Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 14-16 éves lányok! Ti kaptok...

14-16 éves lányok! Ti kaptok zsebpénzt? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
Én egy időben kaptam havi 500 Ft-ot. De mostmár nem szoktam, viszont ha kell valami, arra adnak pénzt (: Veletek hogy van ez? 16/L
2011. aug. 5. 16:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
18 vagyok ugyan, de 16 évesen sem kaptam. Ha kellett a pénz, akkor spóroltam, vagy elmentem nyáron dolgozni, pedig nem vagyunk egyáltalán szegények, de én nem fogom más pénzét költeni saját magamra. Persze kaja/innivalóra adtak suliba, de az arra el is ment
2011. aug. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
22%
16:53- A lányod egy elkényeztetett r*banc lesz, csak így tovább :)
2011. aug. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
96%

Sose kaptam zsebpénzt.


Mindent megkapok amit csak akarok, mégsem élek mindig ezzel a lehetőséggel. Tudom értékelni a pénzt. Tudom, hogy apa mennyit dolgozik érte. Csak a legszükségesebb esetekben kérek valamit (szakadt farmer esetén újat, már telefonálásra is képtelen telefon helyett új..)


16/L

2011. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Sosem kaptam. Ha kellet valamire (pl.szinhaz, teazgatas, vonatjegy) akkor adott anyukam. Ruhara sosem kapok, mert szeret nekem vasarolni es jo izlesre van, ezen nem veszunk ossze. :) Egyebkent 14 evesen mar dolgoztam, igy lett jogositvanyom, nyaralasom, egy kis angol eletem, megtakaritott penzem. Sosem bantam, megbecsulom a munkat es a penz erteket. Szerencsere a barataim is ilyenek. :)

Egy 19 eves, ozvegy anyuka gyereke...

2011. aug. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:

Sose kaptam zsebpénzt, amíg anyámmal éltem, de nem jövök az álszent szöveggel, hogy "és milyen jól is tették!" mert nem igaz, mert az összes osztálytársamnak mindig volt pénze a sulibüfében (három kül. iskolát jártam végig, úgyhogy csak tudom). Én voltam az egyetlen, aki nem kapott semmit, és emiatt a többiek le is néztek, részben meg sajnálkoztak rajtam. Nem szóltam egy szót se emiatt otthon évekig, mert tudtam, hogy biztosan nem telne ki.

De azért rohadt szar volt az egész, mert néha meghívtak mások vmire, és én ált. visszautastottam, mert nem tudtam volna viszonozni... ez a része annyira belémrögzült, hogy azt is automatikusan elutasítottam, amikor először akart egy fiú meghívni fagyira... (ő most a vőlegényem:)

Amikor apámhoz költöztem, 17 voltam, és akkor kezdtem havi 20 ezret kapni, amíg nála laktam. Ennyi. Szeretett, és megtehette. Ha nem tehette volna, akkor megmondja.

2011. aug. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

én nem szoktam kapni,de ha kérek valamire pénzt akkor általában kapok, nyilván nem 10ezreket,de amire kell arra elég!

Viszont szeretnék majd szeretnék egy bankszámlát nyittatni, mert szerintem hasznos dolog a későbbiekre nézve!:)15L

2011. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
98%

14 éves vagyok, ha valamire szükségem van (de tényleg,nem azért mert éppen meguntam valamit) akkor arra kapok bármikor pénzt. Anyukám 10éves korom óta egy bankszámlára havonta 30.000ft-ot pakol, hogy ha majd odajutok, hogy továbbtanulás, tudjunk mit kezdeni, ha akkor nem lesz rá keret( mivel szinte minden egyetemtől nagyon messze lakunk, Szeged meg Budapest 100-130km-re vannak)

Valaki írta, hogy el lesz kényeztetve, akinek pénzt pakolnak a számlájára. Miért lenne az? Azért, mert a szülő megelőlegez neki egy anyagi támogatást, ami később jól jöhet? Én is így tenném.

2011. aug. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
40%

16:53- A lányod egy elkényeztetett r*banc lesz, csak így tovább :)

Már bocs,de "csak"azt veszem meg neki,amit úgy látok,hogy feltétlen szűksége van rá.Felesleges dolgokra SOHA nem adok pénzt.(ha lenne 100.000.000-om akkor se)és szerintem havi 2000Ft nem sok...

A másik meg az,hogy szinte mindent,ami van neki a teszvesz-en és ilyen helyeken veszem meg.

2011. aug. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
én 14 vagyok, nem kapok zsebpénzt, de ha valamit kérek, azt megkapom(persze ha nem felesleges szar) meg ha megyek valamerre kapok költőpénzt:):)
2011. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
én ennyi idős koromban kollégista voltam. havi 35ezret kaptam, abból ment 10-12 kolira, hetente oda vissza utazás 8e, buszbérlet 1500, a maradék meg kajára ment el (ugye heti 3000) ha valamit akartam magamnak venni, akkor spóroltam a kaján :) (kivétel a ruha, arra kaptam, csak a saját kis "hülyeségeimre" nem)
2011. aug. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!