Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legnehezebb szak?

Melyik a legnehezebb szak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 24. 15:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy észrevettem itt mindenkinek a saját szakja a legnehezebb. :D

Viccet félretéve én nyelvszakos vagyok, biztos vagyok abban, hogy hiába érettségiztem le matekból 5-re az egyetemi matekon sosem mennék át. Mindenkinek az lenne a legnagyobb kínszenvedés, ha olyan szakra kellene járnia, amelyhez nincs tehetsége.

Ezért nem szabad engedni, hogy középiskolában a szülők akarata érvényesüljön a pályaválasztásban, 18-19 éves felnőtt ember már tudja és érzi, hogy miben jó és miben nem. Ha pedig tényleg nem tudja, akkor ott nagy baj van, nem felsőoktatásra érett személyiség az illető...

2011. aug. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%
ez igaz, sokan olyan szakra mennek amit a szülők mondanak vagy csak azért mennek el valami mérnöki szakra mert félnek, hogy munkanélküliek lesznek ha olyan szakra mennek amihez jobban értenek.
2011. aug. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%
* ha nem olyan szakra mennének amihez jobban értenének
2011. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
56%
a véleményem az hogy tudós szakok közül a környezettudományi szak a legnehezebb, mérnök szakok közül pedig a villamosmérnöki
2011. aug. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%
az itt felhozott matek szakhoz kell egy jó szintű kompetencia, érzék a matekhoz, enélkül nem megy, ha beledöglik is az ember, de ha ez megvan, akkor onnantól kezdve nem kell annyira vért pisilni - kell dolgozni vele, mert anélkül a zseniknek se megy, de nem olyan mértékben vészes, mint egyes más szakokon, ahova lehet, hogy kevésbé szükséges feltétel egy ilyen speciális kompetencia, tehát többeknek mehet, ellenben ott mindenkinek rendesen ki kell dolgoznia a belét.
2011. aug. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Pietr0 válasza:

Szia!

Nem tudom aktuális-e még, de mint fizika szakos, akinek mindnehol van ismerőse (szakok) azért még megválaszolnám.

A kérdés nyilvánvalóan egyénfüggő, de pár szempontot végigzongorázva már értelmet nyer.

A két fontos kérdés hogy van-e érzéked a matematikához, illetve hogy elhivatott vagy-e.

Ugyanis gyakorlatilag 2 buktatója van nagyon nagy képzésterületeknek, az egyik a seggelés, a másik a matematika.

Amennyiben jó képességű vagy, ezeket kell megválaszolnod. Ha nem tudsz seggelni, mert nem vagy elég elhivatott(és ezáltal szorgalmas) felejtsd el az olyanokat mint az orvosi, jog, vagy bármi szak ahol kémiát, biológiát tanítanak.

Ha nem vagy jó matekból, nem érdemes mérnöknek, természettudományi területen dolgozónak menni.

DE, amennyiben megvan a két képesség és választhatsz bármiből ezáltal, én azt mondanám neked hogy a Pázmányon indult Molekuláris Bionika(vagy biomérnöki?) szak a legnehezebb. Mert ott mérnök/fizikus bsc szintű matek melett programoznod, és kémiát/bioszt seggelned kell magas szinten. A fentebb említett tanulási kerékkötők bármelyikével rendelkezve én el nem tudom képzelni azt valaki megcsinálná a képzési idő alatt. Én ezt tudom neked mondani, hogy a legnehezebb szak ez, mert az egyénfüggő problémák bármelyike kiheréli a lehetőségeidet a diplomára:)

Ezután jön a mindenféle természettudományi illetve az orvosi. mérnök(info villany gépész), jogász...


remélem segítettem:)

2012. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
37%

I. Orvosi

II. Jog

III. Pszichológia


A többi csak ezek után.....

2012. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Viccesek a hozzászólások:) Matekhoz nem kell más csak logikai érzék ami mindenkiben meg van csak van aki lusta gondolkozni és meglát kétféle betűt meg 2 számot és mondjuk egy görög abc egyik betűjét rögtön eldobja, hogy én ezt nem tudom! Nem egy nagy cucc a matematika csak egy alap ami sok tudományághoz kell na azok már nehezek programozás, fizika!!
2012. okt. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem 2008ig az orvosi volt, viszont nemrég indult a molekuláris bionika (van benne nagyon erős matek, programozás, kémia, biológia, fizika) háát... szerintem mostanra már az a legnehezebb.
2013. márc. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!