Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok a munkaköri köteless...

A tanárok a munkaköri kötelességüket miért jótékony adománynak tekintik?

Figyelt kérdés
Lassan kezd ellenszenvessé válni néhány tanár megnyilvánulása. A napokban egy fotó járt körbe a neten, amelyen felsorolják, mennyi mindent tesznek a tanításon kívül: dolgozatok, szorgalmik összeállítása, javítása, készülés a következő órára, adminisztráció stb. Elnézést, de ezek nem munkaköri kötelezettségnek számítanak?

2023. jan. 24. 21:27
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
49%
Na akkor.Az ünnepnep sokmindenkinek gondot okoz,aki dolgozik akkor is.Táppénzen nem tud mindenki otthon maradni,mert kirúgják,ha vált,onnan is,mert nem toleralják,hogy kéthetente otthon kell maradni a gyerekkel.Nem arról beszélek,hogy magaddal vagy táppénzen.Nem mennek vissza az iskolába mikorr hazavitték a gyereket,otthon igen,javítanak dolgozatot,meg készülnek másnapra,ahogy tették ezt mindig,30 évvel ezelőtt is, akkor is kevés pénzért.Tudták,hogy ilyen,szeretik csinálni.Tudnának máshova menni,nem akarnak,mert inkább kevesebbért azt csinálják amit szeretnék.Ha te nem szereted, akkor kár beszélni róla.Az ápolóból van sokat meg értsd úgy,hogy nekünk sem azonos a képzettségi szintünk,meg az értelmi sem.Kb mint az okj-s dajka,meg az óvónő közti különbség,ami még mindig nem mindig jelet sokat,mert nem mindenki okos aki diplomás,és nem mindenki hülye aki nem,csak ha már itt a ki hány évet tanult dolgon rugóztunk, akkor ez is különbség.Na mindegy!Nem tudsz mindenkiért felelősséget vállalni,de pont azzal tudnál l,hogy ha nem tudod már teljes szívből csinálni, akkor nem keseríted meg annak a pár (vagy sok éven át sok gyereknek)az életét az unott,befásult viselkedéseddel.És ezt ne vedd magadra,ha te nem ilyen vagy,az vegye fel,akié a kabát.Én sem veszem magamra a lelketlen ápolót,mert nem vagyok az.Ha az leszek,(nem leszek,mert előbb meglépem)akkor inkább nem csinálom tovább.
2023. jan. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:

"Az ünnepnep sokmindenkinek gondot okoz,aki dolgozik akkor is."

Jó, de a nagy többség nem dolgozik, ezért hívjuk ünnepnapnak. Miért pont a tanárokat kell emiatt irigyelni, miért nem a többieket?...


"nem toleralják,hogy kéthetente otthon kell maradni a gyerekkel"

Manapság már épp elegen dolgoznak home office-ban, meg eleve sok munkakörben volt régebben is rugalmas a munkaidő, úgyhogy emiatt sem pont a tanárokat kéne irigyelni.


"Nem mennek vissza az iskolába mikorr hazavitték a gyereket"

Attól még dolgoznak. Sőt, a saját otthonukban rendeznek be irodát oktatási célokra mindenféle irodai kellékekkel, egyesek nyomtatóval is, stb. - saját zsebből. Jó, hogy ez nem kötelező nekik, de azért nem ártana látni, hogy kb. az egész rendszer azért működik még mindig, mert így, saját zsebből, hobbiként viszik a hátukon, akik még a pályán vannak.


"Az ápolóból van sokat meg értsd úgy,hogy nekünk sem azonos a képzettségi szintünk"

Én úgy tudtam, hogy mindenféle képzettségi szinten kevés az egészségügyi dolgozó is.

