Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A férfiak miért nem akarják...

A férfiak miért nem akarják kivenni a részüket az otthoni dolgokból?

Figyelt kérdés

miért gondolják,hogy az ő dolguk csak annyi,hogy megjavítják az elromlott dolgokat(fogadjunk a fele hozzá sem tudna kezdeni) a többi meg a nő dolga?

esetleg a nehezebb dolgokat arrébb rakja

melyiket is kell gyakrabban csinálni? szerelni,füvet nyírni vagy főzni meg mosni?


2012. júl. 17. 11:24
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fogalmam sincs,hogy miről beszélsz vagy panaszkodsz,mert az én férjem szó nélkül kiveszi a részét otthoni munkánál is. Istenien főz. Ha kell süteményt is csinál. Porszívózik, takarít. Mindent megcsinál magától.
2012. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

Én párom is mikor ideköltözött,lefektettük a szabályokat ki-mit csinál. Ő bevállalta a mosogatást amit én utálok,én meg a takarítás többi részét plusz főzök. Én nem várok el mást tőle,csak pakoljon el maga után,bár néha megcsinálom,és ő cserébe minden este elmosogat zokszó nélkül,plusz néha meglepiből a konyhát is kisúrolja és nem papucs,csak a kedvembe akar járni!

Jah igen meg a tekiket is ő takarítja,mert én nem bírom el az akváriumot emelgetni. De én meg nem várom el tőle cserébe hogy porszívózzon,felmosson,vagy wc-t pucoljon,port töröljön stb.

2012. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
39%

Jelen!!!!! Itt vagyok én 29 éves létemre a társadalom női tagjainak szánalmas példánya. De ez annyira igaz rám, hogy a házimunka 85-90 %-át én végzem otthon. Sőt fokozom a dolgot: annyira szánalmas vagyok, olyan olyan eset is akad, amikor párom "döglik", ahogy ti csoda nők mondjátok,a tévé előtt én pedig takarítok vagy elmegy a haverokkal szórakozni én meg suvickolom a lakást.


Tudod miért?

Mert szeretem csinálni, amennyire ezt lehet szeretni. annyira szánalmas vagyok, hogy igen tudok annak örülni, amikor egyszer egyszer azt mondja a férjem, hogy hagyd majd én kiporszívózok. Apró dolog, de én tudok neki örülni. Tudok örülni ha tisztaság van, és esetleg meg is dicsér. Ekkor már nem is szánalmas vagyok, hanem valami szeretetre váró öleb. Nekem tökéletesen elég, ha vigyáz a rendre. Pfújjj de szánalmas. De tudod mit? Nem veszekszünk, boldogok vagyunk, nem uralkodok rajta és ő se rajtam. Mindent megdumálunk, nem érzem, hogy a cselédje lennék.

2012. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
93%
jah főzni én főzök mindig minden másnap (2 napra főzök),mivel ő nem tud. Bár meg akar tanulni,de én nem szeretném,mert 1 szeretek főzni,2 jómúltkor majdnem felgyújtotta a konyhát :D:D
2012. júl. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a többség:


1. nem veszi észre a munkát

2. szerinte nincs se kosz, se rendetlenség

3. minek álljon neki, a nő majd megcsinálja


Én nem csinálok nagy gondot a takarításból, van mosógépem, mosogatógépem, ritkán vasalok, egyedül a rendre és a porszívózásra-felmosára vagyok kényes. Az meg kb. negyed óra naponta.

2012. júl. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
23: Elhinném, hogy élvezed az életed és elégedett vagy vele, ha nem lennél ennyire pikírt, támadó a válaszod első felében...
2012. júl. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

olyat kell keresni aki kiveszi a részét :D

az én párom pl. szakács. én is tudok főzni de neki ez a szakmája, marha jól főz és szeret is, hát legtöbbször ő készít kaját.

van benne egy fokú rendszeretet, nem dobálja szét a házon a ruháit, ráteríti a székre (ez mérföldkövekkel jobb mint apám meg öcsém akik az előszobába hajították le a kifrodított alsójukat meg büdös zoknijukat -.-).

amikor port törlök és nem érem el a felső polcot, akkor azt letörli ő. amikor "takarítónap" van, akkor gyorsan együtt takarítunk hogy minél hamarabb vége legyen és csinálhassunk valami jobb dolgot :D mondtam hogy ez neki is érdeke hogy kettem pl. 2 óra alatt leszünk kész, vagy én 4-et piszmogok és elmegy a nap.

a szereléshez mondjuk én jobban értek, azt én csinálom, mosni meg mos a mosógép :D mosogatás...mindig csak annyi edényt koszolunk össze amennyi feltétlenül szükséges és nem törik le a kezünk ha elmosunk magunk után egy tányért meg egy kanalat :)

2012. júl. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
12%
23 Lehet, hogy az voltam. Felkaptam a vizet azon, hogy ha valakiből nem válik igazi feminista házisárkány, akkor már szánalmas. Nem mondom, repeső örömből csinálom, inkább csak annyi, hogy megcsinálom. Ha nincs kedvem, duzzogva nem állok neki a munkának.
2012. júl. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
63%
Az még nem feminista házisárkány, akinek van segítsége. A szánalmast meg arra érthették, aki mártírkodásból, a női sztereotípiáknak megfelelni akarásból csinálja, nem pedig merz szereti. Akinek nem inge, tudod...
2012. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem a férfiak nem veszik ki a részüket a munkából, hanem csak a te férfid.

Érdekes én mindent megcsinálok magamtól, pedig még csak 20 éves vagyok. Sőt a legtöbb nő ismerősömnél még jobban is főzök. Bár megjegyzem ez nem nagy kihívás, mert elég kevés tud főzni. :-)

2012. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!