik ennyire...

Manapság miért védik ennyire a melegeket?

Figyelt kérdés

Régen csak szimplán b.zik voltak, már elnézést. Mostanában viszont egyenesen kiváltság, sőt menő melegnek lenni. Miért halad ilyen irányba a világ?


Nem azt mondom, hogy minden meleget meg kell ölni, de miért kell felkapni őket? És hetero emberek miért védik az érdekeiket? Természetesen azokról a melegekről van szó, akik nyíltan csinálják, nem arról, akiről senki sem mondaná meg.


2013. jan. 9. 20:07
 11/98 anonim ***** válasza:
77%

Nekem nincs meleg ismerősöm, de például múltkor láttam két férfit akik ültek a padon és fogták egymás kezét, egy másik alkalommal két lányt láttam csókolózni, igazából engem nem zavarnak érezzék jól magunkat egymással. :)

Szerintem ebben nincs semmi elítélendő a szex történjen otthon, azt ne vigyék ki az utcára.

2013. jan. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/98 A kérdező kommentje:
Több melegekről szóló filmet láttam és könyveket is olvastam. Nem vagyok rákattanva a témára, de szeretem tudni, hogy miről van szó. Nem gyűlölködök, nekem is van meleg ismerősöm és olyanokat röhögünk együtt, hogy ihaj. Lehet, hogy én lakok rossz helyen, de én nem csak a felvonulások alkalmával láttam gusztustalan hapsikat egymásra tapadni. Nem hiszem,hogy a gyerekeknek ezt kéne látniuk a nyílt utcát. Akármennyire is liberális a társadalom, azért ez nem egy normális dolog. Nézzetek már pár képet legalább az interneten, hogy milyen undorítóak ezek az emberek. Még a normális melegek is utálják őket. Tehát nem tudom,hogy ebben a fene modern társadalomban miért védjük azt, ami rossz. Cigányok, melegek a világ keblére. Hurrá.
2013. jan. 9. 20:43
 13/98 anonim ***** válasza:
66%

Nézd! Mindenki tartsa a magánéletét a 4 fal között.


A kézfogás belefér az utcán való dolgokba, de a nyalakodás és a tapizás nem.


Amúgy én sem kedvelem őket, de undorítónak tartom, hogy a liberálisok rajtuk, meg egyes nemzetiségeken, és a mozgássérülteken keresztül akarnak elérni dolgokat (a mozgássérültekkel nincs bajom, nekem is van fogyatékkal élő barátom, nem is egy!). Azzal jönnek, hogy ők támogatják és megvédik őket, amikor meg kéne segíteni, le se sz*rják őket.

2013. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/98 anonim ***** válasza:
74%

Mert még mindíg vannak olyan emberek akiket úgy neveltek a szülei (általában az apa) hogy a melegeket utálni kell.

Én ismerek olyat akinek egyszer azt mondta az apja hogy ha meleg lenne akkor kitagadná, erre ő ugy reagált hogy most ő is utálja a melegeket!

Már nem is olyan logikus ugye?

szerintem se..

én sosem mondanám a fiamnak azt hogy kitagadom!

Ez elvi kérdés!

Ki a jobb ember? az aki meleg, vagy az aki heteró, de kitagadná a saját fiát?

És emiatt a félelmetes primitívség miatt lehet rossz melegnek lenni.

és ezért kell "védeni" őket.

Személyes vélemény (persze ha mindenki egyenlő lenne akkor nem lenne ilyen probléma.

Engem így neveltek, csak Jó és Rossz között teszek különbséget.

Nem fogok bedőlni gyerekes sztereotípiáknak..)

2013. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/98 anonim ***** válasza:
35%

Én vagyok a nyálas válaszadó.

Szörnyű vagy, ilyen embernek nem kéne léteznie se... bárcsak te lennél meleg, rögtön szenvednél, mert nem lehetsz ÖNMAGAD!

