Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fiam fizika imádó és fizikával...

Fiam fizika imádó és fizikával szeretne foglalkozni. Milyen egyetemet ajánlatok neki Budapesten?

Figyelt kérdés

Nos, fiam 12.-es, 4-es tanuló. Fizika 5,Matek 4, Történelem 3,Angolja 4, magyar 4.

Matek nem megy rosszul neki, csak be kell gyakarolnia a feladatokat, de gondolkodása megvan hozzá.

Fizika neki mindig is 5ös volt.

Jövőre fog el enni érettségizni, de nem tud még jó egyetemet. Budapestre akar költözni, hiszen apuka ott lakik,valamint barátai is oda mennek. Apuka és én tudjuk támogatni.

Jelenleg Zalaegerszegen élünk, úgyhogy igazából jól is teszi ha elmegy Budapestre.

Ő is nézett egyetemeket, Szombathelyit és a Veszprémit de nem akar arrafelé költözni.

Fiam gépész-, villamosmérnök is lenne szívesen, de elmondása szerint fizikus akar lenni vagy az asztrofizikával akar foglalkozni. Olyat is mondott, ha meglenne becsülve a tanár szakma fizikatanár is lenne.

Nyilván, a fiam 18 éves, ilyen korban inkább elmegy a haverokkal iszogatni, mint hogy fizikában elmerüljön, de mivel 9. osztály óta dicséretes, tanár állandóan dicséri, így igazából szerintem menni fog neki. :)



Segíteni szeretnék neki dönteni, hiszen leterhelt, egyetemekről nincs tapasztalatom.

Fiam azt mondta valamint, hogy szerinte mindenből meglesz neki a 60% érettségin, és nyelvvizsgázni is fog. Emelt fizika érettségit fog tenni.

Válaszokat előre is köszönöm!

43N



2022. okt. 14. 23:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
86%

Ha a fiad egy zseni, miért te kérdezgetsz itt neki???

Az ő jövője, őt kell, hogy érdekelje, hogy mi lesz vele.

Amúgy négyessel még fizikus, csillagász, és orvos is lehet, nem jelent semmit. Senkit nem érdekel. Én ismerek olyat, aki megbukott matekból általánosban, és most mentő àpolónak tanul a SOTE-n, és jól megy neki. Általánosban szimplán nem érdekelte még semmi, aztán szakgimiben jött rá mi akar lenni. Nem a világvége. Meg egyébként is létezik szintemelő érettségi is a világon.

Lehet csak 20 évesen fog rájönni, hogy mi akar lenni pontosan. Hadd döntsön ő.

2022. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Hol írtam olyat hogy fiam zseni lenne?

Miért baj hogy érdekel a sorsa? Szeretnék neki alternatívát mutatni. Tudtommal egy jó anya törődik a gyermeke jövőéről..

Van aki normálisan válaszol, annak nyilván megköszönöm, de a kötekedökre nem vagyok kíváncsi.

Tapasztalatok érdekeltek, egyetemnevek,nem az okoskodás.

2022. okt. 15. 12:43
 13/28 anonim ***** válasza:
96%
Kötekedő=nem azt mondja amit hallani akarsz.
2022. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
89%
Kötekedő = normálisan elmondja, mire van esélye fizika szakon egy 3-4-es tanulónak.
2022. okt. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
86%
Ver nem változik xd
2022. okt. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
5%
Láthatóan néhány válaszoló nincs tisztában azzal az egyszerű ténnyel, hogy Einsteint a középiskolai tanárai átlagos képességűnek tartották. Aki valóban tehetséges fizikából, az nyugodtan beiratkozhat négyes átlaggal is fizika alapszakra. Nem azt mondom, hogy feltétlenül könnyen, de benne levő tehetség és lelkesedés alapján simán végigcsinálhatja.
2022. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
16. Baromság. Einstein már gyerekkorában is brilliáns volt. Ezek a városi legendák, hogy a kis Einstein ne lett volna jó tanuló, onnan származnak, hogy a német/svájci/osztrák rendszerben az 1-es a legjobb jegy, az 5-ös vagy 6-os meg a legrosszabb. De Einstein valójában brilliáns elme volt gyerekkorában is – értelemszerűen.
2022. okt. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%

#16

Az ilyen mendemondákat a hozzád hasonló lúzerek találták ki, hogy abba a hitbe tartsák magukat, hogy nem egy gyártósoron végzik.

2022. okt. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"Én ismerek olyat, aki megbukott matekból általánosban, és most mentő àpolónak tanul a SOTE-n, és jól megy neki."


Azért a mentő ápolónál vannak jóval nehezebb matekok is, ha már a matek a kiemelt tárgy amiből anno bukott.

2022. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi eredménye jobban számít mint az hogy ki hányas volt évvégén.

Az emelt fizika érettséginél a 60% elég, de a többinél nem sok a 60%, sőt abba gondolj bele, hogy épp hogy többet mint a felét összeszedte.

Én 80%os matekkal, 74%os emelt fizikával, magyarból szintén 80 fölött voltam, töriből 75 körül, sajnos, álmaim egyetemére nem vettek fel pár pont híján.

2022. okt. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!