Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A férfiak miért nem akarják...

A férfiak miért nem akarják kivenni a részüket az otthoni dolgokból?

Figyelt kérdés

miért gondolják,hogy az ő dolguk csak annyi,hogy megjavítják az elromlott dolgokat(fogadjunk a fele hozzá sem tudna kezdeni) a többi meg a nő dolga?

esetleg a nehezebb dolgokat arrébb rakja

melyiket is kell gyakrabban csinálni? szerelni,füvet nyírni vagy főzni meg mosni?


2012. júl. 17. 11:24
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is egyértelműen választáskor dől el a dolog. Ha kicsit őszinte vagy magaddal, akkor be kell ismerned, hogy már a kapcsolat elején is voltak intő jelek, de valószínűleg úgy gondoltad, hogy majd te megváltoztatod, vagy mert szeret majd magától megváltozik. Hát sajnos ez az esetek nagyjából 1 százalékában jön be.


Az én férjem igenis részt vesz a házimunkában. Segít sok mindenben. Igaz, sokszor mondani kell neki, mert nem veszi észre a tennivalót. De ez nem rosszindulat a részéről, pusztán ilyenek a férfiak, nem veszik észre maguktól. De ha nem házisárkányként kérem meg, akkor szívesen megcsinálja. Persze azt is el kell fogadni, ha valamire azt mondja, hogy most nem akarja megcsinálni. Én is van, hogy csak két óra múlva mosogatok el. Semmi gond nem származik ebből.

2012. júl. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
72%

Én azért csinálok mindent meg itthon, mert szeretem a férjemet, meg a gyerekeimet!!!!Nem esik nehezemre,mert szeretetből teszem.Nekem jólesik,hogy "kiszolgálhatom" őket,hogy ha a férjem hazaér napi 8-10-12 óra meló után,akkor csak leül a tv elé, én meg elé teszek mindent, sokszor még vizet is engedek neki a kádba,mert szeretem.Én kifejezetten rosszul érezném magam, ha dögledeznék a kanapén, míg helyettem porszívóznak, főznek ,mosnak!!!!!!Ha nyűgös vagyok, beteg vagyok, vagy csak fáradt vagyok valamihez,akkor szívest örömest jön, és segít mindenben, de ehhez az kell, hogy ne sipákoljak neki nap-mint nap!

24!N

2012. júl. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
78%

32-es: a 15-ös hozzászóló vagyok.


Tisztelem mindenki véleményét, de a te válaszodnál egy picit megütköztem... valahogy úgy hangzott, mintha az nem szeretné a párját, aki nem szolgálja ki...


Imádom a férjemet... de nézzük a múlt hétvégét.. ő itthon volt, én dolgoztam. Délután 1/2 5-kor indultam el itthonról, reggel 1/4 8-ra értem haza. Tehát akkor neki kellett volna állnom főzni, mosogatni, takarítani, és 6 óra helyett csak 3-at aludni a következő 12 órás munka előtt?


Szeretem őt, és mivel Ő is szeret engem, éppen ezért nem várja ezt el... hanem megcsinál ilyenkor mindent, amit kell... Ha meg pihenőnapos vagyok, akkor én...


Attól, hogy a felek megosztják egymást között a dolgokat, nem jelenti azt, hogy kevésbé szeretik egymást...


Persze ha valaki otthon van, nem jár dolgozni, annak belefér az idejébe...


De nem fogok hálás lenni azért, mert a férjem főz magának egy tésztát, amikor nem vagyok otthon... vagy kimossa a saját alsóját...


Nem a középkorban élünk, de feminista sem vagyok ;)

2012. júl. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
33! Általánosságban beszéltünk a dologról. Nem a kirívó esetekről. Én se csinálnék a te esetedben nagytakarítást. Arról beszélünk, amikor a nő végez átlagban könnyebb munkát, a nőé a kedvezőbb időbeosztás, netán otthon is van.
2012. júl. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
78%
Almát dinnyével hasonlítotok össze. Teljesen más a helyzet, ha mindkét fél dolgozik és akkor, ha a nő otthon van mint háztartásbeli. Az első esetben a munkát meg kell osztani, a második esetben elvárható, hogy az asszony végezze a házimunka javát, és csak azt ne, amihez szakértelem kell (szerelés) vagy fizikai erő.
2012. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

Utolsó!

