Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Miért olyan alap...

Szülők! Miért olyan alap elvárás manapság az egyetem, mikor semmit sem ér?

Figyelt kérdés

Miért kell rá erőltetni a fiatalokra, hogy egyetemet végezzenek, mikor úgysem érnek vele semmit? Nem lehet mindenki mérnök, orvos, meg ügyvéd, ezt nem kell emlegetni! A többi szakkal meg mire mennek? Csak elpazarolnak az életükből 4 évet, de munkát nem fognak kapni.

És nem csak a szakmunkásiskola meg az egyetem létezik, van a kettő között is élet. Érettségi, és utánna akár több OKJ-s szakma tanulása+ nyelvek tanulása.

Annyira idegesít, hogy itt teljesen lenézik ha valakinek nincs legalább egy diplomája. Pár sznob azt hiszi, hogy valaki vagy diplomás, vagy egy analfabéta paraszt? A kettő között is van lehetőség, vegyétek észre.


2013. jan. 7. 21:42
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, egyeseknek fáj az igazság. Ennyi.


Majd felnőnek.

2013. jan. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim válasza:
85%
Tõlem pl. senki nem várta el, hogy egyetemre menjek. A szüleim számára csak az volt fontos, hogy azt tanuljam, ami ÉRDEKEL, legyen az szakmunkásképzõben szerzett szakma, érettségi + OKJ-s szakma vagy egyetemen / fõiskolán szerzett diploma. A fél családom értelmiségi, a másik fele szakmunkás. Diplomát szereztem, de nem azért, mert annak presztizse van, hanem mert ami a legjobban érdekel, azt véletlenül egyetemen oktatják. :) Semmivel sem érezném magamat rosszabbul, ha szakmunkás vègzettségem lenne.
2013. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

Nyelvet mindig tanulni kell, és gyakorolni is! Iszonyat gáz, hogy sokan ugyan megszerzik a nyelvvizsgát, mert anélkül nem kapják meg a diplomát, de amikor meg kéne szólalni, kész csőd.


Maga az egész nyelvtanulás kényszeres dolog itthon, és papírközpontú.

2013. jan. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim válasza:
84%
Már régi a kérdés, de a mai világban nem értem a problémát. Kifejtem, mire gondolok. Nem lehet mindenki orvos, ügyvéd, mérnök? MINDENKI nem. De akinek van hozzá esze, az igen. Az első diplomáig a tandíjat fizeti az állam (képzési félévek + 2 félév csúszás esetére). Könyvtárból ki lehet venni a több tízezer forintos orvosi könyveket (csak, hogy ezzel a szakkal példálozzak), PDF-ben le lehet tölteni ingyen, laptopról vagy olcsóbb tabletről lehet tanulni, rá lehet tenni az előadásokat is. Ami megterhelő anyagilag a mai világban, az a szállás, megélhetés, de ilyen esetben a szakterület lényegtelen. Akinek meg van hozzá esze, miért ne mehetne a három pálya valamelyikére? Ha jól tudom, nincs épp túltelítve egyik sem (kivéve talán a jogi, bár ott is inkább az ügyvédek). Az orvos vagy a mérnök nem két szakma (hivatás)... Pathológus, endokrinológus, urológus, andrológus, diabetológus, neonatológus, rektológus, hasi sebész, fül-orr-gégész, szemész, szívsebész, agysebész....stb hogy csak párat említsek. Mérnökin belül is számtalan lehetőség van: biomérnök, vegyészmérnök, építőmérnök, építészmérnök, molekuláris bionikai mérnök, kerttervező mérnök, szőlész-borász mérnök, villamosmérnök, mechatronikai mérnök...stb, hogy itt is csak párat említsek.
2015. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!