Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A férfiak miért nem akarják...

A férfiak miért nem akarják kivenni a részüket az otthoni dolgokból?

Figyelt kérdés

miért gondolják,hogy az ő dolguk csak annyi,hogy megjavítják az elromlott dolgokat(fogadjunk a fele hozzá sem tudna kezdeni) a többi meg a nő dolga?

esetleg a nehezebb dolgokat arrébb rakja

melyiket is kell gyakrabban csinálni? szerelni,füvet nyírni vagy főzni meg mosni?


2012. júl. 17. 11:24
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ám általánosítani.

Én mondjuk igen is segítek amiben tudok.

2012. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
37%
Megint a rinya.Akkor ne csináld te sem és meg van oldva,mivel nem kötelező neked sem,de ne hisztizz mert az idegesítő és otthagynak a francba!Másik megoldás ,olyan férjet keresni aki mos főz takarít alapból,ha nem találsz, így jártál,de ne akarj megváltoztatni senkit mert megunja és szintén otthagy egy olyanért aki tudja mi a dolga .
2012. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
91%

Ez azon is múlik, hogy ki milyen arányban veszi ki a részét a közös megélhetésre fordított munkából. Ha pl. a férfi keresi a család megélhetésének 90%-át, a nő csak a GYES-t teszi hozzá a közöshöz, akkor elvárható, hogy ezt az aránytalanságot több ház körüli munkával ellensúlyozza. Vagy az lenne a normális, ha a családapa hazaesik este 7-kor, 8-kor, és még akkor kezdjen neki a házimunkának, miközben a háztartásbeli asszony otthon van egész nap?

Más a helyzet, ha két, nagyjából azonos jövedelmű kereső van, ilyenkor ésszerű egyenlően megosztani a munkaterhet is.

2012. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 Antimod ***** válasza:
100%

"Más a helyzet, ha két, nagyjából azonos jövedelmű kereső van, ilyenkor ésszerű egyenlően megosztani a munkaterhet is."


Pontosan, ezt valljuk mi is. Párom most csak részmunkaidőben tud dolgozni, ezért kissé több házimunkát végez, mint szokott, de mindig segítek neki valamiben.

2012. júl. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
81%

Általánosítgatunk, általánosítgatunk? Oké. Miért gondolják a nők, hogy a férfiak nem akarják kivenni a részüket az otthoni dolgokból?


Mellesleg én magamra főzök, mosok, takarítok. Amikor volt párom, akkor szinte mindig én főztem, mert én több mindent el tudtam készíteni, mint ő. Mindenki vasalt magának (én reggelente szoktam egy-egy inget vasalni, nem vasalom ki az egész ruhatárat egyszerre).

Szóval vigyázz az általánosításokkal, mert bizony elég sok ellenpélda van!

2012. júl. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

nem úgy gondoltam,hogy a nő otthon van a gyerekkel és nem csinál semmit, akkor az ő dolga ok.

de ha mindketten keresnek nem várható el,hogy a nő cseléd is legyen mellette.

az meg a másik,hogy a nők fizetése kevesebb,még ha több órát dolgozik akkor is. ilyenkor mi van?

2012. júl. 17. 11:39
 7/50 anonim ***** válasza:
28%
Na, az előző hozzászólásom eléggé összecsapott lett, csak hát felhúztam magamat a kérdező hozzáállásán, ami tökéletesen megegyezik a "nőnek a konyhában a helye" felfogással, csak a másik oldalról...
2012. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
85%
az én párom majdnem hogy több házimunkát végez, mint én:) és nem azért, mert lusta vagyok, hanem mert pl. szeret porszívózni, vagy pl. reggel bepakol a mosogatógépbe, amíg én sminkelek. őt így nevelték, neki ez nem teher, hanem megszokta.
2012. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
90%

Mert olyan pasit választottál. Ugyanis egyáltalán nem igaz valamennyire, amit írsz.


Mert nem fektettétek le a szabályokat az együttélésetek kezdetén. De nem késő még most sem!


Mert inkább panaszkodsz, mondod a magadét, morogsz, ahelyett, hogy világosan megmondanád neki, hogy mit csináljon ő, mit teszel te, hogy mielőbb végezzetek az aznapi feladatokkal. És, utána jöhet a kellemes része a napnak:):):)!

2012. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
lefekteted a szabályokat. oké.aztán ahogy telik az idő a pasi sörrel fog ülni a kezében a tv előtt.
2012. júl. 17. 11:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!