Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Miért olyan alap...

Szülők! Miért olyan alap elvárás manapság az egyetem, mikor semmit sem ér?

Figyelt kérdés

Miért kell rá erőltetni a fiatalokra, hogy egyetemet végezzenek, mikor úgysem érnek vele semmit? Nem lehet mindenki mérnök, orvos, meg ügyvéd, ezt nem kell emlegetni! A többi szakkal meg mire mennek? Csak elpazarolnak az életükből 4 évet, de munkát nem fognak kapni.

És nem csak a szakmunkásiskola meg az egyetem létezik, van a kettő között is élet. Érettségi, és utánna akár több OKJ-s szakma tanulása+ nyelvek tanulása.

Annyira idegesít, hogy itt teljesen lenézik ha valakinek nincs legalább egy diplomája. Pár sznob azt hiszi, hogy valaki vagy diplomás, vagy egy analfabéta paraszt? A kettő között is van lehetőség, vegyétek észre.


2013. jan. 7. 21:42
1 2 3 4 5
 11/44 tetro ***** válasza:
77%
Én bölcsész vagyok. Tudod mit csinálok? Annyit keresek egy hónapban, mint te egy évben. Igaz a diplomám szart se ér... Szerinted.
2013. jan. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
91%
Az én apám mindig azt mondja hogy menjek tanulni amíg tudják anyagilag támogatni mert dolgozni szar xD Mellesleg azért akarok még egyetemre menni, hogy több lehetőségem legyen elhelyezkedni. A diplomát meg képzéseket még mindig lelehet tagadni de azt nem lehet hazudni hogy neked olyanod van....
2013. jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
97%

"Köszi hogy lepontoztatok, de mondjátok már meg hogy egy bölcsész mit csinál? "


Bölcsész szakon képzik például a töri, magyar, német, angol tanárokat. Így képzeld ezekre téged is egy bölcsész diplomás tanított. Mit csinál jó pénzért tolmács egy multinál.

2013. jan. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
35%

"Az óra, pedig ketyeg, mert ha nem találsz a végzettségednek megfelelő munkát, fizetheted vissza a tandíjat az államnak. "


Nem kel a végzettségben elhelyezkedni csak bejelentett munkának kell lennie. Aki meg 20. év alatt nem tud 6 évet itthon dolgozni az meg már az ő szégyene.

2013. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
70%

Nem olvastam el az eddigi válaszokat de lehet én is hasonlót fogok írni ami eddig érkezett, elnézést ezért.

Na szóval sok olyan fiataltól hallom hogy sokan maguktól akarják az egyetemet sokan, csak időhúzásnak mennek olyan szakokra amik itt Magyarországon nem olyan keresettek, de népszerűek. Akik meg komolyan gondolják hogy mérnöknek készülnek vagy jogásznak azoknak lehet esélyük külföldön is mert ott kell az idegen nyelv. Sajnos sokan csak időhúzásból szereznek diplomát hogy a 4 év alatt ne kelljen dolgozniuk mert úgysem találnak álom munkahelyet, és szerintük ez egy jó alternatíva arra hogy na még 4 év csak tanulni kell, nincs gond és buli ezerrel, pedig az sincs ingyen csak sokan letojják aztán pár évvel később majd koppannak amikor már fizetni kéne a diákhitelt meg ezt meg azt. Én egyszerű szakmunkás vagyok érettségivel, autószerelőnek tanultam 1 éve dolgozok ebbe a munkakörbe, én azért választottam ezt mert autók mindig vannak és lesznek, és valakinek szerelni is kell ezeket mert manapság sok autót már nem lehet úgy házilag mint régen a ladákat hogy be a garázsba elővenni egy normál szerszámkészletet és akkor essünk neki. Elég jól keresek vele, jó a műhely nincs olyan hideg, de nagyon meleg sem, egy normál munkás ruhában kellemesen érzem magam. Ez mellett tanulok nyelvet is, mert sajnos az érettségin nem tudtam túl jól produkálni, de ebből is inkább az az elsődleges cél hogy valamennyire tudjam beszélni hogy ha kimegyek külföldre akkor megértessem magam, nem a papír a fontos.

Sok szülő ishibás ebben hogy inkább ha nem egyetem de OKJ akkor olyan szak ami nehéz meg ilyen menedzser, meg adminisztrátori meg mit tudom én de ezek is olyan kemény tantárgyak amit a legtöbb olyan diák aki nem tanul túl jól mert nincs hozzá képessége az csak vergődni fog vele.

