Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a TOP 5 legnehezebb...

Melyik a TOP 5 legnehezebb egyetemi szak? Rangsort is írjatok!

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 07:57
1 2 3 4 5
 31/41 Lósült válasza:
88%

Előző: "Szerintem ha végignézel a rangsoron akkor kitűnik, hogy mindenki saját/tesó szakját teszi előre, de a top 3 ban mindig benne van az orvosi, illetve bme mérnökképzése szóval én ezt a kettőt tenném a legnehezebbek közé."

A válaszod első fele megcáfolja a másodikat...

Ezeknek a hsz-oknak nem lehet hinni, mert egyik sem végzett az összes szakon amikről ír, max 1-2-n.

Én a Miskolci Egyetemen végeztem gépészmérnökit nappalin. Nehéz volt, úgy is, hogy másoddiploma és nem vettem annyira félvállról mint a fiatalabbak. Persze volt olyan aki leszarta és mégis elvégezte, de ő biztos, hogy ráhúzott pár évet.

Szóval szerintem is úgy van értelme, ha valami hivatalos statisztikát veszünk, pl. hányan végezték el x-ből, hány év alatt végzik el átlagosan. Ez így egy szubjektív valami, mindenféle alap nélkül.

2015. júl. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, mire jó ez a farokméregetés... Az általános, fog, állatorvos, gyógyszerészeti, műszaki, jogi, természettudományi képzések mind-mind nagyon nehezek. Még az se tud sorrendet mondani, aki mondjuk 2-t elvégzett, mert lehet, hogy neki X szak nehezebb volt, mint Y, másnak (aki szintén elvégezte mind a kettőt) meg pont fordítva, szóval ez egyénfüggő. Bár a rangsorolásnál annyit jegyezzünk már meg, hogy ha egy matematikus kiszámol valamit, újraszámolja, rájött, hogy hibázott, kijavítja (jó, tudom, ez nagyon le van egyszerűsítve, csak az elvet nézzétek), addig egy orvosnak (főleg egy sebésznek) nincs két lehetősége... Elsőre sikerülni kell, vagy meghal a beteg. És ennek függvényében kell már az egyetemen is tanulnia. Szó se róla, ő választotta, ahogy minden egyetemista maga választotta a szakot, amin tanul, csak ezt is vegyük figyelembe, ha már egyszer méregetünk, aminek szerintem nincs értelme.
2015. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem általános orvos, ELTE fizikus, BME villamosmérnök, ELTE matematikus, ezek legalább is benne vannak, sorrendet nem tudom, de nem is lényeges. Többről tudok véleményt mondani, (a testvérem egyikbe se jár/t). Általánosságban azért nehezek a természettudományos szakok, mert egy (az eddigitől eltérő) absztrakt szemléletet/gondolkodásmódod kell elsajátítani. Az orvosit meg akárhogy is nézzük "magolni" jóval többet kell!
2015. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
73%

Egyénfüggő. Mindig ahova jár valaki többnyire az lesz az etalon, főleg ha valami kézzelfoghatóbb szakot hallgat (mérnök, orvosi, jog)... Ne azért válasszál valamit, mert épp az a legnehezebb. BME-n mondjuk építőn megraknak... utána max keresel 150-170 ezret és örülsz neki a jelenlegi helyzetben...

Közlekkarról tudok nyilatkozni, nagyon nagy a számonkérés, eszetlen tempó.... 5-be biztos beraknám a BME-n...

2015. dec. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
72%

Haha, viccesek a kommentek.

Nagyon hangoztatjátok a SOTE-t ("SOTE-ra járt" "én a SOTE-n tanulok" ...stb), mintha a SE-ÁOK és a többi orvosi közt jelentős különbség lenne. Mindegyiken másik tárgy nehezebb, összességében egy színvonal mind a 4 orvosi, tök felesleges kiemelni, hogy SOTE. (Nem akarok kisregényt írni, de tudnék mesélni SOTE-ról vidékre ment és vidékről SOTE-ra átjelentkezett hallgatókról.)

