Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Miért olyan alap...

Szülők! Miért olyan alap elvárás manapság az egyetem, mikor semmit sem ér?

Figyelt kérdés

Miért kell rá erőltetni a fiatalokra, hogy egyetemet végezzenek, mikor úgysem érnek vele semmit? Nem lehet mindenki mérnök, orvos, meg ügyvéd, ezt nem kell emlegetni! A többi szakkal meg mire mennek? Csak elpazarolnak az életükből 4 évet, de munkát nem fognak kapni.

És nem csak a szakmunkásiskola meg az egyetem létezik, van a kettő között is élet. Érettségi, és utánna akár több OKJ-s szakma tanulása+ nyelvek tanulása.

Annyira idegesít, hogy itt teljesen lenézik ha valakinek nincs legalább egy diplomája. Pár sznob azt hiszi, hogy valaki vagy diplomás, vagy egy analfabéta paraszt? A kettő között is van lehetőség, vegyétek észre.


2013. jan. 7. 21:42
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
71%

ez nem feltétlenül a szülők erőltetése miatt van

a fiatalok azt hiszik, hogy diplomával majd jó pénzes állást kapnak, plusz "jobb" párt szereznek (tévedés, rengeteg ostoba tahó diplomás is van), meg ugye az egyetemi évek (buli, hányás, stb.), ráadásul addig se kell dolgozni (a szerencsésebbnek), tehát nem kell felnőni (anyuék fizessenek, plusz fogják be a csőrüket, ne szóljanak bele semmibe)

tisztelet a kivételnek, mielőtt valaki beszólna

2013. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem sokan még most is úgy vannak vele hogy "Aki diplomás az tanult ember" meg hűűűha diploma...

Az egyik unokatestvérem bölcsész diplomát szerzett, és most ő a nagy ész a családban. Megkérdeztem hogy az meg mire jó, lövése sincs. Az egyik volt osztálytársam (eskü végig bukdácsolta a gimit és olyan sötét volt hogy szörnyű) nemrég szerzett a Kodolányin valami diplomát. Persze tök jó hogy van neki, de egy boltban eladó vele.

Ez a futószalagon letett ügyvédség is, szerintem a kinevettetése az ügyvédi szakmának.

2013. jan. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 tetro ***** válasza:
70%
Szerintem manapság inkább az a jellemző, hogy lenézik/hülyének nézik azt aki diplomát akar, azok akiknek nem fontos ez...
2013. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
73%
Komolyan mondom ha férfi lennék, én valami normális szakmát tanulnék. Mármint ilyen hideg burkoló (fürdőszoba csempéző, konyhai stb) vagy parkettázó, szobafestő, kőműves mester stb. Baromi jól keresnek azok akik szépen dolgoznak.
2013. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
87%

Talán azért, mert fiatal lányként semmit nem érek az érettségimmel és az OKJ-szakmámmal, pedig lassan egy éve keresek munkát. Bármit, hiába.


Persze, nem garancia, hogy diplomával fogok, de mégis mihez kezdjek, ha az OKJ- verzió nem jön be? ;)

2013. jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
81%
Azért azt nem mondanám, hogy semmit sem ér. A diplomások között 3% a munkanélküliek aránya, míg a nem-diplomások között 12%.
2013. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
27%

Köszi hogy lepontoztatok, de mondjátok már meg hogy egy bölcsész mit csinál?


(Bár gondolom van itt köztetek olyan is, ezért vagyok már most ilyen alacsony %-on...)

2013. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
95%

Én szülőként sem a fiamnál sem a lányomnál nem erőltettem a diplomát. Én csak annyit mondtam nekik, hogy nem nekem hanem saját magukért tanulnak. Ha diplomázni akarnak akkor támogatom. Ha szakmát akarnak akkor támogatom, de tanuljanak valamit.

A fiam aki általános iskolában sem volt soha kitűnő tanuló Villanyszerelőnek ment, támogattam. Most egyetemen tanul villamos mérnökként. Támogatom. A lányom végig kitűnő tanuló volt. AZ érettségije is kitűnő lett. A tanárok is tanácsolták hogy menjen orvosnak,vagy komolyabb egyetemre. Nem akart. Inkább idegenvezetői szakmát tett le. Támogattam.

Nem az a lényeg hogy a gyerekünk diplomás vagy sem. Hanem az hogyha meghalok, és már nem tudom támogatni a gyerekeimet sem lelkileg sem anyagilag akkor is szépen megálljanak a lábukon. Ha ez egy szép szakmával megy akkor így jó. Ha diplomával megy akkor úgy jó..

2013. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
73%
Utolsónál a pont. NÉGYSZER annyi a diploma nélküli munkanélküliek száma, de nyilván sz*rt sem ér a diploma :)
2013. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
16%

Mérget vehetsz arra, hogy Magyarországon a diplomáddal sem fogsz előbbre lenni (hacsak nem mérnöki, informatikai, vagy pénzügyi irányban tanulsz tovább - de itt sincs garancia semmire).

Vagy egy életre eladósodsz a diákhitel miatt, vagy röghöz kötött leszel évekig, mert államilag támogatott szakon tanultál (már amit még meghagytak annak). Az óra, pedig ketyeg, mert ha nem találsz a végzettségednek megfelelő munkát, fizetheted vissza a tandíjat az államnak.

A kutyát nem érdekli, hogy mi van veled; törlessz.

2013. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!