2013. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/98 A kérdező kommentje:

"ilyen embernek nem kéne léteznie se"


szerintem ez kicsit súlyosabb kijelentés az enyémeknél. Szűk látókörű vagy, mert nem veszed észre, hogy miről beszélek. De én azért a halálodat nem kívánom. :)

2013. jan. 9. 21:50
 17/98 anonim ***** válasza:
77%

Most komolyan? Mért kell mindig a felvonulással példálózni? Kimegy pár száz, ezer ember és buliznak egyet. Bár melegként én se helyeslem, mert itthon sokan nincsenek erre felkészülve.

De akkor is. Kimegy pár feltűnősködő ember és rögtön róluk kell mindent leszűrni. Láttam olyan videó felvételt a felvonulásról, amit egy olyasvalaki készített, aki részt vett rajta. Pedig elég kritikusan néztem, de egy deviáns alakot nem láttam. Bár nyilván nem az egész esemény került rögzítésre, de szerintem már a felvonuláson se, csak magamutogatós emberek vesznek részt.


Egyébként meg a heteróknak az egész életük egy felvonulás, csak fel sem tűnik. Nektek tök természetes, hogy a párotokról beszéltek, sőt egy szingli férfi esetében kimondottan erény, ha a kalandjairól tart elbeszélést. Ha egy meleg megemlíti, hogy szereti a párját akkor rögtön hányingert kaptok. És azért nem ez nem mind1. Most nem a heterók ellen akarok szólni, csak azért próbáljátok a dolgokat a másik oldal szemszögéből nézni, mert akkor mindjárt más lesz a kép.


23 meleg F.

2013. jan. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/98 A kérdező kommentje:

Kedves 22 Meleg F! Szép név. Légy oly' bűbáj és nézz meg pár képet a felvonulásokról. Azután gyere vissza és merd azt mondani, hogy nem láttál deviáns alakot. Egy.

Kettő. Többször leírtam, hogy nem a normális melegekről beszélek, így tehát a válaszod értelmetlen nyafogás.

2013. jan. 10. 09:49
 19/98 rajcziz ***** válasza:
56%

"Hetero emberek miért védik az érdekeiket? Természetesen azokról a melegekről van szó, akik nyíltan csinálják, nem arról, akiről senki sem mondaná meg."

Ha már valaki védi a homoszexuálisok érdekeit, akkor nem csak azokét, akik "nyíltan csinálják".


Lássuk be, ma Magyarországon a homoszexuálisok csoportja nincsen elfogadva, elismerve. Próbálunk úgy tenni, mintha nem is léteznének, aztán egy-egy felvonulás után felháborodunk, hogy milyen deviáns emberek is vannak. Pedig ez egy létező társadalmi probléma, amit nem törvényeken keresztül kell megoldanunk, hanem nekünk a társadalomnak kell elfogadnunk, hogy léteznek ilyen szexuális orientációjú emberek. Nem mondom, hogy mindenki szeresse a homoszexuálisokat, de fogadja el, hogy léteznek, és hogy nekik is megvan a joguk arra, hogy akár nyíltan is kimutassák egymás iránt érzett szerelmüket (gondolok itt kézfogásra, csókra, tehát amit egy heteroszexuális pártól is elfogadnánk.


Mert miért is viselkednek néhányan úgy a felvonulók közül, ahogy? Hogy felhívják magukra a figyelmüket, és lássuk be, hogy egy jót balhé... akarom mondani bulizzanak. Amennyiben a homoszexualitás elfogadott lenne a társadalom (és most ezen van a hangsúly) körében, akkor ezek az egyébként homoszexuális közegből is kirívó emberek szépen otthon maradnának.


Ahhoz pedig, hogy miért "kell" az normalitásttól eltérőt támogatni. Nos, nem kötelező. De azt azért tudatosítsuk, hogy egykor az is a kor "normálistól eltérőket" támogatta, aki szerint a nőknek egyenlő jogokkal kell bírnia. Sőt, aki réges-régen először mászott le a fáról, nos, ő is eltért a normálistól. Most ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy a homoszexualitásnak normálisnak kell lennie, csupán egy szinten kell kezelni a "normális" emberekkel. Attól, hogy valami eltér a normálistól, még nem biztos, hogy természetellenesen abnormális.

2013. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/98 anonim ***** válasza:
70%

"Régen csak szimplán b.zik voltak"


Most már valamennyire embereknek is tekintik őket. Zavar?

2013. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!