12-es! Ezt ugye te se gondoltad komolyan? :D Te vagy az egyik, tökmindegy, hogy a nővéred a SOTE-ra járt, a másik 3 is van olyan nehéz. Ezt csak azért emelem ki, mert nyilván a külön megnevezés célja az volt, hogy orvosra járt, ráadásul nem valami kis vidékire, hanem a nagy SOTE-ra, és még az se olyan nehéz. 3 nehéz vizsga... Aha. Próbálj meg anatómia, biokémia és élettan szigorlatot megcsinálni egy vizsgaidőszak alatt. Vagy patoszt, kórtant és mikrobit. Sok sikert hozzá.

Nem nézem le a jogászokat, de ahogy írsz az orvosiról, elég undorító. Tipikus nagyképű jogász lehetsz, akik miatt kialakultak a sztereotípiák. A jogot -még az ELTE-t is- sokan elvégzik levelezőn, heti 40 órás munka mellett csúszás nélkül. Meggebednek, de még munka mellett is meg tudják csinálni. Azért azt megnézném, hogy 1-2 zsenit leszámítva ki tud orvosi mellett, akár félállásban is dolgozni.

13-as! A vidéki orvosikon is ugyanannyit kell tanulni.

21-es! Ha valaki 2-es, 3-as szigorlattal is boldog? Neked kéne a legjobban tudni, hogy orvosin mennyi a különbség a 2-es és az 5-ös tudás között... Alig van. Kb mindent kell tudni a 2-esért, hát még a 3-asért. Ha valaki azért sír, mert 3-ast kapott szigorlatra, meg is érdemli.

2017. márc. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: Minden szavaddal egyetértek! :)
2017. márc. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
100%

Én is megírom a véleményem, hadd "maradjon életben" a topik! :D

Ha TOP 5, akkor talán: 1. orvosi; 2. fizika/matematika; 3. programtervező matematikus; 4. villamosmérnök; 5. vegyészmérnök (?).

Humán szakok egész egyszerűen nem rúghatnak ilyen értelemben labdába!

A baráti köröm ugyan főként mérnökökből, biológusokból, néhány programozóból, illetve 1-2 fizikusból áll de ismerek jópár bölcsészt, jogászt is. Nem akarom degradálni a két utóbbi csoportot, de egész egyszerűen intelligensebbnek, jóval szélesebb látókörűnek tartom a természettudományos/műszaki végzettségű barátaimat.

2019. márc. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
38%

Összesített ragsor:


1) [ide járok /jár a tesóm /legjobb haverom és naon nehéz, mert 20 oldalnál többet kell tanulni egy vizsgára ... ]


2) Nem ismerem, de állitólag nagyon nehéz (pl. orvosi, jogi)


3) Nem ismerem, de gimiben is utáltam már (pl. matek / kémia / fizika)


4) Nem ismerem, de bonyinak hangzik (pl. épitész mérnök, biomérnök, molekuláris bionika)


5) Ide járok, mindenki tudja hogy büfészak, de azért legyen már benne a top5-ben ( random BME/ Corvinus szak, bölcsészet és társai).

2019. máj. 29. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
#37-es egyetértek. A gimiben egy ilyen baráti társaságban volt szerencsém belekerülni, félreértés ne essék, emberileg semmi baj nem volt a többséggel, de sok humán beállítottságú volt benne. Idegennek éreztem magam, egyetemi hasonló társaságban - igaz szaktársakkal, de azért más-más érdeklődési körökkel - már inkább illettem bele. Sok humánosnak alapszintű fogalma sincs a természeti törvényekről, szerintem ez is belejátszik abba, hogy nagyon más a világnézetük/szemléletük a hétköznapi dolgokban.
2019. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

1.orvosi

2.fogászat/állatorvosi

3.jog

4. mérnöki dolgok

2022. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!