Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A férfiak miért nem akarják...

A férfiak miért nem akarják kivenni a részüket az otthoni dolgokból?

Figyelt kérdés

miért gondolják,hogy az ő dolguk csak annyi,hogy megjavítják az elromlott dolgokat(fogadjunk a fele hozzá sem tudna kezdeni) a többi meg a nő dolga?

esetleg a nehezebb dolgokat arrébb rakja

melyiket is kell gyakrabban csinálni? szerelni,füvet nyírni vagy főzni meg mosni?


2012. júl. 17. 11:24
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Badarság amit írsz, ez az amerikai filmekben látható apaszerep. Nálunk apum sokszor főz és mellette dolgozik és itthoni más egyéb munkából is kiveszi a részét.
2012. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim válasza:
100%
Nekem nagy szerencsém van a férjemmel!Imádom!Mindenben segít,nemcsak ha kérem.Magától is elmosogat,kiviszi a szemetet,stb.Mondjuk nem az apjától látta,mert az baromi kupis,rendetlen!
2012. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
64%
#40 De az ritkábban vaaan :) És egyébként se szép törékeny nőt fahordásra kényszeríteni :) Az ilyen férfinak,mint te egyedül kellene tengetni az életét :) Nemhogy kenyéren és vízen, hanem csak kenyéren :)
2012. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

10 éve vagunk házasok, a porszivózás, mosás az első perctől kezdve az enyém volt. Főzök is mikor van időm mert szeretem csinálni. Nemsokára megérkezik a második baba, ezért kb. 3 hónapja a mosogatás is az enyém, amig mosogatok lecsúszik 1-2 korsó sör/fröccs, közben az egyik reggeli rádiómüsort hallgatom az mp3 lejátszón, úgyhogy szerintem szülés után is az enyém marad a mosogatás:)


31/f

2012. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám mikor még dolgozott, 12 órás munkaideje volt, nem csoda, hogy nem vette ki a részét a házimunkában. Így természetesen anyukám - a 6 órás óvónői munkaidejével - mosott, főzött, takarított. De aztán apa eljött nyugdíjba és csak nyáron dolgozik (folytatja a nagyapám traktorozását), és anya pedig megmaradt a régi rendszerben. Nekem az a fura, hogy télen+amikor nincs munka, akkor apa egész napokat csak ül otthon, tévézik, netezik, de SEMMIT nem csinál, anya meg gürcöl egész nap. Ok, mi sokat segítünk neki a húgommal, de apának megcsorbulna a büszkesége, ha véletlenül egyszer is elmosogatna, szerinte ez "megalázó".


Ezek után megfogadtam, hogy nem lesz ilyen férjem. De aztán az orvosi mellett döntöttem, nekem úgyis sok túlórám lesz stb., és én leszek olyan helyzetben, hogy 12 óra gürcölés után nem lesz se időm, se energiám ilyenekre, és örülnék, ha a társammal közösen oldanánk meg a háztartást.


És hogy általában(!) miért fogadják el a nők az ilyen lenéző beszólásokat: ,,Mars vissza a konyhába, asszony!" ? Ez egyszerű:

1. A magyar konzervatív, elmaradott hagyományokat követő társadalom miatt.

2. Inkább ezt tűrik, mint hogy egyedül legyenek, elvált, anyagi gondokkal küzdő nők legyenek, akik egyedül nevelik a gyereküket...Magyarországon ez fura!


18/L

2012. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
76%

Ó, én aztán nem egy törékeny nádszálkisasszonyt választottam, hanem rendes, takaros, munkaképes nőt. :)

Őt sem kellett soha kérni a segítségre, bármiről is van szó, sosem törik le a műkörme egy kis fizikai munkától. De gondolom visszafelé ilyesmit elvárni már fővesztéssel járó esemény. ;)

2012. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk apukám baromi sokat dolgozott mikor még kicsik voltunk a nővéremmel. Emiatt is tartanak ott anyukámmal, ahol tartanak. Felneveltek minket és elindítottak az életben.

Mai napig emlékszem arra, hogy mikor mit kellett csinálnunk otthon a tesómmal, ha apukám hazajött. Ébredés után vittük neki egyből a vizet, műtét után gipszes lábbal álltam neki mosni, takarítani. Az édesapám a tv előtt ült és nézte. Igaz, egyedül ő főzött (egyik végzettsége szakács, de nem abban dolgozik), így azt legalább elvégezte.

Mindent mi nők csináltunk, a férfi pedig semmit. Én ebben nőttem fel.


Most, hogy családom van, teljesen le vagyok döbbenve a férjemen. Hazajön a munkából (tanár), leül játszani az 1 éves lányunkkal, foglalkozik a kutyánkkal, mosogat, takarít, elpakol, bevásárol, stb..

Bármire megkérem, a főzésen kívül mindent szívesen megcsinál. Mondhatni arany életem van!!!

Pedig ugyanúgy megcsinálok mindent, amit kell.. de én nem erre számítottam.


Van olyan ismerősöm, akinek a párja/férje a "tipikus férfit" valósítja meg: megcsinálja a gyereket, de nem foglalkozik vele; dolgozik napi 6-8 órát, de otthon a tv előtt issza a sört és nem érdekli semmi sem.


Férjem első dolga volt, amikor pár hetes volt a lányunk, hogy szó nélkül elvitte 2-3 órára sétálni.. sajnos körülöttünk lévő férfiakról ez egy cseppet sem elmondható dolog.

Sokan irigyelnek is, hogy ilyen férjet/apát találtam...

2012. júl. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

"Gondolom, te sem reprezentatív szociológiai felmérés alapján nyilatkozol. "


Nem a 11-es vagyok, de itt egy felmérés:


[link]


Itt 3,3 szoros különbségről ír, de hallottam már olyan adatról is, hogy 35-ször több házimunkát végeznek átlagosan a nők. Nem tudom, hogy ez mennyire reális, vagy mennyire nem (nem tartom egyébként kizártnak), de a lényegen nem változtat: a kérdés nem légből kapott.

2012. júl. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
68%

Attól, hogy a felek megosztják egymást között a dolgokat, nem jelenti azt, hogy kevésbé szeretik egymást...


Persze ha valaki otthon van, nem jár dolgozni, annak belefér az idejébe...


"De nem fogok hálás lenni azért, mert a férjem főz magának egy tésztát, amikor nem vagyok otthon... vagy kimossa a saját alsóját...


Nem a középkorban élünk, de feminista sem vagyok ;)"


De, a kommented alapján te bizony feminista vagy a javából! :) De ez nem baj, több ilyen gondolkodású nő kellene.

2012. júl. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Én apám se csinál semmit. Kocsma és cső.

Párom apjának már lassan 7 éve nincs munkája és csak bevásárol, pár éve magának főz valamit porból, de semmi más, anyuka az, aki munka után gürizik (mos, takarít, hétvégén főzünk, rendet rak satöbbi), férje meg csak netezik és kész...

Mondtam páromnak, ilyen lesz én ott hagyom!

2012. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!