Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Miért olyan alap...

Szülők! Miért olyan alap elvárás manapság az egyetem, mikor semmit sem ér?

Figyelt kérdés

Miért kell rá erőltetni a fiatalokra, hogy egyetemet végezzenek, mikor úgysem érnek vele semmit? Nem lehet mindenki mérnök, orvos, meg ügyvéd, ezt nem kell emlegetni! A többi szakkal meg mire mennek? Csak elpazarolnak az életükből 4 évet, de munkát nem fognak kapni.

És nem csak a szakmunkásiskola meg az egyetem létezik, van a kettő között is élet. Érettségi, és utánna akár több OKJ-s szakma tanulása+ nyelvek tanulása.

Annyira idegesít, hogy itt teljesen lenézik ha valakinek nincs legalább egy diplomája. Pár sznob azt hiszi, hogy valaki vagy diplomás, vagy egy analfabéta paraszt? A kettő között is van lehetőség, vegyétek észre.


2013. jan. 7. 21:42
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
37%
*érettségi, bocsánat
2013. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
15%

# 19/21


Hidd el, hogy nem.

2013. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
64%
Talán azért, hogy legalább azt megtanuljuk, hogy nem írjuk két n-nel az utána szót. (Kb. 8-10-szer olvasom naponta ezen az oldalon.)
2013. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
31%
Kapd elő az általános iskolai, szövegértésekkel foglalkozó munkafüzetet, 22-es.
2013. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
87%

az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az általa – a jelen szerződés szerinti képzésben – (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányok ideje kétszeresének megfelelő időtartamban magyar joghatóság alatt álló munkáltatónál társadalombiztosítási jogviszonyt eredményező munkaviszonyt, munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyt létesít, fenntart vagy magyar joghatóság alatt vállalkozási tevékenységet folytat (a továbbiakban: hazai munkaviszony), amely kötelezettség több részletben is teljesíthető,


Sehol nem írja, hogy abba kell elhelyezkedni. Csak, hogy a szerződés szerinti képzés dupláját, az meg ugye nem mindegy, hogy osztatlan 6. év vagy osztott 3. évet végez.

2013. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
79%
Jó akkor indokold meg, hol van benne?
2013. jan. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

5-öske!

Skóciában 5 év igazolható munkaviszony után INGYEN járhatsz egyetemre.

Vesd össze a skóciai és a magyar egyetemek/főiskolák munkaerőpiaci értékét az EU-ban.

Ha volna pénzem, gondolkodás nélkül világszerte ismert egyetemet választanék, mert azzal nagyobb az esélyem.


Nem mondom, hogy itt nincs jó egyetem, mert van, de a világranglistába csak 1 került be, és az is csak a 200. helyen. Elgondolkodtató.

2013. jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
74%
Én idén aláírtam a hallgatói szerződést (mesterképzés), és tényleg nincs benne munkakörre vonatkozó megkötés. Csak megfelelő időtartamú, bejelentett munka legyen.
2013. jan. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
0%

Ha érdekel, keresd ki magad. Nekem nincs meg a link.


Indokolni felesleges. Elolvasni kell.

2013. jan. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
63%

"Én idén aláírtam a hallgatói szerződést (mesterképzés), és tényleg nincs benne munkakörre vonatkozó megkötés. Csak megfelelő időtartamú, bejelentett munka legyen."


Bátor vagy!


Mit tanulsz?

2013. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!