Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a TOP 5 legnehezebb...

Melyik a TOP 5 legnehezebb egyetemi szak? Rangsort is írjatok!

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 07:57
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
76%
Itt jön a képbe, hogy kinek mi a nehéz. Az előző előtti hsz-előnek nem fáj bemagolni rengeteg tömör szöveget így neki 'könnyű' az orvosi is. Ugyan ilyen a reál tárgy is, hisz ha valakinek van érzéke a fizikához-matekhoz-kémiához-bioszhoz akkor mivel ott nincs konkrétan annyi magolandó a sok összefüggést ha valaki átlátja, jóformán könnyűvé válik számára a szak, vagy legalábbis nem olyan nehézzé.
2011. aug. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
21%

Érdekes, hogy a jogot senki sem említette még.... Én az ELTE jogi karán végeztem nemrég, általános iskolában és gimnáziumban (az egyik legjobban, ha nem a legjobban az országban)végig kitűnő voltam (nem dicsekedni akarok ezzel, csak jelezni, hogy nem úgy kerültem be egyetemre, hogy addig csak félgőzzel tanultam), már 12.-ben 2 felsőfokú és egy középfokú nyelvvizsgám volt, ennek ellenére már első évben majdnem bekattantam és nem azért, mert annyira maximalista lennék. Az ELTE nem a Pázmány vagy a Károly itt kőkemény szívatás van. Végigtanultuk (persze nem mindenki) a szorgalmi időszakot, vizsgaidőszakban pedig volt hogy 14-16 órát is tanultam...Sokszor ez is csak egy ketteshez volt elég, mert egyszerűen ilyen az egyetem mentalitása. Ezzel összehasonlítva az orvosit, hát... a húgom az SE-n orvosin tanul és meg kell, hogy mondjam, kevesebbet mint én és nagyon jó átlaga van. Neki van egy félévben 3 nehéz vizsgája, amire megtanul ezervalamennyi oldalt, nekem anno volt 10-11 ebből minden félévben legalább 3-4 extra xtra szívás ezer oldalakkal és 100 oldlas törvényekkel szó szerint, de ezen kívül még volt vagy 7 tárgyam, amire szintén ezer oldalakat kellett megtnaulnui. Még a tesóm is egyetért azzal, hogy túlzás azt monondani, hogy az orvosi mennyivel nehezebb, mint a jog, annak inkább a lelki oldala az, ami nagyon kemény, na meg persze a felelősség része.

Ami még nagyon nehezek az a BME műszaki szakjai, ott aztán szintén keményen tanulni kell, de ott meg is van a látszatja, rengeteg a munkalehetőség, amit felkínálnak és az ösztöndíj sem semmi...

2011. aug. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
78%

ma 01:12

Az én ismerősöm is ELTE-jogra jár, és azt mondta, ott aki tud magolni, az jó jegyet kap. Mivel nem oda járok, ezért nem tisztem eldönteni, hogy ez igaz, vagy sem, de a humán irány mindig kicsit könnyebb (legalább is az én szememben), mint a reál. Én SE-ÁOK-s vagyok, és minden nap kell ahhoz tanulnom nem keveset, hogy egyáltalán bennmaradjak, mert számomra baromi nehéz (elsősorban a biokémia és egyéb elméleti, számomra értelmetlen tárgyak miatt). A húgod szerencsés, hogy neki az ilyen tárgyak kisujjból mennek :) Az más kérdés, hogy én simán turkálok egy hullában lány létemre, míg a legtöbb ember kidőlne.

2011. aug. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
74%
Itt jön be az, hogy mindenkinek más a nehéz. De általában azért magolni több ember tud mint megérteni egy-egy reál tárgyat, persze ha valakinek mindkettő megy akkor úgymond könnyebb egy reál, hisz ott nem feltétlen kell ezernyi oldalakat bemagolni.
2011. aug. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
62%

A válasz megírásának időpontja: ma 01:12


Hogy tudsz ezernyi oldalt bemagolni?


A barátom az elte jogi karára járt és tényleg azt mondta nagy a szívatás. De ő nem volt magolós tipus, előadásokra nem járt be, csak a vizsgára. Egy vizsgára 4-5 napot tanult és át ment 2-el vagy 3-al. Viszont 1000 oldalt kell bemagolni, az túlzás! Őszintén, már a második oldalnál nem tudnád szószerint visszamondani!

Tehát a barátom elvégezte 6 év alat a jogi kart és most call centerben dolgozik és ügyfeleket hívogat, mert SZAR-t sem ér a jogi diploma!!!

2011. aug. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
57%
Tényleg attól függ, hogy kinek mi a nehéz. Meg sok minden mástól is. Barátnőm ELTE jogra járt, én vele párhuzamosan SOTE-ÁOK általános orvosi szakra. Nem is az anyaggal vagy a mennyiséggel volt a gond, hanem azzal, hogy míg én naponta bent voltam reggel 8-tól este 6-ig, (párszor volt napközben 1-2 lyukam) addig ő saját maga állította össze az órarendjét (bizonyos határok között) és volt olyan napja, hogy be sem ment. Volt olyan hogy egy hétig nem tudott bemenni, elkérte a csoporttársaitól az anyagot (igaz sok száz oldalt), míg én 2 napot hiányoztam, közölte a gyakvezető, hogy be kell pótolnom más csoportoknál, és többet nem hiányozhatok, mert nem lesz meg a félévem. Ő tudott mellette dolgozni, én örültem ha egyszer beestem az ágyba valamikor késő este. És akkor itt még szó sem esett arról, hogy melyikünknek mennyi tanulnivalója volt.
2011. szept. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
31%
Tényleg nehéz ezt így leírni. Én villamosmérnökit említeném első helyen. Most alk. mat-os vagyok eltén, az sem könnyű, de szerintem a villamosmérnöki nehezebb volt bmé-n (voltam ott is kis kiruccanásra) már első évben is (gyakorlatilag ugyanabból a tárgyból ott már a zh-k is nehezebbek voltak, sőt a pontozás is szigorúbb volt). Aztán ami még nehéz állítólag, az bce-n az elit szak, a gazd. mat. elemző közgazdász. Bár a bolognai rendszer bevezetése óta sokat könnyült az is.
2011. szept. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim válasza:
25%

1. BME villamosmérnök

2. BME mérnök-informatikus

3. BME gépészmérnök

4. BME építész

5. BME közlekedésmérnök

2012. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
66%
miért hiszi azt mindenki, hogyvaz orvosi csak magolásból áll? én nagyon ritkán szoktam bemagolni vakamit, az esetek többségében megkeresem a logikát a tananyagban. jó, még csak másodéves vagyok, biztosan lesznek később magolósabb tárgyak is, pl. farmakológia. de pl. az anaot sem feltétlenül csak magolással lehet megérteni, van logikai alapja a dolognak.
2013. jún. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
73%
Érdekes,hogy a gyógyszerészetit senki nem említette.
2013. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!