Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Miért olyan alap...

Szülők! Miért olyan alap elvárás manapság az egyetem, mikor semmit sem ér?

Figyelt kérdés

Miért kell rá erőltetni a fiatalokra, hogy egyetemet végezzenek, mikor úgysem érnek vele semmit? Nem lehet mindenki mérnök, orvos, meg ügyvéd, ezt nem kell emlegetni! A többi szakkal meg mire mennek? Csak elpazarolnak az életükből 4 évet, de munkát nem fognak kapni.

És nem csak a szakmunkásiskola meg az egyetem létezik, van a kettő között is élet. Érettségi, és utánna akár több OKJ-s szakma tanulása+ nyelvek tanulása.

Annyira idegesít, hogy itt teljesen lenézik ha valakinek nincs legalább egy diplomája. Pár sznob azt hiszi, hogy valaki vagy diplomás, vagy egy analfabéta paraszt? A kettő között is van lehetőség, vegyétek észre.


2013. jan. 7. 21:42
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
92%

Ez általában úgy működik, hogy az orvos-jogász-közgazdász családban presztízs-kérdés, én is így jártam ((nagyon sajnos (jogász dr.), tehát az ilyen családoknál nincs választás. Megszoksz vagy megszöksz. Ez abban az esetben szerencsés, ha apa ügyvédi praxissal rendelkezik (nálunk így van, utólag belátták, hogy elcseszték), úgy van némi jövő, de általában ma már az tanul, akinek tudják állni a tandíját, és nem akarja, csak nem hagynak más választást. Így van az orvossal is. 'rangon alul' nagyon kevesen házasodnak, akkor és az, aki még államin tanult és nem felejtette el, hogy honnan indult!


A másik alapvető gond, hogy akik nem végeztek egyetemet (szülők), azok: nem tudják, hogy mivel jár, igen is van 80%-os tudás után is 1est kapni, majd veresenyt futni az idővel, hogy legyen hely UV-ra. Itt kezdik nyírni a szerencsétlen gyereket, akinek önbizalma Ulpinianus sírjának mélységével egyenlő, a kedve is elmegy, nem akarja folytatni, stb. Van, aki nem ismeri fel, hogy a gyereke képességei nem megfelelőek, de azért fizeti a tandíjat, hogy legalább ő többre vigye, legyen Ő az első diplomás a családban. Szemellenzős módon tesznek torony magasról arra, hogy mi folyik a csapból is: diplomások munkanélküliek, nembajjj fijjjjam, majd te megmutatod, hogy kell ezt csinálni. Annyi érv van sajnos, hogy hihetetlen.

Én elvégeztem a jogot, egy életre elment a kedvem a szakmától, elköltöztem otthonról, családom van és, és szakmám, -most ez így vicces de 'kitanultam'.

2013. jan. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
28%

Kik tanulnak éjszakákon át? Vagy a vodkásüveg emelgetése annak számít? A mai diplomások között vannak a legbutább emberek. Kb fele analfabéta. A beszűkült világukban élnek, semmit nem is értenek ebből a világból.

Hagyjatok már a hülyeségel.

2013. jan. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
21%
Hagyjatok már a hülyeségel!*
2013. jan. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
69%

Micsoda parázs vita alakult ki:)

Engem sosem kényszerítettek, hogy egyetemre jelentkezzek, nem gyakoroltak rám nyomást (egyedül az érettségi volt "muszáj", de ez egyértelmű volt számomra, az a minimum), nem is jelentkeztem - pedig valószínűleg lett volna esélyem. Egyenlőre még nem érzem hátrányát. Szakmát tanulok, amit nagyon szeretek, és ha nem tudok vagy nem fogok vele elhelyezkedni, akkor is ad egy olyan pluszt, aminek örök életemre a hasznát veszem. És ha akarok, utána még bőven jelentkezhetek akárhova, egyetemre, okj-s képzésre vagy kitanulhatok még egy szakmát. Nem gondolom, hogy az egyik jobb vagy rosszabb a másiknál.