Az a baj hogy fogynak a szakmunkások és a szülők nem képesek belátni hogy kellenek olyan emberek akik kőművesnek, asztalosnak, lakatosnak vagy egyéb más hasonló szakmákat tanulnának ki. Ha lesz pár év tapasztalatuk akkor csinálhatnak saját vállalkozást amit szintén tanítanak a szakma mellett hogy mit hogyan és azzal ha lesz vevőkörük meg felvirágzik egy egyszerű szakmunkás bizonyítvánnyal a kezében is ugyanolyan jó kereső céget alapíthat mintha jogászként menne el valamilyen céghez.

Én is vállalkozónál dolgozok ő egy garázsban kezdte amikor megcsinálta a vállalkozást most kb 4 férőhelyes műhelye van tágas térrel, irodával, külön kisebb műhellyel ha egyéb alkatrészt kell külön megbütykölni, betegre keresi magát, luxus autóval járkál, a házát is fél éve rakta rendbe ami elég pofás lett plusz a bővítés. És ezt az egészet 13 év munkával érte el, pályakezdésétől a mai napig ezt produkálta. Egy kis idő kell a tapasztalat szerzésre utána már lehet gondolkozni máson is. Nem kell semmilyen munkába sem megszakadni minden szakmunkásra szükség van és jobb mintha segédmunkásként dolgozna minimálbérért. Remélem ezt olyan szülők is olvassák majd akiknek a gyereke most van a pályaválasztás előtt, és ők is agyalnak rajta hogy vajon mit kellene taníttatni hogy késöbb jó legyen neki.

2013. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
95%

Persze mert egy sima érettségivel hova vesznek fel?

Oda ahova a 8. általános is elég minimálbérét vagy azért se.

Okj között meg legalább annyi felesleges van, komolyan hülye az az ember aki felvesz egy 4-5 hónapos tanfolyam után egy "szakmunkát" mert attól szakmája nem lesz csak papírja róla.

Szakmunkás sem kell sehova nekem is van szakmán is de hiába hiányszakma nem vesznek fel vele mert egy betanított munkásnak kevesebbet kell fizetni a munkáltatót pedig csak a pénz érdekli.

2013. jan. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
94%

Már úgy is lepontoztatok (mert leírtam egy KSH adatot, ezért ez kicsit szánalmas) szóval ha már lúd, legyen kövér:

Kellenek szakmunkások és diplomások is. Az én ismeretségi körömben nincs olyan, aki lenézne egy jó szakmunkást. Viszont ilyen baromságokat, hogy egy diploma nem jó semmire, általában azok találják ki, akiknek kisebbségi komplexusuk van, mert nincs elég kitartásuk egy diploma megszerzéséhez.

2013. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
93%

Én ügyvédnek tanulok. Szüleim sosem akartak belőlem mindenáron diplomást faragni, csak azt akarták hogy tanult, művelt legyek, ezért "erőltették" középiskolában a tanulást. A jog teljes mértékben az én döntésem volt, amit azóta sem bántam meg, mert egyetem mellett alkalmanként, és nyáron egy multinacionális cégnél dolgozom, nem gyakornokként, hanem rendes fizetést kapok, jogtanácsosnak tanítanak be. OKJ-val fele ennyit keresnék, és mindez úgy zajlik hogy még diplomám sincs.

A fiúknak könnyebb szakmát tanulni, mert rengeteg kétkezi szakma van amivel jól tudnak keresni. Egy lány minek menjen el? Minek tanuljon asszisztenseknek, amikor pl. a jogi asszisztens sem kell sehova, mert az ügyvéd nem fizeti meg őket, vagy egy egyszerű adminisztrátor is elvégzi azt amit egy OKJ-s asszisztens? A nőknek csak "asszisztenses" szakmák vannak, amivel nehezebb sokkal állásokat találni.

2013. jan. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kel a végzettségben elhelyezkedni csak bejelentett munkának kell lennie."



Pont, hogy az a csavar benne, hogy a végzettségnek megfelelő munkakörben helyezkedj el. Olvasd el a mintapéldányát a szerződésnek a neten.

2013. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként azok szapulják a diplomásokat, egyetemistákat, akiknek savanyú a szőlő, és szakmunkások vagy épp rendelkeznek egy éretségivel. Egy diplomás nem nézi le a másik diplomást, mert tudják hogy mi munka van az adott szakjukba, vagy milyen egy vizsga, milyen stresszhelyzetek adódnak, és milyen éjszakákon át tanulni...
2013. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!