Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez önzőség vagy...

Szerintetek ez önzőség vagy jogos igény?

Figyelt kérdés

Nagyon fáradt vagyok mostanában. Testileg és lelkileg is, és egyébként sem vagyok az a tipikus társasági ember. Érdekes, hogy fő-és mellékállásban is emberekkel foglalkozom, és a visszajelzésekből ítélve, nem csinálom rosszul. A problémám az, hogy munka után nem igazán van kedvem/energiám társasági életet élni, viszont lennének olyanok, akik igényelnék a társaságomat. (pl. tesóm, barátnőm) Párkapcsolatom nincs, alakulóban volt valami, de a legutolsó randit lemondtam, meg a fickó további próbálkozását is randiügyben. Fáradt vagyok, és nem kívánom az emberek társaságát, egyszerűen lefáradok még a szeretteim közelében is. Ma is lemondtam tesómmal egy találkozást...

Soha nem volt sok ismerősöm, barátom, inkább a mélyebb kapcsolatokra törekedtem, most viszont, ha lehet, mindig egyedül lennék. Van, hogy a lakótársaimnak is csak köszönni tudok, beszédbe elegyedni velük már nem megy.

Emiatt viszont úgy érzem, nem vagyok jó testvér/barát, stb.Barátnőm is sokszor azt fújja, olyan barátot szeretne, akire mindig számíthat, akár éjfélkor is.

Mit tegyek? Emelkedjek felül magamon? Vagy jogos igény, hogy most egy ideig hagyjanak békén?


2011. jan. 17. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Adj egy hetet önmagadnak! Vegyél ki egy kis szabadságot, azalatt az idő alatt menj a hegyekbe, vagy akárhová, ahol friss levegő van. Aludd ki magad, esetleg használj "testszépítő-szereket", pl. arcpakolás és a többi, amik nyugtató hatással bírnak rád. Ha segítenek a saját magad által kreált lazulósabb tevékenységek, akkor közeledj ismét a barátaid, családod felé. A leírásod alapján az jön ki, hogy nagyon jól végzed a munkád. Eszel nem lenne semmi gond. Viszont a szervezeted idővel megálljt parancsol, ami azt jelenti, hogy ki kell lépned a mindennapok szürkeségéből.
2011. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a barátság olyan dolog ha nem ápolod akkor ne várd hogy viruljon. ha te sem foglalkozol velük, akkor előbb utóbb majd ők sem fognak keresni és egyedül maradsz. viszont ha ez csak átmeneti állapot azt szerintem megértenék a többiek.
2011. jan. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért nem ártana tudni, meddig tart az az egy ideig.
2011. jan. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát, erre én is kíváncsi lennék... Egy hét erre biztos nem elég
2011. jan. 17. 19:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, elfáradok, és akkor már nem akarok menni sehova, mert ott ugye figyelni kéne a másikra, nekem meg az már nem megy. Skypon szoktam beszélni a barátnőimmel. Sokan szintén fáradtak :) így nincs gond. Ezért nekem is fontos hogy olyan pasit találjak, aki nem akar folyton cipelni mindenhova, és ha nálam van akkor is el tudja foglalni magát, nem nekem kell állandóan szórakoztatni.

Nézd, vagy elfogadnak így, vagy ők sem igazi barátok :)

2011. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igazad van! Figyelni kellene a másikra... Nálam meg külön gond, hogy folyton tanácsokat várnak tőlem, meg "mit szólsz ehhez?"... Ehhez tényleg nem elég fáradtan figyelni, odafigyelni...

Természetem is más. Barátnőm meg is jegyezte, olyan macska-nő vagyok, autonóm, néha "hagyjálbékén", de kedves és melegszívű...

Nagyra értékelem a barátságát, de úgy érzem, itt két természet ütközik. Tesóm, azt hiszem, elfogad így, bár sokat csóválja a fejét, ha hív, és nem megyek.

2011. jan. 17. 19:51
 7/12 anonim ***** válasza:

19:22es vagyok

van egy hasonló természetű barátnőm. Vele is többször skypon beszélünk, és kb havonta találkozunk, mivel ugye mindketten dolgozunk és hasonlók :) Amikor programot tervezünk előre, akkor is mindketten tudjuk, hogy aznap fog eldőlni hogy mindketten fogunk-e menni vagy sem. A közös ismerőseink ezt nem fogadják el, megsértődnek, hogy mi az hogy nem megyek vagy nem jön ő. Én teljesen megértem, hogy ha fáradt akkor alszik és kész. Én is így vagyok. Sőt én még azt is megértem, ha egy hete nem tudott találkozni a barátjával, akkor inkább a pasi megy hozzá, és nem velem jön a betervezett programra. Nekem ezzel semmi gondom sincs, de ugyanígy én sem megyek ha nagyon kimerültem. Mondjuk azt sosem utasítom vissza, hogy ha valaki felhív mert éppen nagy baja van, és muszáj elmesélnie valakinek. akkor meghallgatom, de ugye az sem tart tovább fél óránál, szóval nem olyan mintha elmennél valahova, mert ugye azelőtt készülni kell, el kell menni meg még haza is kell jutni :)

2011. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó,hogy jogos igény,hanem egyszerűen tönkre teszed magad.Túlhajszolt vagy és ez nem jó.Másrészről ha ez tartós,akkor egy idő után el fognak tőled fordulni.Ha tudod,akkor vedd egy kicsit lazábbra a munkádat,hogy legyen időd magadra,kikapcsolódhass másokkal.


És ne mások miatt változtass,hanem magad miatt!!

2011. jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Inkább a munkát hanyagolnád el, mint a szeretteidet.
2011. jan. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Itt nem az önzőséggel van gond, egyszerűen nem jó ez az életmód hosszútávon. Én a gimi utolsó éveitől kezdve, a főiskolával bezárólag agyonhajszoltam magamat. Reggel bementem, délután hazajöttem. Tanultam, majd elvégeztem az itthoni teendőket. Ráadásul messze laktam a gimitől és a fősulitól is, így naponta több órát utaztam. Estére már élni sem volt kedvem. Most 23 évesen ott tartok, hogy nincsenek barátaim. Megelégelték, hogy minden programot lemondtam. Komoly párkapcsolatom sem volt, néhány sráccal találkozgattam hónapokig, végül nem lett semmi, mert nem volt nekik elég a kéthavi találkozás (amit meg tudok érteni). Pont azon vagyok, hogy változtassak ezeken.

A nővérem is munkamániás, heti 6 napon dolgozik reggeltől estig. Annak ellenére, hogy közel lakunk, alig tudok róla valamit, nagyon ritkán találkozunk, pedig arra lenne igényem, hogy elmenjünk együtt vásárolni vagy beülni valahova beszélgetni.


Szóval semmiképpen sem jó, ha elhanyagolod a szeretteidet, mert hosszútávon egyedül maradsz. Ne hanyagold el a testvéredet a munkád miatt, mert később rá tudsz csak számítani, nem pedig a kollégákra vagy ügyfelekre.

2011. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!