2013. jan. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem kell mindenáron egyetemre menni, de vannak egyes munkakörök, amihez egyetemen, főiskolán keresztül vezet az út. Ha ez az álmod, akkor csináld! Amúgy ha nincsen valakiben elhivatottság akkor szerintem se a felsőoktatásnak, se akármilyen szakma kitanulásának nincsen semmi értelme, mivel tanulni mindig kell, szerintem se a diplomát se a szakmát nem adják a semmiért...inkább azok terjesztik ezt, hogy bizonyos helyeken nem kell semennyit tanulni, akik vagy valami elit egyetemi szakra járnak, és lenéznek másokat, vagy egyáltalán nincs lehetősségük tanulni, és úgy látják mindenki aki tanul az csak link alak lehet, ahelyett, hogy dolgozna. Én azt is megcáfolnám, hogy a diplomások is csak munkanélküliek lesznek, kivéve, ha programozónak, mérnöknek vagy orvosnak tanulnak. Én a jövőhéten államvizsgázom, nem leszek se mérnök, se programozó se semmi ilyesmi, mégis február elején kezdek a munkahelyemen. Decemberben kezdtem el pályázni, összesen 3 helyre vittem be az önéletrajzomat, egy interjún voltam. Miután megmondta az intézményvezető, hogy enyém az állás, még szóltak egy helyről, hogy mehetnék. Jah és ott ahol dolgozni fogok mondta az intézményvezető, hogy az enyémen kívül még egy szabad hely van, plusz 2 várományosan szabad hely, illetve a szomszédos hozzájuk tartozó, de más feladatot ellátó intézetben is van hely... és ha tudok valakit az évfolyamtársaim közül, akik mennének ide dolgozni, akkor szóljak, mert eddig azokra a helyekre alig pályázott valaki. Azzal is tisztában vagyok, hogy nagyon nagy szerencsém van, de jó végzettséget kell szerezni, na meg talpraesettnek kell lenni (de ez igaz a diplomára és a szakmára is), meg kell tudnia tanulnia az embernek eladni magát, és akkor nincs gond. Szerintem mindegy, hogy diplomája vagy szakmája van az embernek, az a lényeg, hogy elhivatott légy az iránt, amit csinálsz, jó legyél benne, és legyen benned valami plusz, hogy végül téged akarjanak felvenni! Sok álláshoz egyébként csak a diploma kell, és mindegy milyen diplomáról van szó, szóval egyáltalán nem felesleges ha valakinek diplomája van. Én az okj-s szakmákról amit irtál, viszont cáfolnám... A legtöbb érettségire épülő okj-s szakma - újságíró, reklámügyintéző, intézménykommunikátor és társai nem sokat ér tapasztalatom szerint. Ismerősöm pl.: 2 éves újságírói képzést csinált: felvették egy boltba eladónak, a bolt bezárt, azóta munkanélküli, már több mint fél éve. Pedig tehetséges srácról van szó, aki jó cikkeket ír, és széles látókörű, csakhogy nem ez számít, hanem az, hogy kinek milyen papírja van! Akkor már ezerszer többet ér, ha valaki érettségi után valami igazi szakmát tanul (autószerelő, asztalos, kőműves stb...) ezekkel tényleg szépen el lehet lenni, akár beosztottként, akár ha valaki indít egy vállalkozást. Persze itt se elég jó szakembernek lenni, hanem kiemelkedőnek kell lenni!
2013. jan. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ott (is) van a kutya elásva, hogy a legtöbb szülő, ha a gyereke nagy problémák nélkül végigviszi a 8 osztályt (ami sztem nem egy nagy kunszt, ha tanul), már azt hiszi, hogy hú, mekkora lumen a gyereke, és beleplántálja, hogy na, menjen egyetemre, főiskolára, mert őt oda teremtették. Csak a jegyekre koncentrálnak. Közben meg lehet, hogy a gyerek nagyon tehetséges sütésben-főzésben, cukrászkodásban, szuperül vág(na) hajat, van érzéke az autószereléshez, mázoláshoz stb. stb. stb., csak egyrészt a szülő (főleg ha sznob értelmiségi) lenézi azokat, másrészt ezekre a képességekre nem figyelnek oda. Sokan még fenyegetik is a gyereket, hogy kitagadják.


