Kutatással szerettem volna foglalkozni pici korom óta, most pedíg felfrissült ez a vágy az KFKI-ba való látogatásom óta. Mit ajánlotok? Hova tudok a lenti tantárgyakkal menni? (egyetem/elhelyezkedés)
Faktválasztás előtt állok, és tudni szeretném a mik a lehetőségeim.
Matek, Fizika, Kémia, Info (esetleg biosz) közül próbálok kiválasztani max 3-at. Egyenlőre nem nagyon látom át hogy melyikkel mit kezdhetek. Nemrég betekintést nyerhettem a csillebérci kutatóközpontba (MTA, KFKI), azóta kicsit rákattantam erre a kutatás témára. Valakinek van valami tanácsa?
Jaj, kihagytam
16/lány
Nem tudom mennyire fontos de azért hátha:)
Nyilván nem a faktból adódó tudással fogsz tudni kezdeni bármit. Nem tanítanak ott semmit, amire késõbb hasznod lehet.
Olyat érdemes fölvenni, amit késõbb nem fogsz tanulni (mittudomén, filozófia vagy történelem).
Ha fizikus akarsz lenni, akkor a matek-fizika fakultáció egy előnyös választás lehet. Az egyikből csinálhatsz emelt szintűt, nem a pontok miatt, mert ezekre a szakokra mindig kevés pont kell, hanem mert aki a csúcstudománnyal akar foglalkozni, annak illik tudni emelt szinten az anyagot. Az első félévben egy emelt szintű matematikai tudás sokat tud segíteni.
Egy barátom középszintű matek és emelt szintű kémia érettségivel ment fizika szakra, asszem másodéves korától, de lehet már korábban is a KFKI-ben dolgozott, kutatott a CERN-ben, és egyik nemzetközi konferenciáról megy a másikra, szóval azzal sem lőhetsz nagyon mellé.
A kutatással pedig nem kell várnod az egyetemig, középiskolások számára is van lehetőség, ez a barátom, akiről meséltem 11. osztály óta kutat. [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!