2023. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
Jajj már a kákán is csomót keresel.Nagyon sok munkahelyen nincs home office,és még több dolgozik hétvégén,meg ünnepen.Szinte csak az irodista,az iskolai dolgozó van otthon hétvégén.Ünnepnapon is rengetegen dolgoznak.(A boltokat is feltöltik ünnepnapon éjszaka,mert reggel nyitásra kész kell lenni,mielőtt belekötnél,hogy a Tesco nincs is nyitva ünnepen.Hétvégén amúgy nyitva van.)Többen mint ahányan nem.A közlekedési dolgozók,a boltban dolgozók,a mentő,rendőr, tűzoltó,sok gyártó cég emberei,ügyfélszolgálatosok,mind dolgoznak hétvégén,egyik sem tudja home officba nyomni,és egyébként a home office is munka, akkor se láblógatás van.Betegen sem biztos hogy el tudja végezni a munkájat otthon sem valaki,beteg gyerek mellett még végképp nem.Az otthoni nem kötelező korrepetálásért pedig pénzt kérnek a tanárok.Hobbiból senki nem dolgozik.Igen kevés az eü dolgozó is.De a te példád alapján,(a rossz is jobb a semminél) akkor ugye nem gond,ha a szemész fog megoperálni vakbéllel.A semminél jobb.Na de én már elfáradtam ebbe.Vedd úgy,hogy buta vagyok,meg mindenki akinek gondja van bármilyen tanári hozzáállással.Minden jót!És hidd el azt is irigylem picit szenteste éjszaka aki irodista és azért nem dolgozik,mikor én meg bent vagyok,nem a gyerekkel.Nem csak a tanárt,de kétség kívül ez azért pozitívum.
2023. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
100%

#61! Drága, én már igen rég tanítottam iskolában, de amikor a kisgyerekes kolléga "el tudott menni táppénzre", azt én helyettesítettem INGYEN. Soha egyetlen helyettesített órám se volt kifizetve. Félreértés ne essék, egyáltalán nem haragudtam az anyukákra, igenis maradjon otthon minden anya a beteg gyerekével, de nehogy már az legyen normális, hogy bizonyos munkakörben emberek ingyen túlóráznak. Amiket szóvátesznek, azok mind ehhez hasonló ingyen munkák, és nem, neked ápolónőként normálisan nincs ilyened, mert kifizetik.

Az sem igaz, hogy 30 éve is így volt. Nem, nem így volt. Még 10+ éve se volt ennyire durván rossz a helyzet, és pályakezdőként is rosszabb volt már, mint amikor a pályát választottam. Folyamatosan emelkednek a kötelező óraszámok, ingyen túlórák, lényegesen több adminisztráció stb.

Én már rég kiszálltam, magántanárként dolgozom, imádom és nem lehetek olyan sz@r, mert eredményes is vagyok, és ők is imádnak engem. Ha a saját érdekemet nézném, azt mondanám, jó ez nekem. Minél jobban haldoklik az állami oktatás, nekem annál inkább van munkám. De nem azt nézem, mert így a pálya széléről is rohadtul undorodom attól, amit a még pályán lévő pedagógusokkal csinálnak. Az meg külön felháborít, amikor olyanok magyaráznak, mennyi munkája van egy pedagógusnak, akinek lövése sincs róla. Mint például te. Én ugyanis valóban dolgoztam benne és tudom, hogy köszönő viszonyban sincs a laikus elképzelésekkel.

A legviccesebb az volt, amikor tüntetés idején a felháborodott pasi óbégatásat hallgattam, aki szerint a tanárok még túl is vannak fizetve, mert napi 2 órát dolgoznak és nem elég nekik a 4 hónapos nyári szünet se.😂 Hát, igen a mázlista tanárok az évszakokat is kedvezőbben kapják 🤣

2023. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
100%

"Hobbiból senki nem dolgozik."

Ahogy te tévedsz!


"azt is irigylem picit szenteste éjszaka aki irodista és azért nem dolgozik,mikor én meg bent vagyok,nem a gyerekkel.Nem csak a tanárt"

Köszi.

2023. jan. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!