Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fiam fizika imádó és fizikával...

Fiam fizika imádó és fizikával szeretne foglalkozni. Milyen egyetemet ajánlatok neki Budapesten?

Figyelt kérdés

Nos, fiam 12.-es, 4-es tanuló. Fizika 5,Matek 4, Történelem 3,Angolja 4, magyar 4.

Matek nem megy rosszul neki, csak be kell gyakarolnia a feladatokat, de gondolkodása megvan hozzá.

Fizika neki mindig is 5ös volt.

Jövőre fog el enni érettségizni, de nem tud még jó egyetemet. Budapestre akar költözni, hiszen apuka ott lakik,valamint barátai is oda mennek. Apuka és én tudjuk támogatni.

Jelenleg Zalaegerszegen élünk, úgyhogy igazából jól is teszi ha elmegy Budapestre.

Ő is nézett egyetemeket, Szombathelyit és a Veszprémit de nem akar arrafelé költözni.

Fiam gépész-, villamosmérnök is lenne szívesen, de elmondása szerint fizikus akar lenni vagy az asztrofizikával akar foglalkozni. Olyat is mondott, ha meglenne becsülve a tanár szakma fizikatanár is lenne.

Nyilván, a fiam 18 éves, ilyen korban inkább elmegy a haverokkal iszogatni, mint hogy fizikában elmerüljön, de mivel 9. osztály óta dicséretes, tanár állandóan dicséri, így igazából szerintem menni fog neki. :)



Segíteni szeretnék neki dönteni, hiszen leterhelt, egyetemekről nincs tapasztalatom.

Fiam azt mondta valamint, hogy szerinte mindenből meglesz neki a 60% érettségin, és nyelvvizsgázni is fog. Emelt fizika érettségit fog tenni.

Válaszokat előre is köszönöm!

43N



2022. okt. 14. 23:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%

Hát 60% sima érettségin nem egy nagy dolog, egyetemhez, főleg jónevű egyetemhez az édes kevés.


Én a helyében a Műegyetemre mennék, mert ott van felszerelve az egyetem a szükséges eszközökkel és ott tudna ténylegesen specializálódni.

Viszont ahhoz 400 pont felett kell teljesíteni, ami azt jelenti, hogy kellenek a jó jegyek, a sima érettségi tárgyakból ahhoz legalább 80% nak meg kell lennie és kéne egy nagyon jól teljesített emelt érettségi, hasonlóan magas % okkal és egy nyelvvizsga.


Villamosmérnök is még jó, gépészmérnöki diplomákról viszont sok rosszat lehet hallani

2022. okt. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

A 60%-ot úgy érti, hogy az a minimum, nyilván neki is a 80-90 a cél.

Jelenleg mindenből 5-ös, tudtommal az félévi jegy a fontos.

2022. okt. 14. 23:37
 3/28 anonim ***** válasza:
20%

"Nyilván, a fiam 18 éves, ilyen korban inkább elmegy a haverokkal iszogatni,"


Nyilván??? Hát jó nagy prolik lehettek. Szerintem inkább portás vagy szalagmunkás karrierben gondolkodjon, esetleg kőműves.

2022. okt. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Gyanakodom, hogy ezt a választ pont egy gyárimunkás írja akit éppen szétcsicskásztatták a főnökei.
2022. okt. 14. 23:43
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ugyan én már rég voltam közép sulis de tudtommal a 11 és 12. év végi jegyei számítanak, nem véletlenül hirdetik meg júliusban az eredményeket.


Egyértelműen ha jók a jegyei akkor célszerű BME re mennie fizika Bsc re, ha ez az álma, DE azt vegye figyelembe, hogy a tudományos területeken el kell menni a PhD ig ahhoz hogy tudjon rendesen kutatni.


Ha nem akar ennyire elköteleződni, akkor villamosmérnökivel jobban jár mert azzal már BSc nél tud vele valamit kezdeni.

2022. okt. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönjük a tanácsokat!
2022. okt. 15. 00:56
 7/28 anonim ***** válasza:
33%

Matek 4? Angol 4?


Felejtse el. Esetleg valamilyen gyengébb műszaki menedzsernek még jó lesz.


Fizika szakra hivatalosan is a legintelligensebb emberek járnak. A szakon nagyon(-nagyon) magad színvonalú a matek, kizárt, hogy ezt 4-es matekkal végig tudja csinálni. Ne kínozd feleslegesen, nem menne neki a fizika szak.

2022. okt. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban tehetséges és megvan a szorgalma, akkor érdemes lehetne a fizika alapszakot elkezdenie az ELTE-n. Nem annyira lehetetlen vállalkozás, mint néhányan írják. Ha esetleg mégse megy, egy félév után otthagyhatja és februárban felvételizhet mérnöknek, sokat nem veszít. 12 félév államilag támogatott, s így még a mérnöki mesterképzést is meg tudja majd csinálni államin.
2022. okt. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
97%

Látom mindenki le van pontozva, aki őszintén megmondja, hogy egy 4-es tanuló alkalmatlan egy nehéz egyetemi szakra, főleg aki 4-es matekból… 😂😂


Kérdező szerintem hagyd a fiadra, mit akar csinálni, mert te túl sokat látsz bele a srácba.

2022. okt. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk elég sokat elmond a fiad életképességéről, hogy a milf anyja foglalkozik a pályaválasztásával. Ha komoly egyetemre küldöd, komoly szakra (TTK, rendes mérnöki) ilyen 60%-okkal az első félévben össze fog hozni egy éves csúszást, az tuti. Szóval neki kellene ezzel foglalkoznia, mert oké, hogy egy semmirekellő iszogatós takony, de lassan felelősséget is illene vállalnia legalább a saját életéért.
2022. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!