Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2016-belföld/külföld-Orvosi...

2016-belföld/külföld-Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analítikus. Megéri?!

Figyelt kérdés

Utána olvasgattam már, de szeretnék valaki olyannal is beszélni erről, aki jártas a témában. Elsősorban tehát arra lennék kíváncsi, hogy a különböző szakirányokkal egészen pontosan milyen munkakörben tudok elhelyezkedni. Az optimetriával gondolom szemészeten, akkor a radiológiás szakiránnyal gondolom MR meg CT felvételeket csinálok, de mi a helyzet a laborossal? A levett vért vizsgálom? Vagy ugyan úgy az én hatásköröm lenne a vizelet/széklet vizsgálata is? Plussz ha jól tudom négy szakirány van, és ez eddig csak három, szóval ha valaki lenne olyan kedves, ismertetné velem azt is? Továbbá érdekelne még az elhelyezkedési arány belföldön/külföldön egyaránt. (Angol középfokúm van, egyetem alatt szándékomban áll letenni a felsőfokút, plussz külföld alatt inkább Anglia erdekelne.) A fizetés kb. mennyi egy hónapban itthon? Ha valaki elvégzi ezt a szakot, akkor érdemes utána mesterképzésre mennie? Mestérképzés után (nyilván gondolom itt is több szakirány van) milyen munkakörökben lesz lehetőségem dolgozni? A fizetés mennyivel növekszik meg ez esetben? A mesterképzéssel már együtt jár a doktori cím is?

Minden választ előre is köszönök!



2016. nov. 1. 04:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A laborosé a széklet, vizelet is, meg pl. patológián a szövetdarabok előkészítése. A 4. Szakirány nálunk évek óta nem indult. (Pte) Anglia épp brexitel, én nem alapoznék arra. Mi 29-en végeztünk, abból 1 fő dolgozik kint, még egy készül ki, de az ő angoluk tényleg profi. Nem lehetetlen, de nem átlagos vele kimenni. A fizu itthon 160-220 között van, bár van ismerősöm, aki 370-et keres, de dolgozik is heti 70 órát. ( magán MR) Kint alulról súrolják a havi 1 milliót. A mesterek nagyjából semmire se jók és nem adnak doktorit. Én képalkotóként végeztem, ezt ismerem behatóan, de tudomásom szerint a laborosokat nem igazán keresik külföldön. Minket is csak nagyon komoly feltételekkel.
2016. nov. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A 160-220 ezer az brutto vagy nettó? Mert nekem ez elég soknak tűnik. 2016 Magyarország egészségügy.. Megtudnád még írni nekem, ha mégkérlek, hogy a képalkotói szakirányon végzettek egészen pontosan milyen munkakört töltenek be? CT és MR gépeket kezelnek? Elemezni is kell az eredményt, vagy azt már az orvos csinálja? Lényegében nekem csak be kell kapcsolnom a gépet, meg le kell írnom a diagnosztikát, amit az orvos diktál? Tulajdonképpen ilyen titkárnő szerűségnek képzelem el, de kérlek, javíts ki, ha tévedek. Igazából végülis ezzel a szakmával asszisztens leszek, ha jól értelmezem az internetről olvastakat.
2016. nov. 1. 12:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pestről írok, vidéki csoporttársaim keresnek 150-180 ezret, ez nyilván függ az ügyelettől, délutános műszakoktól is. Pesten, a sugárban 200-220 megvan, itt hétvége nincs, csak déluános műszak. (Az akár este 11-ig is eltart)

Picit rosszul látod. Képalkotás során tanulsz: RTG, UH, Sugár, CT, MR, Izotópdiagnosztikát. Diplomával UH és Rtg ritka, inkább okj-vel mennek oda, de van csoptársam, aki Rtg-ben van, 160-at keres. A gép nem magától működik, tehát a Te munkád az, hogy beállítsd a vizsgálatnak megfelelő paramétereket. Ez minden embernél más, mivel nincs 2 egyforma test. Inkább fotósként képzeld el, mert nem ugyanolyan képet kell készítened egy 20 kilósról, mint egy 180 kilósról, vagy egy tüdőrák gyanúról meg egy stroke gyanúról. A Te felelősséged, hogy a lehető legjobb képet készítsd, amit aztán az orvos leletez. Te nem diagnosztizálsz, de fel kell ismerned a rendellenességeket. Pl. szemből fotózol egy tüdőt és látod, hogy van vmi apró furi dolog jobb oldalt, akk Neked kell eldönteni, hogy csinálsz-e még egy felvételt jobb oldalról, mert fontos, vagy inkább nem terheled sugárral a beteget. Vénát szúrsz, felfekteted, beállítod a beteg fekvését, aztán a gépet is. Naponta 40-60 beteg van egy CT-ben, MR-ben mondjuk 30-40. Nem kevés! Gépelned leletezést nem kell, az orvos felmondja magnóra, a gépírók, vagy számítógép pedig legépeli. Te csak a beteg adatait viszed a gépbe.

2016. nov. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy nettó. És eü ide vagy oda (tényleg borzalmas) a sugárpótlékot, műszak/ügyeleti pótlékot ki kell fizetniük.
2016. nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítesz, köszönöm szépen a válaszaidat!! Viszont ha nem haragszol, egy valami még nem hagy nyugodni. Szóval pontosan a sugár veszélyességi pótlék mennyi? És abból kiindulva, hogy fizetnek, gondolom tényleg veszélyeztetve vagyok valamennyire, mert ok nélkül nem adnának pénzt. De mennyire veszélyes ez?! Mennyire káros ez az egészségre?! Ha valaki ezt csinálja hosszú évekig, milyen hatással van a szervezetére?!
2016. nov. 1. 16:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem sok, tudomásom szerint valahol már nem is adnak. (Pótlékot) A veszélyesség...hááát...az MR egy mágnes, ott nincs sugár. UH szintén ártalmatlan. A többiben van, de Te ugye soha nem vagy bent a vizsgálat alatt. Egy átlátszó üveg választ el, amiben van egy szűrő, ami felfogja a sugarat. Más kérdés, hogy a gyakorlatom alatt arról csevegtek, hogy cserélni kéne már, de nincs rá pénz... Ha valami okból mégis jelen kell lenned a vizsgálati térben, fel kell venned egy ólom köpenyt, ami véd. Emellett van egy eszköz, ami méri a sugárterhelésed folyamatosan. A terheseket rögtön kiteszik a recepcióra. A sugárterhelésed jóval a normál felett van, döntsd el Te, hogy félsz-e ettől. (Csak az érdekesség miatt, volt egy osztály, ahol az összes röntgenesnek ikrei lettek :D Ez egyébként inkább csak véletlen, de azért elgondolkodtató)
2016. nov. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó lenne, ha végre bevezetnék, de az Orbán-kormánynak sem volt elég mersze hozzá, hogy aki ingyenesen végzi el az egyetemet, az legalább 5-10 évig itthon maradjon, és a szakmájában itthon dolgozzon. Mégse járja, hogy mindenki kimegy külföldre, a saját honfitársait meg idejött afrikai meg mit tudom én milyen orvosok gyógyítják. Mo. úgysem fogja sosem utolérni a nyugatot, ezt be kellene látni.
2016. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok. Meg akarom kerdezni hogy ezt a szakot Angliaban elismerik? En itt elek. Otthon szeretnem elvegezni levelezon ugy hogy itt elek. Angliaban eddig imgyenes volt de most 9000 font a tandij. Koszi
2017. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!