Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a TOP 5 legnehezebb...

Melyik a TOP 5 legnehezebb egyetemi szak? Rangsort is írjatok!

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 07:57
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudok konkrét rangsort nem is hiszem, hogy ilyen van hisz ez emberfüggő.

Ha nem mennek a reál tantárgyak akkor neked a matek-fizika-kémi-biosz szakok k.va nehezek pl.

2011. aug. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
37%

1. matematikus

2. emberorvosi

3. építész

4. környezettudományi

5. villamosméröki (BME)

2011. aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
89%

Ez emberfüggő, nem lehet felállítani ilyen rangsort.


Előző: a környezettudományi szak miért lenne nehezebb, mint például a gépészmérnöki, mechatronika, vagy építőmérnöki szak? Az építész mióta nehezebb, mint az építészmérnök szak és ha az építész bekerült, az építészmérnök miért nem?

2011. aug. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
85%
ezen az építészen én is kiakadtam. egyébként én matek szakos vagyok, hát elég nehéz...
2011. aug. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%

Én a matematikus, a fizikus és a mérnök szakokat sem hasonlítanám össze. Más a cél, szakterület, felfogás, hozzáállás stb..


"Egy mérnök, egy fizikus és egy matematikus együtt utazik Skóciában a vonaton, amikor meglátnak egy birkát.

Úgy látszik, Skóciában feketék a birkák - állapítja meg a mérnök.

Csak annyi biztos, hogy Skóciában van fekete birka - javítja ki a fizikus.

Csak annyit tudunk, hogy Skóciában van olyan birka, amelynek az egyik oldala fekete - válaszolja a matematikus."


"Adnak egy-egy piros gumilabdát egy matematikusnak, egy fizikusnak és egy mérnöknek. Megkérik őket, hogy adják meg a labda térfogatát.

A matematikus gondosan megméri a labda átmérőjét és ebből kiszámolja a térfogatot.

A fizikus megtölt vízzel egy mérőedényt, ebbe rakja bele a labdát és a kiszorított víz mennyiségéből megkapja a térfogatot.

A mérnök megnézi a labda sorozatszámát és a kis-piros-gumilabda-katalógusból kikeresi a térfogatát."


Egyébként egy ilyen rangsornak pont annyi értelme van, mint a legfinomabb fagyik, legjobb zenék, legfinomabb ételek rangsorának...

2011. aug. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
26%

Szubjektív :) Az én rangsorom

1) általános orvos (elfogult vagyok, mert ide járok :D )

2) matematika

3) fizika

4) mérnökinformatikus

5) állatorvos

2011. aug. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
70%

én is csak szubjektív ranglistát tudok felállítani, hogy melyek azok az egyetemi szakok, amelyek számomra kőkemények:


1-építészmérnöki /bme/ (tesóm oda jár és vért pisál!)

2-orvosi egyetem (aki tud magolni 1000 oldalt, annak persze könnyebb)

3-környezettudományi (uncsitesóm jár oda és azt látom nagyon sok tudományterületről kell pengének lenned)

4. gépészmérnöki /bme/ (az Mscn még mindig matekkal szívatják őket és tökre elméleti lett az oktatás)

5. állatorvosi (anatómia és biokémia maga a halál!)


villanymérnökire járok a bme.re

2011. aug. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
36%

Saját vélemény. Nem kell belekötni:)


1-3. BME:Gépész,közlek,építész (itt nem igazán lehet rangsort állapítani sztem)

4.Orvos

5.Matek/Fizika

2011. aug. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
64%

Az orvosi sem olyan nehéz, én oda jártam és most rezidens vagyok. Szigorló évben csak úgy rugdossák át az emberkéket a vizsgákon, hogy megfelelő számú orvos végezhessen. (Hozzáteszem: általában az évfolyamok fele külföldi fizetős hallgató) Tehát én a legnehezebb ötbe biztos nem tenném bele az orvosit!


Nézzük a Budapesti Műszaki Egyetemet, mert úgy látom sokan azt jelölték meg a legnehezebbnek.


A "leggyengébbekkel" kezdem:


büfé-ruhatár szakok a mérnöki karon:

1. környezetmérnöki (a vegyészek szégyene)

2. közlekedésmérnöki (a gépészek szégyene)


büfé-ruhatár szakok a gazdasági karon:

1. műszaki menedzser (szart sem ér)

2. kommunikáció és médiatudomány (a nagy "semmi" szak)


Én az egészségügyi mérnökit végzem másoddiplomaként, talán egy fokkal könnyebb, mint a biomérnöki. A vegyészmérnöki és a gépészmérnöki viszont nagyon kemény!


Természettudományi karok közül kiemelném az ELTE-TTK -t, mivel ez szerintem a legnehezebb egyetem ezen a tudományterületen.


A biológia alapszak és mesterszak nagyon eldurvult, de ott van még a fizikus, ami viszont hangyányival könnyebb lett, de még most is nagyon nehéz és ott van a minden tanszék által megszívatott környezettudományi hallgatók és az elvont matematikusok.

2011. aug. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
78%

ma 17:37

Jó neked, hogy nem érezted nehéznek :) Világ életemben képtelen voltam a maglásra, és ezt most meg is szenvedem rendesen. Azzal biztatom magam, hogy ha valaki eléri a negyedévet, onnantól már könnyebb, de az első 2-3 miatt szerintem jogos, hogy benn van a top5-ben. Persze szubjektív, mert a klinikumhoz közel álló tárgyakat én sem találom annyira nehéznek, de a teljesen elméleti tárgyak (pl. biokémia, élettan) nagyon nehezek.

2011. aug. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!