Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most gyávaság és önzőség a...

Ez most gyávaság és önzőség a párom részéről, azért mert vmilyen testi fogyatékossággal rendelkezem?

Figyelt kérdés
Kistestvérke a téma. Van egy nagyon szép teljesen egészséges kisgyerekünk, és már sokszor pedzegettük, jó lenne egy neki kistesó. Nekem alig észrevehető fogyatékosságom van (ez lehet látás, hallás, vagy mozgászervi), és ő úgy gondolja, ill. fél, hátha örökli a "betegségem" és ezzel elrontva az ő kis életét. Bennem eltört valami. Beletaposott az anyasági mivoltomba. Valahol megértem, azt is tudom, mert annyira átlátok rajta, hogy a terhességemet is végigizgulta, vajon makkegészséges lesz a babánk. Kistestvér témában azt mondta hogy a DNS-ekkel nem lehet játszani, valahogy úgy éreztem, bánja hogy velem jött össze. Azt nem értem, ha engem így fogadott el és szerelmesedett belém, akkor nem értem az aggályait. Én nem érzem azt, hogy a kistesónak baja lenne. De az a tényt hogy fogyatékosságom miatt nem akar (tudom szeretne), ezt már gyávaságnak és önzőségnek veszem. Olyan érzés, mintha azt mondanák "jól van, többet nem kapsz csokit". Nem tudom mit gondoljak. Ha beteg lenne , akkor is szeretném, és ugyanolyan teljes életet élhetne mint én! És akkor ő elhagyna minket, mert esetleg baja lenne a babának? Egyszerűen nagyon fáj, fáj hogy megfoszt az újabb anyaságtól!
2011. aug. 18. 07:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
mi a bajod?
2011. aug. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%

Értelmes, felelősségteljes gondolkodás a párod részéről.

Nem tudom milyen fogyatékosságod van, de ha genetikai eredetű, az is lehet, hogy a gyereknél nem enyhén, hanem súlyos formában ütközne ki.

Önzőnek inkább téged mondanálak ebben az esetben, semmiképp sem őt.

2011. aug. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem inkább veled van baj!

Az sehol sem derül ki, hogy veled lenne baja, nem fogadna igy el. Viszont látja, hogy téged mennyire bekorlátoz az a bizonyos fogyatékosság, és EZT nem kivánja a gyerekének.

Ebben teljesen igaza van, ö, a párod viselkedik felelöségteljesen. Nem értelek, hogy csak azért mert szeretnél babázni, kockáztatod, hogy a gyereked ne egészségesen szülessen!

Én a helyében már egy gyereket sem kockáztattam volna ilyen feltételek mellett. (Vagy te rendeztél meg esetleg egy "véletlen balesetet" és úgy lettél terhes?)


Mindezt úgy irom, hogy nö vagyok és gyerekeim is vannak, de ha a legkisebb esély lett volna arra, hogy TÖLEM örökölnének valamilyen fogyatékosságot, akkor SOHA nem vállaltam volna egyet sem.

2011. aug. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem csak egy egészséges féltés.. persze butaság, hisz akkor miért vállalta Veled az első babát? Illetve ha tudja és látja, hogy Neked is teljes életed van, akkor ha netán örökölné is a babátok, akkor attól még neki is lehet teljes élete..

Persze ez így kevés, hisz azt sem tudjuk, hogy Neked mire vonatkozik a fogyatékosságod.


"Nekem alig észrevehető fogyatékosságom van (ez lehet látás, hallás, vagy mozgászervi),.. " van, de közben meg lehet?! ez így elég bután lett fogalmazva, hisz minek írtál oda valamit, ami lehet, ha leírni nem akartad? ez alapján felesleges a zárójel.

2011. aug. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Értem is és nem is a leírtakat. Már van egy gyermeketek, aki hála Istennek nem örökölt semmi, de a másodiktól már fél???


Ha így van


Nem biztos, hogy nem szeret, nem biztos, hogy bánja, hogy veled jött össze. lehet valóban puszta félelem is. bennünk egészségesekben (amúgy helytelenül) sajnálat van a betegekkel szemben. Mi nem értjük, érezzük át, amit ti. Mi másként látjuk pont ezért az életeteket.

