2016-belföld/külföld-Orvosi laboratóriumi és képalkotó diagnosztikai analítikus. Megéri?!
Utána olvasgattam már, de szeretnék valaki olyannal is beszélni erről, aki jártas a témában. Elsősorban tehát arra lennék kíváncsi, hogy a különböző szakirányokkal egészen pontosan milyen munkakörben tudok elhelyezkedni. Az optimetriával gondolom szemészeten, akkor a radiológiás szakiránnyal gondolom MR meg CT felvételeket csinálok, de mi a helyzet a laborossal? A levett vért vizsgálom? Vagy ugyan úgy az én hatásköröm lenne a vizelet/széklet vizsgálata is? Plussz ha jól tudom négy szakirány van, és ez eddig csak három, szóval ha valaki lenne olyan kedves, ismertetné velem azt is? Továbbá érdekelne még az elhelyezkedési arány belföldön/külföldön egyaránt. (Angol középfokúm van, egyetem alatt szándékomban áll letenni a felsőfokút, plussz külföld alatt inkább Anglia erdekelne.) A fizetés kb. mennyi egy hónapban itthon? Ha valaki elvégzi ezt a szakot, akkor érdemes utána mesterképzésre mennie? Mestérképzés után (nyilván gondolom itt is több szakirány van) milyen munkakörökben lesz lehetőségem dolgozni? A fizetés mennyivel növekszik meg ez esetben? A mesterképzéssel már együtt jár a doktori cím is?
Minden választ előre is köszönök!
Én pestről írok, vidéki csoporttársaim keresnek 150-180 ezret, ez nyilván függ az ügyelettől, délutános műszakoktól is. Pesten, a sugárban 200-220 megvan, itt hétvége nincs, csak déluános műszak. (Az akár este 11-ig is eltart)
Picit rosszul látod. Képalkotás során tanulsz: RTG, UH, Sugár, CT, MR, Izotópdiagnosztikát. Diplomával UH és Rtg ritka, inkább okj-vel mennek oda, de van csoptársam, aki Rtg-ben van, 160-at keres. A gép nem magától működik, tehát a Te munkád az, hogy beállítsd a vizsgálatnak megfelelő paramétereket. Ez minden embernél más, mivel nincs 2 egyforma test. Inkább fotósként képzeld el, mert nem ugyanolyan képet kell készítened egy 20 kilósról, mint egy 180 kilósról, vagy egy tüdőrák gyanúról meg egy stroke gyanúról. A Te felelősséged, hogy a lehető legjobb képet készítsd, amit aztán az orvos leletez. Te nem diagnosztizálsz, de fel kell ismerned a rendellenességeket. Pl. szemből fotózol egy tüdőt és látod, hogy van vmi apró furi dolog jobb oldalt, akk Neked kell eldönteni, hogy csinálsz-e még egy felvételt jobb oldalról, mert fontos, vagy inkább nem terheled sugárral a beteget. Vénát szúrsz, felfekteted, beállítod a beteg fekvését, aztán a gépet is. Naponta 40-60 beteg van egy CT-ben, MR-ben mondjuk 30-40. Nem kevés! Gépelned leletezést nem kell, az orvos felmondja magnóra, a gépírók, vagy számítógép pedig legépeli. Te csak a beteg adatait viszed a gépbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!