Ezzel nem azt mondom, hogy a diploma értéktelen, mert nagyon nem az! Persze ha vkinek semmi életcélja ninxs, fogalma sincs, mihez akar kezdeni az életében, teng-leng, és vmi használhatatlan szakot választ, amivel nagyon nehéz elhelyezkedni, és az sem igazán érdekli, mert csak elvan, akkor nyilván nehéz munkát találni utána. A másik része meg az, hogy van egy csomó hülye, aki úgy van velke, hogy "nem azért tanultam, hogy ne a szakomon helyezkedjek el, mert azt én megérdemlem", aztán sehova sem veszik fel, mert túltelített. De diplomával sokkal könnyebb munkát találni, főleg ha az ember szellemibb tevékenységet szeretne végezni. Főleg pl. én lányként nem valószínű, hogy elmegyek targoncakezelőnek, útmunkásnak vagy rekeszpakolónak. És azért a takarításhoz stb.-hez is kell bizonyos képesség, ami bennem pl. nincs meg. Ellenben ha szerzek egy BA-s diplomát (éppen azon vagyok :D), akkor megnyílnak előttem a lehetőségek, mert most már lassan egy mezei recepciós vagy titkárnői munkához is felsőfokú végzettséget kérnek, már ha az ember nem kifejezetten dekoratív persze :P.

2013. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
97%

# 33/37


Kár, hogy ezt nem hajnali 2-kor olvsatma ddig tanultam a mai két szóbeli. Ja és nem tegnap kezdetem el, már szenteste is ezt tanultam.

2013. jan. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
57%

Az egyetemisták szapulása - analfabéták, alkoholisták - teljesen felesleges hobbi, nem visz előre. Vannak gyengébb egyetemek, gyengébb szakok, de tanulni mindenhol kell.

2 perc alatt találhattok statisztikákat arról hogy mennyit keres egy diplomás, és mennyit egy érettségivel rendelkező; hány hónap alatt találnak munkát.

Engem nem erőltettek egyetemre, egyértelmű volt hogy megyek. Érettségi után mit csináljak? Dolgozzak egy boltban eladóként? Nem érdekel különösebben semelyik szakma, viszont az állam és a gazdaság működése igen.

Nemrég olvastam arról, hogy nem azok között van különbség akiket felvesznek egyetemre és akiket nem, hanem azok között akik jelentkeznek és akik nem jelentkeznek.


Általánosságban mondhatjuk, hogy a diplomások az éretlmiség, a nem diplomások pedig nem. Ez nem azt jelenti hogy egy egyetemet nem végzett nem lehet okosabb mint egy végzett. Ez csak általánosság.

A diploma befektetés, még diákhitellel is (nekem nincs). Ki lehet számolni hogy mennyi idő alatt térül meg, néhány év.


Mondjuk az nem értem hogy a "4 év" hogy jött ide, mert az alapszak, ami főiskolai diplomát ad 7 féléves, a mester pedig 4, azaz addig eljutni 11 félév.


(Egyáltalán nem nézem le azt akinek nincs diplomája, a barátomnak sincs, és elképesztő mennyi mindent tud, igazi művész, bármit megcsinál otthon, én pedig egy villanykörtét sem tudok kicserélni. Bár nem is próbáltam.)


L21

2013. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
34%

Általánosságban azt is elmondhatjuk, hogy akit értelmiség kategóriába sorolnak, nem biztos, hogy valóban értelmes is, vagy ért a szakmájához.

Nézd meg a politikusokat: elképesztő károkat tudnak okozni, amiket az állampolgároknak kell megfizetni.

2013. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
36%

Jaj ne magyarázzátok már be hogy az az értelmiségi aki egyetemre jár...Nem mondom, aki államilag támogatottra jár, ösztöndíjas stb arról elhiszem, de aki csak az amolyan pénzes szakokra?

Pl Zimány Linda. Nem is tudom már hány éve csinálja a jogi egyetemet, ő egy értelmiségi? Ne nevettessetek...

2013. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!