Lenne rá igény?

Figyelt kérdés

Jó estét!

A karácsonyra való tekintettel bennem is megszólalt a lekiismeret, szóval úgy döntöttem 1-2 hétvégét kihagyok lerészegedés nélkül, és a pénzt (ösztöndij) arra forditanám hogy olyan embereknek adjam akik rászorulnak, ha esetleg ismertek egy ilyet és Budapest környékén lakik, segitene összehozni vele? Alapitványoknak nem szivesen adom, mert kitudja hova kerül a pénzt, meg milliós műtétekhez mit ér az a pár ezer forint.. éppen ezért ha neked vagy egy ismerősödnek szüksége van rá, kérlek irjátok ide vagy privátba hogy miért, nem szeretném ha rossz kezekbe kerülne, természetesen a személyes találkozó is erősitené a hitem.



21/F


2011. dec. 27. 23:17
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

00:33mas

én is, 23 leszek, Te?

2011. dec. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
19. Még 3 hónapig. :)
2011. dec. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
én februárba töltöm a 23at :D azt hittem idősebb Vagy:D tetszik a hozzáállásod, hasonlóan gondolkoduk erről:D ha gondolod írj privibe :D lehet öribarik leszünk :D
2011. dec. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
17%
Még hogy az állatok nem hálátlanok! Hány kutya támadja meg a saját gazdáját!?
2011. dec. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

nekem meg elsőre az öcsémék ugrottak be, mert nekik szükségük lenne a lóvéra. aztán én az esküvőm miatt :) de a viccet félretéve. Becsüllek a gondolkodásodért. Ha még jópár fiatal így gondolkodna, mint te, milliókkal lehetne támogatni egymást, persze tényleg a rászorulókat. De én is az állatmenhelyt javaslom, és én is kaját, pokrócokat vennék, mert szegényeknek az kell. Valaki írta, hogy előrébb való az emberi élet. Valóban így van, viszont sokszor a rászorulók is maguk tehetnek róla (nem minden esetben), de egy állat nem tehet arról, ha egy idióta kidobta vagy magára hagyta.... én is állatoknak adnám :)


Sok szerencsét :)

2011. dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
54%

Én elmennék egy szupermarketbe, vennék egy csomó kaját, és azt vinném el pl. egy gyermekotthonba, egy hajléktalanszállóba.


Állatokra biztosan nem költeném, pedig biológus vagyok. Az emberi élet mindenképpen előrébb való, minden emberi gyarlóságával együtt is. Gondolj bele, ha valamilyen szerencsétlenség miatt te kerülnék az út szélére, mit szólnál, ha kutyáknak adnák azt a kaját, amit te is megkaphatnál, s közben arra hivatkoznának, hogy jobban megérdemli? Persze, egy állat nem tehet az éhsége ellen, nem mehet el dolgozni. De ezt a logikát követve pártolhatnánk a növényeket is, a szárazságtól, tápanyaghiánytól, vegyszertől, kártevőktől szenvedő növényeket, amelyek gabonatáblákon vagy éppen szobáinkban láthatók, és ugyanúgy az ember érdekeit szolgálják, teljesen kiszolgáltatottan.

2011. dec. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Az éhező emberek közt nem csak "mocskos hajléktalanok" vannak. Sajnos a mai gazdasági helyzetben nagyon sok emberrel megtörténhet, hogy az utcára kerül.


Kérdező! Esetleg még azt is megpróbálhatod, hogy szociális segítő helyeken (akár ilyen otthonokban, vagy ahol van valami étkeztetés) érdeklődsz, hogy tudnak-e személyesen rászoruló családról. Ha vallásos vagy, akkor ilyeneket szoktak ismerni az ilyen közösségekben. Nekik is adhatod személyesen.

2011. dec. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
48%

Hány olyan kutya, akit vertek, rugdaltak, láncon tartottak, ütöttek.. támadja meg a gazdáját...

Hát ha kutya lennék, ezeknek az embereknek én sem lennék hálás.


Érdekes, én sosem bántottam a kutyámat, és ő sem engem. :)

Viszont családban más bántotta, érezhetően utálja, rugdossa, na őt megtámadja. Én meg nem is bánom. Legalább megtanulja ez a mocskos emberi faj, hogy nem az atyaúristen.

Na eltértem a témától.

Kérdésre a válasz még mindig ugyanaz, kedves kérdező.

Vagy állatoknak vagy beteg gyerekeknek.

Szegény embernek, szegény családnak, hajléktalannak semmiképpen.

2011. dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem a társadalmunk nemcsak a fogatlan sokgyerekes piásokból, és az egyetemen melegedő kölyköket pénzelő középosztályból áll, vagy a felső rétegből. Annyira gyöpös emberek vannak itt, hogy fúúú...

Minek a gyerek? Nem feltétlen a bazi nagy családokra gondoltam, van ahol 2 szülő is nehezen tud egyet eltartani, ránézésre nem is gondolnád, hogy nehézségeik vannak. Úgy látszik itt senkinek nem építették le egy családtagját sem, és senkinek nincs devizahitele. Ez sok családot bedöntött, egy hónap kiesés is elég ahhoz, hogy egy család elinduljon a lejtőn.

A kommentet az intézetis gyerekekről szintén elég kőkorinak tartom. Nem állnak sorba a támogatók a csokikkal, ennyi erővel az állatmenhelyeket is egy csomóan támogatják. Mit tehet róla a gyerek, hogy ott van? Megjegyzem ezt nem úgy kell elképzelni, hogy egy szülő sem néz feléjük, gyakran csak átmenetileg kerülnek be, amíg rendeződik a helyzet. Volt "szerencsém" megnézni a közeget, és meglepően normális gyerekek is vannak nagy számban ilyen intézményekben. Az adomány? Néha pár lejárt szavidejű kenyér meg májas. A hűtők, szekrények lakatra zárva. Sajnálom én is az állatokat, de lehet hogy lesz még itt olyan államcsőd, hogy a kutyákat fogjuk megenni. Persze remélem nem...de előbb-utóbb tarthatatlan lesz a természet kizsákmányolásának folyamata

2011. dec. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
38%

Kezdek már torkig lenni ezzel a devizahitellel.

Mindenki ezzel jön. Nem mondom, eleinte még én is sajnáltam azokat, akik felvették, de látható volt,hogy ez lesz a vége és senkit sem köteleztek a felvételére. Szóval szerintem ez nem az a kategória, amikor valaki önhibáján kívül éhezik.

2011. dec. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!