Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most gyávaság és önzőség a...

Ez most gyávaság és önzőség a párom részéről, azért mert vmilyen testi fogyatékossággal rendelkezem?

Figyelt kérdés
Kistestvérke a téma. Van egy nagyon szép teljesen egészséges kisgyerekünk, és már sokszor pedzegettük, jó lenne egy neki kistesó. Nekem alig észrevehető fogyatékosságom van (ez lehet látás, hallás, vagy mozgászervi), és ő úgy gondolja, ill. fél, hátha örökli a "betegségem" és ezzel elrontva az ő kis életét. Bennem eltört valami. Beletaposott az anyasági mivoltomba. Valahol megértem, azt is tudom, mert annyira átlátok rajta, hogy a terhességemet is végigizgulta, vajon makkegészséges lesz a babánk. Kistestvér témában azt mondta hogy a DNS-ekkel nem lehet játszani, valahogy úgy éreztem, bánja hogy velem jött össze. Azt nem értem, ha engem így fogadott el és szerelmesedett belém, akkor nem értem az aggályait. Én nem érzem azt, hogy a kistesónak baja lenne. De az a tényt hogy fogyatékosságom miatt nem akar (tudom szeretne), ezt már gyávaságnak és önzőségnek veszem. Olyan érzés, mintha azt mondanák "jól van, többet nem kapsz csokit". Nem tudom mit gondoljak. Ha beteg lenne , akkor is szeretném, és ugyanolyan teljes életet élhetne mint én! És akkor ő elhagyna minket, mert esetleg baja lenne a babának? Egyszerűen nagyon fáj, fáj hogy megfoszt az újabb anyaságtól!
2011. aug. 18. 07:45
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Nagyotthallás, ennyi a gondom. Alig észrevehető.
2011. aug. 18. 08:23
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék fogyatékos/beteg, végiggondolnám az alábbiakat:

.

Hogyan érinti a mindennapjaimat: állandó gondoskodásra szorulok, vagy képes vagyok magamat önállóan ellátni?

Milyen hátrányaim voltak belőle: csúfoltak a társaim, korlátozva voltam a pályaválasztásnál?

Milyen állandó negatívumai vannak: kisebb-nagyobb fájdalmak, életfogytig tartó kezelés?


Utána néznék annak, hogy csak az engem érintő enyhe formában örökölheti a gyerekem, vagy súlyosabban is.

Ilyenkor bizony végig kell gondolni, hogy a GYEREKNEK mi lenne a jó. Hogy ő vajon értékelné, teljesnek tartaná azt az életet, amit én élek bizonyos korlátok között? Hogy ha elveszítené a családját, képes lenne e -persze felnőttként- az önálló életre, gondoskodás nélkül?

Ha nem gondolom ezeket végig, csak egyszerűen akarok egy /mégegy gyereket, akkor önző vagyok és felelőtlen.

2011. aug. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
11%
Szerintem ösztön, egészséges utódokat akar. És nem akarja ,h örököljék azt ami neked is van. Valahol megértem, én is inkább választanék egy nem szemüveges nőt minthogy szemüvegeset. Meg inkább vékonyabbat mint elhízottat.
2011. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

A kérdésedre nem lehet válaszolni, mert ha válaszolnék, az azt jelentené, hogy ítélkezem a férjed felől, aszerint a kategóriák szerint, amit te előre megszabtál.


Ami egyértelmű: a férjed valamiért nem akar második gyereket, és a te testi fogyatékosságodat használja fel ürügyül. Érdemes volna vele leülni beszélgetni. Lehetséges, hogy csak attól fél, hogy az első gyreknél nem jött ki semmi, akkor "biztos" a második fogja örökölni - ez sem nem gyávaság, sem nem önzőség, hanem félelem és bizalmatlanság, a lehetséges rossz már biztos rosszként való kezelése, eleve előre vetítése.

2011. aug. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

A nagyothallás nem olyan dolog, ami miatt ne lehetne bátran vállalni a babát. Már azt hittem komolyabb a problémád.

Keressetek fel egy genetikust, aki majd elmond mindent nektek, lehet, hogy te is tanulsz újat és a párod is megnyugszik, illetve látod a reakciójából majd, hogy mi az igazság. Mert egy ilyen dolog miatt aggódni.

A nagyotthallás nem olyan dolog, mint sok más testi fogyatékosság.

2011. aug. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Már vannak genetikai tanácsadók, a férjed megnyugtatására menjetek el, kérdezzétek meg a véleményét.

Én jogosnak érzem a fájdalmadat és a megbántottságodat, nekem is a szívembe taposna ezzel...

És igen itt a válaszadók az önzők, most akkor egy fogyatékossággal élő ember ne is legyen anya mert "mi van ha"? A kockázat mindenkinél fenn áll...

2011. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Most látom mit írtál.

A párom anyukája nagyothalló. Sem a fia, sem a lánya nem örökölte, mindketten egészségesek.

Ha valami "komolyabb" (azért zárójelben, mert ez is elég neked) bajod lenne akkor én is mondanék valamit ellene, így nem nagyon:-S

De vedd a pakliba azt is, hogy ha a gének játszanak veletek és mégis enyhén nagyothalló gyermeketek születik, mi lesz a párod reakciója?! :((( ezt mindenek előtt beszéld meg vele...

21-L (az előző voltam)

2011. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
16%

Örülj h van egy egészséges gyereked. A férjed fél és jogos is.

Ha nekem lenne egy nagyothalló párom, nem biztos hogy merném tőle vállalni a gyereket, mert senki sem akar fogyatékossággal élő utódot.


Egy nagyothalló gyereknek nehéz az élete: nem hall jól nem képzi sokuk tisztán a hangokat, eleve diszkriminálva vannak a munkaerőpiacon is!

2011. aug. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
83%
Hát én akkor nem vállalnék gyereket, ha ennyi eszem lenne, mint az előző válaszolónak. Beszéld meg a pároddal, szerintem valami más baja van, ez csak ürügy.
2011. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
29%
A nagyothallás (hacsak nem szerzett) akkor örökölhető. Érthető tehát a férjed részéről, hogy aggódik, nehogy örökölje a kistestvér! Nem vele van a baj, hanem veled! Hiába élhetne teljes életet a gyerek, ettől függetlenül azt nem tudhatjuk, hogy szeretne-e így élni, ha halláskárosodottként születik. Tehát te döntenél arról, hogy gyerek, ez van, neked így kellene élned! Ez az önzőség! És egyébként miből szűrted azt le, hogy a férjed elhagyna, ha lenne egy beteg babátok?
2011. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!