Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legnehezebb szak?

Melyik a legnehezebb szak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 15:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nyelvszakosként a matek ba lenne vagy mérnöki.

Aki nem szeret magolni annak a jog.Akit nem érdekel a politika,annak a politológia,akinek nincs nyelvérzéke,annak a svéd-japán szak.

Mihez képest és kinek nehéz?????????????

2011. aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
Egyénfüggő, ahogy az első is írta. Egyébként egy picit általánosságban - tekintve a végzettek arányát - az elvontabb szakok a legnehezebben elvégezhetőek, azonban ezzel fordítottan arányosan (elvégzettek száma) a munkaszerzési lehetőség (ilyen szakoknál, hangsúlyozom!!!) határozottan nő. Tehát ha valaki elvégez egy fizika szakot (nyilván nem fizikatanári szakirányon), akkor jó esélye van az elhelyezkedésre (bár jelen esetbe a fizikatanárért is kapkodnak..), sokszor még itthon is. De ilyen a matematikus (elméleti és alkalmazott) szak is, és még sok más (Hagy ne kelljen felsorolni az összeset).
2011. aug. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
Az emberek többségének a matekkal van gondja, tehát az programozó info, mérnöki, matek szakokat csak az tudja elvégezni akinek van hozzá tehetsége is. ha betennél oda valakit aki rossz matekból, kibukna akkor is ha erőlködni. ezzel szemben ha egy mérnök szakost betennél mondjuk egy töri vagy egy magyar szakra akkor is eltudná végezni hogyha nem szereti a törit vagy az irodalmat, mert az szorgalmmal is meglehet csinálni.
2011. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Tehetség?

Sokan el vannak szállva maguktól, ahogy nézem.

Nem vagyok tehetséges, mégis lassan végzek a gépészin.. elmodom mi a titok: tanulás és szorgalom, nem kell agyon magasztalni magatokat.

Egyik ismerősöm villamosmérnökin van, középsuliban bukott matekból, emiatt évetismételt, most lesz másodéves.

Le kellene szállni végre a magas lóról.

2011. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

"ha egy mérnök szakost betennél mondjuk egy töri vagy egy magyar szakra akkor is eltudná végezni hogyha nem szereti a törit vagy az irodalmat, mert az szorgalmmal is meglehet csinálni."


Ez hülyeség,jöjjön hozzánk matekszakos,megnézem szorgalommal hogy tanulja meg a történeti nyelvészetet.........

2011. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

A legnehezebben elvégezhető szak nyilván az, ahonnan gyakorlatilag biztos állásod van. Így lesz ez egy programozó vagy mérnök informatikus, esetleg orvos, matematikus, fizikus.


Mindenki más érdeklődéssel, tanulási módszerrel vág neki az egyetemnek. Vannak szakok, ahol csak a szorgalmon múlik a dolog, és az is tény, hogy tanulni mindenhol kell, de, ha pl mérnökként nem fogod fel az integrálást - amit nem tanulni, hanem érteni kell -, a büdös életben nem fogod elvégezni.

2011. aug. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:16


El vagyok szállva magamtól? Hát nem vagyok jó matekos, nem is járok matekos szakra, úgyhogy nem tudom miért lennék elszállva magamtól ha azt mondom, hogy a matekhoz tehetség kell. Ugyanígy a nyelvhez is tehetség kell.


Azt meg nem hiszem, hogy a haverod úgy ment a villamosmérnökire, hogy 2es matek érettségije volt, mert úgy nem lehet elvégezni egy villamosmérnöki szakot, hacsak nem valami selejt helyen végzi.


És a matekhoz nem elég a szorgalom, az osztályomból kb 13an járnak külön matekra, hogy összetudjanak szedni egy hármast vagy egy gyenge négyest, és nem azért mert hülyék vagy lusták, az összes aki külön matekra jár jó tanuló csak a matekkal van gondjuk. Fordítva nem látom ezt, nem láttam még olyat, hogy egy reál beállítottságú gyerek rászoruljon irodalom meg történelem különórákra..


a másik válaszolónak üzenem, hogy a történelmi nyelvészettel vagy mivel meg ne fárasszon, azt le lehet ülni és meg lehet tanulni, nem kell hozzá különösebb érzék vagy logika, csak SZORGALOM. ha bármelyik töris átmenne egy mérnök szakra csak úgy, nagyon hamar elvérezne és ha semmi érzéke a matekhoz akkor se a seggelés se a különtanár nem fog segíteni.

2011. aug. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

másik válaszolónak üzenem, hogy a történelmi nyelvészettel vagy mivel meg ne fárasszon, azt le lehet ülni és meg lehet tanulni, nem kell hozzá különösebb érzék vagy logika, csak SZORGALOM


Nagyon tévedsz,ha azt hiszed ez csak szorgalom!!!!Ha célnyelv nyelvészete célnyelven tanulható lenne,az tök jó lenne.Gyere,csináld ukránul,úgy hogy alig tudsz középszinten!!!Meglátom mekkora pofád lesz,szorgalom...persze...


Mellesleg gimiben különtanárral humános létemre ötös voltam mindig reálból.

A matek tagozatos fele az osztálynak viszont épphogy átment humánból.A nagy szorgalom....

2011. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
37%

bocsi, de nem tudod velem elhitetni, hogy a matek tagozatos fele az osztályodnak majdnem megbukott, bár azért jó, hogy valahogy próbálod bizonyítani a véleményedet, mégha kitalált dolgokkal is :D


amúgy nyilván ha valaki nem tud nyelven akkor egy nyelvszakot nem tudna elvégezni, nem azt mondtam, hogy ha valaki beül 0 nyelvtudással orosz szakra harmadik éven akkor átfog menni.. nyilván nem fog senki csak úgy megtanulni egy nyelvet...mondtam, hogy a nyelvhez is tehetség kell. először értsd meg amit mondok és utána ugass hülyeségeket.

2011. aug. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
37%

amúgy nem is mondtam, hogy humánosok nem lehetnek ötösök matekból.. csomó gyerek van ami a humántárgyakat szereti és tanárral vagy tanár nélkül el tud érni matekból ötöst.


basszus te tényleg sok mindent beleolvasol abba amit mondok. :D ahhoz képest, hogy mennyire humános vagy nem tudsz szöveget értelmezni.

2011. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!