32-es vagyok.Teljes mértékben igazad van!Persze csak akkor, ha így mind a kettőtöknek megfelel.Én a véleményemet arra írtam,mikor valaki úgy kön össze a párjával,hogy mindent megcsinál,aztán hopp, gondol egyet,majd mindenért számon kéri.Én úgy mentem bele ebbe a kapcsolatba,hogy az én dolgom a házimunka 99%-a én ezt vállalom.

De ha valaki úgy megy bele egy kapcsolatba, hogy x idő után megunja a házimunkát, és mindent hirtelen a férjére akar lőcsölni,az már rég rossz.

Ti meg nagyon jól csináljátok, ha ilyen talpraesett férjed van,akkor csinálja is meg.

2012. júl. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
80%

Nekem erre eszembe jutott az egy évtizeddel ezelőtti élmény-sorozatom. Barátnőm ajánlására egy társkereső irodához fordultam és rajtuk keresztül lebonyolítottam vagy 10 férfival randevút. Mindegyik férfi, akivel találkoztam határozottan az első percek egyikében állította, hogy ő nagyon családszerető, takaros, házias. Mélyen tiszteli a nőket és a munkát amit végeznek, annyira, hogy mindenben ha kell, ha nem besegít nekik.

Egyébként egyik pasi szörnyebb volt, mint a másik.


A 10. randi után újra találkoztam a társkereső irodában dolgozó tanácsadó hölggyel, akivel megbeszéltük, mire jutottam. Elmeséltem neki, hogy milyen dumákat nyomtak le nekem az urak. A válasza egy harsány kacaj volt és elárulta, hogy az alapján hozott engem össze pont ezekkel a férfiakkal, hogy lássam mennyi tutyi-mutyi alak van. Ugyanis a barátnőm, aki őt ajánlotta beszélt rólam és a korábbi kapcsolatomról. Elhatározták, hogy az összes házipapucsot meg kell ismernem, hogy értékelni tudjam azt a belevaló férfit, akit korábban otthagytam könnyelműen...


Akkor megtanultam, hogy ha egy férfi azt hirdeti magáról, hogy milyen házias...na azzal nagy gáz van!


Persze ez sem szociológiai felmérés, csak egyéni tapasztalat...

2012. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
78%

33-as vagyok..


34-35-ös:


Akkor én értettem félre a kérdező 6. hozzászólását?


"A kérdező kommentje:


nem úgy gondoltam,hogy a nő otthon van a gyerekkel és nem csinál semmit, akkor az ő dolga ok.

de ha mindketten keresnek nem várható el,hogy a nő cseléd is legyen mellette.

az meg a másik,hogy a nők fizetése kevesebb,még ha több órát dolgozik akkor is. ilyenkor mi van?"


Ő pont erről beszél.. és erre jött valakitől olyan válasz, hogy igen, ő kiszolgálja a párját, mert szereti...


Úgy látom, a lényegben így a végére egyetértünk, de a kérdező pont az ilyen esetekre gondolt, ahol a nő is dolgozik, ezt ne felejtsük el!


37-esnek: azért a tutyi-mutyi és a macsó közt van pár átmenet is :D


Házipapucs nekem se kellene. A férjem sose tartotta háziasnak magát, csak elfogadja, hogy ha mindkét fél dolgozik, akkor a ház körüli dolgokból is egyformán ki kell vennie a részét mindkét félnek.

2012. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 hennike ***** válasza:
67%

Nálunk a férjem szó nélkül besegít mindenbe. Bár amikor csak lehet, és amit csaklehet, inkább együtt csinálunk, hogy addig is együtt legyünk. Ő mosogat, én törölgetek. Együtt készítjük elő a főzést, főzünk stb.

Nagymamám egyszer kinevetett, mikor együtt sütöttünk. Ez neveltetés kérdése szerintem.

Régen a férfi dolgozott, a nő otthon volt, övé volt a háztartás. De ez mára megváltozott. Mindkét fél dolgozik, és normálisabb családokban már nem azt nevelik bele a fiúkba, hogy a házi munka, női munka.

2012. júl. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
76%
Én is kiveszem a házimunkából a részem otthon, viszont cserébe elvárom tőle, hogy ugyanígy segítsen favágásnál vagy sitthordásnál. Ez így fair.
2012. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!