Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a TOP 5 legnehezebb...

Melyik a TOP 5 legnehezebb egyetemi szak? Rangsort is írjatok!

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 07:57
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
78%

Én voltam a 19. válaszoló.

És nem értem, miért lettem 0%-ra leszavazva. Most vagyok másodéves, és még inkább tartom magam ahhoz, amit eddig mondtam. Lehet, hogy "könnyű" átevicélni az orvosin, ha valaki kettes/hármas szigorlatokkal is boldog, de ha mondjuk négyesért/ötösért mész minden tárgyból, azért már igen meg kell szenvedni, és nem elég bemagolni az anyagot, mert úgy kivágnak vizsgán, mint macskát sz*rni. Aki szerint az orvosi könnyű, az fogjon meg egy élettan/biokémia könyvet, és tanulja meg, de úgy, hogy át is lásson később minden összefüggést.

Lehet, hogy a felsőbb években már könnyebb (vagy inkább más), de odáig el is kell jutni, és az első, de leginkább a másodévben vért kell izzadni.

Mondom ezt úgy, hogy elég jó képességekkel rendelkezem, és amúgy jó eredményeim vannak.

2013. okt. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
77%
És annyit még hozzáfűznék az egyik korábbi válaszoló kommentjéhez, hogy ha az állatorvosi brutál nehéz a biokémia meg az anatómia miatt, akkor az orvosi nem?
2013. okt. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
90%

Nyílván csak hallomásból tud az ebmer ilyen rangsort felállítani , tekintve , hogy elég ritka akinek 5 diplomája van , és azok közül mindegyiket a legnehezebb képzéseken szerezte.


Szerintem :


1.Orvosi

2.Matematikus

3.Jog

4.Villamosmérnök



az 5-et meg nem tudom.

2013. dec. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
100%

Milyen tekintetben a legnehezebb? Amelyeken a legmagasabb a lemorzsolódási arány? Vagy ahol a legnehezebb jó jegyet szerezni? Vagy a kettest megszerezni? Vagy ahol a legtöbb oldalnyi tananyagot kérdeznek vissza? Egyet kell értenem az előttem szólókkal: ennek megítélése elég szubjektív, ha csak abba belegondolunk, hogy egy szakon belül is hányféle módon állnak hozzá a hallgatók a saját tanulmányaikhoz. SZERINTEM nincs könnyű dolguk úgy általában az orvos hallgatóknak - nem csak a tényanyag miatt, hanem mert előbb-utóbb biztosan találkoznak majd 1-2 durva esettel (vagy csak azzal). Senki nem említette pl. a katonai pályát, ahol kemény fizikai kiképzés (is) folyik. Úgy gondolom a mérnököknek is sokat kell tudniuk, ezért tanulniuk is.

De egyébként mire fel a kérdés? A legnehezebb 5 közül szeretnél magadnak választani? Vagy épp hogy elkerülni azokat? Vagy csak közvélemény kutatást végzel?

2014. júl. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
21%

1 Gépészmérnöki

2 Járműmérnöki

3 Villamosmérnöki

4 Általános orvosi

5 Pénzügy és számvitel

2015. jan. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
74%

Időpont 01-09 19:36


Na persze, a matematikus vagy fizikus meg sehol nincs ezekhez képest nehézségben. Pénzügy és számvitel, na ne viccelj... Az orvosi sem elméletben vagy elvontságában nehéz. A mérnöki szakok meg attól nehezek rendszerint, hogy a bmé-n rendesen számon kérik a dolgokat, más egyetemeken viszont jóval könnyebbek.

2015. jan. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
91%

2011-08-23 18:41:


Ez így marhaság. Még matek szakon is rengeteg a bemagolandó, memorizálandó tananyag (az összefüggések pedig nem olyanok, amelyek elsőre töknyilvánvalóak akár csak az okosabbaknak, pláne a bizonyítások menete), ehhez képest fizikán, bioszon vagy kémián még több.

2015. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
13%

01-22 15:54


'a matematikus vagy fizikus meg sehol nincs ezekhez képest nehézségben'


hát nincsenek


a mérnöki szakokat meg úgy vedd, hogy bme... Mert ami a többi egyetemen megy az nem mérnöki képzés maradjunk annyiban :D

2015. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
96%

"hát nincsenek"


Itt egy dolog nincs biztosan, komám, neked fogalmad az egészről. :)

2015. febr. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha végignézel a rangsoron akkor kitűnik, hogy mindenki saját/tesó szakját teszi előre, de a top 3 ban mindig benne van az orvosi, illetve bme mérnökképzése szóval én ezt a kettőt tenném a legnehezebbek közé.
2015. febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!