Speciel én is elképzelhetetlennek tartom, azt amikor egy tolószékes embertársam azt mondja, hogy ő imád élni és teljes életet él. Nekem megfoghatatlan, hogy gyermekkorban amikor a többiek szaladgálnak az utcán, bicikliznek, akkor azt ő hogyan éli meg.


Remélem megértesz. nem bántani akarlak és nem a férjed mellé állni, csak megpróbálni megérteni őt. Meg akartam próbálni rávilágítani arra az oldalra, hogy nagyon szeret nem akar elhagyni és örül neki, hogy veled jött össze, csak FÉL.

2011. aug. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
28%
itt inkább A válaszolók az önzők! Azért mert fogyatékossággal él máér neis legyen gyereke? Ne adasson meg neki az ami más anyáknak igen???Oké hogy a párja nem akar másodikat....de attól még nem önző akérdező mert ő szeretne..benne is megvannak az anyai öszönök hiába él fogyatékossággal...
2011. aug. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%

Egy egészséges baba összejött, nem?

Ha ennyire fél, akkor inkább keressetek fel -talán- genetikust, aki meg tudja majd mondani, mik az öröklődés esélyei. Bár szerintem inkább 2. babát nem akar, és ezzel csak takarózik. Az első is egészséges lett, nem?

2011. aug. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
56%
Ha nekem örökletes betegségem lenne nem mernék szülni. Mert mi van, ha a gyerekemben súlyosabb formában jön elő a dolog? Nem tudnék ezzel együtt élni. Szerintem inkább fogadjatok örökbe egy babát, sajnos annyi árva, vagy elhagyott, kidobott gyermek van a világon. Akár a te betgségedhez hasonlón is segithettek. Igy nem kockáztadtok, és te is babázhatsz.
2011. aug. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
67%
08:07 vagyok! Az utánam válaszolónak tökéletesen igaza van. Önző a világ. Nekem is van egy vagon örökölhető betegségem (nem utólag kialakulhatók, mint az asztma vagy allergia). utálom, amikor egy ORVOS azt mondja, hogy el kell gondolkodni a gyermek vállaláson, mert nincs jogom ilyen ismeretek mellett gyermeket szülni. Könyörgöm miért? Soha semmi gondom nem volt velük, ha nem mondanám senki észre se venné. Csak van és kész.
2011. aug. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Nekem is van genetikai betegségem. De a genetikai betegségeket, ha már tudják mi, meg lehet vizsgálni előre!!!! Meg tudják mondani hogy a gyerek örökölte-e a hibás gént vagy nem.


Amellett nem írtad milyen betegségről van szó, de lehet hogy egy szülőtől nem is tudja örökölni. Általában ezekhez két rossz gén kell, tehát ha az apának csak jó génei vannak, akkor a gyerek max hordozó lesz, és nem lesz baja.


A félelmeit a felvázoltak alapján nem értem. Nem a középkorban vagyunk, de nem is 30 évvel ezelőtt, hogy lutri legyen egy ilyen szülés. Amellett, ha mégis így lenne, akkor érdekes, hogy az elsőnél nem félt?


Viszont te is túlérzékeny vagy. Beteg vagy ez tény. Eddig elfogadott ezzel, gondolom mert különben nem lett volna vele eddig sem, kivéve ha sajnálatból nem mert otthagyni. De ezt neked kell tudnod. Szóval az eddigi pasijaimnál mikor szóba került a gyerek téma, nyilvánvalóan számításba vettük mi van ha a vizsgálatok ellenére beteg lesz a gyerek. Hát mondjuk 1 a millióhoz nyilván van rá esély, de azért ez elég elhanyagolható. nyilván egyikünk se szeretné. De attól még a férfiak ezzel tisztában vannak. Én nem is értem ettől te miért lettél rosszul? lehet hogy olyan hangsúllyal mondta? Szerintem te itt valami mást is belemagyarázol, vagy valami más van a háttérben ami itt csúcsosodik ki.


Ha úgy érzed gond van, inkább máshonnan kéne megközelíteni. szerintem köze nincs ahhoz hogy mi bajod van. Inkább az lehet, ha egyáltalán nem te komplikálod agyon ezt a témát, hogy a pasid el akar hagyni, vagy nem szeret már, ezért nem akar gyereket, és erre fogja. lehet hogy ezt érzed ki. nem tudom, de biztosan más vonalon kell keresni a gondot.


32/N

2011. aug. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!