Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Későbbiekben szeretnék fizikáv...

Későbbiekben szeretnék fizikával foglalkozni, mennyit érthetek meg ebből most?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és szeretnék többet tudni a világunkról de nem tudom mennyit foghatok fel ebből most. Szeretnék tanulni otthon, de nem tudom hol kezdjem és hogy mi az amit nem értenék egyáltalán.

2018. márc. 11. 22:58
 1/7 Tom Benko ***** válasza:
Ha megfelelő könyvekkel kezded, sokat érthetsz. Javaslom mondjuk Feynmanntól a Hat könnyed előadást, vagy Baranyi Károly A fizikai gondolkodás iskolája három kötetét. Ha hozzá komolyan elkezdesz matekozni, akkor majd még ajánlunk további könyveket is.
2018. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék,szerintem nagyon jó a Mai Fizika(szintúgy Feynman)sorozat is nekem nem rég lett meg és fantasztikusan jó. 14/F
2018. márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tom Benko ***** válasza:
@aztabüdösnemjóját: A Hat könnyed annak a kivonata, annyiból jobb egy kezdőnek, hogy nem feltételez előismereteket.
2018. márc. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem középiskola emeltszinten, szakkörök, versenyek, otthon saját szórakozásból megoldott példák után lehet ilyesmivel foglalkozni, de akkor is csak olvasmányos formában. A rosszul tanult, majd rögzült dolgok csak összezavarnak a későbbiekben.


A modern fizika nem egyszerű. Elképzelni sok dolgot nem is lehet benne szerintem. A megértéséhez/leírásához pedig felsőbb matematika kell. A matek sem elég azonban az elképzeléshez. Leíráshoz igen, de elképzelni? :-) 4 dimenziós sík meg nyeregfelület, 10+ dimenzió a brán elmélethez, hát ki az aki ezt el tudja képzelni fejben? :-)


Ott van, de mégse, meg kis eséllyel ugyan de rövid időre az ismert univerzum másik szegletében van, utána meg itt... :-) Végül kiderül, hogy a hatás az időben visszafelé terjedt, most akkor összeomlik vagy sem a hullámfüggvény, nem a legrövidebb úton megy a fény, hanem a legrövidebb idejű utat választja, de hogyan? Csak nem bejárja előre az összest, majd kiválasztja a legjobbat? :-) Hát nem egyszerű az tuti. :-)


A fekete lyukak meg még rosszabbak... :-)


Egyelőre elég a kicsit kibővített iskolai anyag. Később olyan középiskolába kell menni, ahol a fizika nem merül ki az F=m*a ismeretében. Bár az ilyen egyre kevesebb.

2018. márc. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hogy érted azt hogy komolyan kezdjek el matekozni?

Miket kezdjek el tanulni?

2018. márc. 29. 16:12
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom arra gondolt az illető,hogy vegyél át olyan középiskolai szinten is érthető dolgokat amik kellenek a fizikához. Vektorok,algebra stb. Persze vannak olyan témák amik picit nehéznek tűnhetnek(nekem is azok) pl: basic differenciál/integrálszámítás , komolyabb szintű vektoralgebra,de ezeket is meglehet tanulni. Hasonlóképpen vagyok most mint te,én miután kiderül a felvételi erdményem szeretném az időm nagy részét a fizikának(azon belül a problémamegoldádnak nagyon) szentelni. Remélem megmarad benned ez az érdeklődés! :)
2018. márc. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
Úgy értem, hogy a fizika valójában sokkal több, mint képletbe helyettesítgetés meg egyenletmegoldás. Fog kelleni az elemi algebrán túl (egyenletek, lineáris egyenletrendszerek) differenciál és integrálszámítás, függvénytan, vektoralgebra, sőt, általában a vektorok elmélete, lineáris algebra már alapszinten is. Főleg, hogy mire komolyabbra fordul a dolog, már ne ezekkel legyen gondod, mert jönni fognak a metrikus terek, operátorok, funkcionálok, differenciálegyenletek, valószínűségszámítás, vektoranalízis, geometriák, integrálelmélet és hasonló nyalánkságok.
2018. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!