Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A férfiak miért nem akarják...

A férfiak miért nem akarják kivenni a részüket az otthoni dolgokból?

Figyelt kérdés

miért gondolják,hogy az ő dolguk csak annyi,hogy megjavítják az elromlott dolgokat(fogadjunk a fele hozzá sem tudna kezdeni) a többi meg a nő dolga?

esetleg a nehezebb dolgokat arrébb rakja

melyiket is kell gyakrabban csinálni? szerelni,füvet nyírni vagy főzni meg mosni?


2012. júl. 17. 11:24
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
91%

Komolyan ilyen jó lenne a helyzet kis hazánkban, hogy senki sem akarja érteni a kérdést?

Biztos van ellenpélda, de a gyakoribb mégiscsak az, hogy a nő munka után hazaesve nekiáll a házimunkának. A férfi pedig kéri a vacsorát...


Az nem megoldás, hogy a nő is hagyja a francba az egészet, mert mint tudjuk a környezet a nőt fogja felelőssé tenni érte, még véletlenül sem a férfit!


Saját családom példája: Nagymamám az anyukámat szidja meg, ha az apám "nincs rendesen felöltözve", pedig épp a kisfia az, aki utál mindent magán, ami egy kicsit is elegánsabb. Mégis anyu a hibás mindenért, mert az "asszonynak kell szépséget és rendet teremteni a házban...

2012. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim válasza:
78%
az én párom mindent megcsinál ha kérem. pl ő szokott főzni meg mosogatni is.. nem mindegyik férfi olyan hogy nem csinál semmit. ha nekem valamibe segítség kell szólok neki és megcsinálja
2012. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
96%

Hú, megőrülök már ezektől a kérdésektől. Te sajnos csak egy ilyen férfit tudsz magad mellett tartani, ez jutott.

Sok boldogságot!!

2012. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
ebben az a szép,hogy a nők is úgy vannak vele,hogy az ő dolguk minden...mint a cselédek.egyszerűen szánalmas.
2012. júl. 17. 11:48
 15/50 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem igazi ezermester, a gáztűzhelyen kívül bármit megjavít... a kinti dolgokat nagyrészt ő intézi, de bent is ő porszívóz. Amikor meg dolgozok, ha megkérem, el is mosogat... de télen én is kimegyek havat lapátolni, meg ha kell, összevágom a tüzelőt... igyekszünk megosztani a dolgokat.


Nem helyettem... én is dolgozok, csak amíg Ő hétköznap napi 8 órában helyben, addig én 3 napos váltásokban 12-ezek, vidékre ingázom, így olyankor csak enni, meg aludni járok haza. Persze amikor gyesen voltam, meg munkanélkülin, akkor alap volt, hogy nem fogtam be, hadd pihenjen, mire hazaért minden rendben volt.


A gyerek is lazán rábízható, volt, hogy ő volt vele itthon, amikor beteg volt... mikor melyikünk tudta egyszerűbben megoldani...

2012. júl. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
100%

Mi osztozunk. A barátom porszívótik, felmos, ablakot pucol, én mosogatok, mosok, csempét pucolok. Főzni együtt szoktunk.

A pasi is szívesebben segít, ha nem màrtírkodással kènyszeríti a nő. Meglàtásom szerint az általánosításból fakadó hisztik és zsörtölődések csak megmérgezik a kapcsolatot.

2012. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy te egy lusta semmirekellő pasit fogtál ki még nem jelenti azt hogy mind ilyen. Az én párom ugyanazt megcsinálja amit én is, mos, főz, takarít ha kell, én meg ugyanúgy tudok szerelni mint ő ha épp az kell. Mindenki maga választja a párját... ha te egy semmirekellőt választottál aki cselédnek néz az egyedül a te hibád. Nekem sose volt ilyen párom, mert nem viselném el.
2012. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%

A szabályok lefektetése eleve nem úgy működik, hogy egyszer felolvassa az ember és után úgy marad.

Éreztetni kell és elvárni. De engedni is tudni kell, ha átmenetileg a férfi elhavazódik.


A férjem kiveszi a részét, de amikor vizsgákra készült, akkor megcsináltam én mindent - mert annyira nem akart tanulni, hogy inkább takarított volna. Valahol ott az ő érdeke volt, hogy most ne takarítson, hanem üljön a könyve mellett, akármennyire is nem tetszik a tantárgy. (Mondjuk államvizsga előtt én is ezt csináltam, inkább polcot törölgettem, csak a tételekhez ne kelljen nyúlni)


Viszont amikor nem volt elhavazva és kezdett "ellazulni", akkor pl. nem mosogattam el. Egy idő után megcsinálta. De ez szerencsére ritka eset.

2012. júl. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%

11-esnek: a te véleményed is csak egy a sok közül, és te is, mind mindannyian a környezetünk alapján alakítjuk a véleményünket. Speciel az enyémben a segítős pasik vannak többségben. Gondolom, te sem reprezentatív szociológiai felmérés alapján nyilatkozol.


Kérdező: ha kezd "visszaesni", újra át kell tárgyalni. Egy idő után rájön, hogy következetes vagy és nem engedsz a kialakított szabályokból. Ellenkező esetben arra a következtetésre jut, hogy a megbeszélteket nyugodtan elfeledheti.

A másik változat: nem változik, ha megfeszülsz, akkor sem. Hát, ez már komolyabb probléma...

2012. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az általánosító "a nők" meg "a férfiak" helyett írd le, hogy neked konkrétan milyen problémád van a témakörben.

Mit nem csinál meg a férjed/párod, mit szeretnél ha máshogy lenne?

2012. júl. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!