Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fiam fizika imádó és fizikával...

Fiam fizika imádó és fizikával szeretne foglalkozni. Milyen egyetemet ajánlatok neki Budapesten?

Figyelt kérdés

Nos, fiam 12.-es, 4-es tanuló. Fizika 5,Matek 4, Történelem 3,Angolja 4, magyar 4.

Matek nem megy rosszul neki, csak be kell gyakarolnia a feladatokat, de gondolkodása megvan hozzá.

Fizika neki mindig is 5ös volt.

Jövőre fog el enni érettségizni, de nem tud még jó egyetemet. Budapestre akar költözni, hiszen apuka ott lakik,valamint barátai is oda mennek. Apuka és én tudjuk támogatni.

Jelenleg Zalaegerszegen élünk, úgyhogy igazából jól is teszi ha elmegy Budapestre.

Ő is nézett egyetemeket, Szombathelyit és a Veszprémit de nem akar arrafelé költözni.

Fiam gépész-, villamosmérnök is lenne szívesen, de elmondása szerint fizikus akar lenni vagy az asztrofizikával akar foglalkozni. Olyat is mondott, ha meglenne becsülve a tanár szakma fizikatanár is lenne.

Nyilván, a fiam 18 éves, ilyen korban inkább elmegy a haverokkal iszogatni, mint hogy fizikában elmerüljön, de mivel 9. osztály óta dicséretes, tanár állandóan dicséri, így igazából szerintem menni fog neki. :)



Segíteni szeretnék neki dönteni, hiszen leterhelt, egyetemekről nincs tapasztalatom.

Fiam azt mondta valamint, hogy szerinte mindenből meglesz neki a 60% érettségin, és nyelvvizsgázni is fog. Emelt fizika érettségit fog tenni.

Válaszokat előre is köszönöm!

43N



2022. okt. 14. 23:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 2-es és gyenge 3-as közt voltam 10.-ben, emelt érettségi felkészítő választás előtt matekból. Végül a közép érettségim 95% lett. Jelenleg tanárin vagyok, az egyik szakom a matek. A Zh-im eddig nekem a legjobbak, még azokon az órákon is, ahol a matek alapszakosokkal vagyunk. Közülük meg azért a fele társaság tudatosan erre készült évek óta...

Én azt mondom nem mindegy miért olyan az átlag, amilyen. Ha nem tud jobbat, az baj. Ha csak nem tette oda magát, esetleg azt csinálta mint én, hogy kilencedikben meg tizedikben aludt az órán, majd a tz előtti este, félálomban akarta megérteni az egész anyagot, akkor fene tudja. Behozható, szerintem. Legalábbis én behoztam.

2022. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
80%

Hát pedig rohadt proli család vagytok, de vigasztaljon, hogy a fiad a kocsmában a szőröshátú, térdig lógó hasú, szőrös orrlyukú, sörszagú gyárimelós haverjaival olyan asztrofizikai fejtegetéseket fognak majd tolni, hogy ihaj. :)

Akinek a fia középiskolásként már kocsmatöltelék, az ne pampogjon. Én elit középsuliba jártam, a tanuláson járt az eszünk, nem az alkoholizáláson. A felvételi arány 100%-os volt.

2022. okt. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
96%

" egyetemekről nincs tapasztalatom."


de ugatni tudsz, kaffogsz mint a kutya, azokra, akik olyannak látnak titeket, amilyenek vagytok.

2022. okt. 17. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk az is érdekes, hogy néz egyetemeket, de nem akar odaköltözni. Hol élnek ezek?
2022. okt. 17. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
3%

Középiskolàban az életem a tanulás mellett a buli volt, meg a haverok. Minden héten buliztam, volt hogy kétszer is.

Ember lett belőlem, nem alkoholista. Négy szakmám van, jelenleg a technikusit csinálom, mellette meg jogi egyetemet levelezőn, és még dolgozok is, tehát nem élösködök.

Nem elit gimibe jártam, hanem egy vidéki gimnáziumba. Azóta nem iszom, csak nagyon ritkán, kb havonta egyszer egy doboz sört. Létezik olyan, hogy szintemelő érettségi. Ha az ember be akar jutni valahova, addig tesz érte, amíg azt el nem éri.

Nem érzem magam tanult emberként "prolinak", de ha valaki a középiskolàs éveim miatt annak tart akkor magasról teszek rá.

Proli számomra az, aki nyolc általánossal otthon ül a segélyre, és nem hajlandó dolgozni, pedig megtehetné, esetleg mellette még elissza még a segélyt is, vagy eldrogozza, még rosszabb esetben még gyerekeket is csinál a szegénységre. Na, az ilyen proli. Aki élvezi, hogy fiatal, és a tanulás mellett eljàr a haverokkal bulizni az nem proli.

2022. okt. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
61%
25. Diplomád van már? Mert a “tanult ember” jelzőt én a diplomásokra alkalmaznám.
2022. okt. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
78%
25-ös egy tanult ember!!! ☝😌🤣🤣
2022. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Én gimiben 4-es tanuló voltam. Nekem a történelem okozott nehézséget, az mindig 3,6 körül volt.

Érettségim zöme 75-80% felettiek voltak.

Szerintem a 4-es elég, az alatt kevés, az felett már jó. A faktos tantárgy legyen 5-ös.

Az érettségik 80% minimum! Igen, és nem árt egy nyelvvizsga sem.

Saját tapasztalatból mondom.

Nekem kb 390 pontom volt, és kevés volt az egyetemhez. Erről ennyit. Legalább egy másik nagyon jó hírrel rendelkező egyetemre felvettek, amit szeretek.


Amúgy kérdező, szerintem troll vagy. Írásodból teljesen látszik, hogy nem laikus vagy, mert pár Google keresés alatt, egyetemek oldalán szerezhettél volna információkat...

2022. okt. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!