Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok a munkaköri köteless...

A tanárok a munkaköri kötelességüket miért jótékony adománynak tekintik?

Figyelt kérdés
Lassan kezd ellenszenvessé válni néhány tanár megnyilvánulása. A napokban egy fotó járt körbe a neten, amelyen felsorolják, mennyi mindent tesznek a tanításon kívül: dolgozatok, szorgalmik összeállítása, javítása, készülés a következő órára, adminisztráció stb. Elnézést, de ezek nem munkaköri kötelezettségnek számítanak?

2023. jan. 24. 21:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
0%
Nem jegypénztáros vagyok,csak van olyan is a rokonságban.Egy büdös szóval sem pénztarosra céloztam amikor arról írtam,hogy más munkájan az ember élete múlik.A jegyvizsgálón már múlhat az életed egyébként,a forgalmi szolgalattevőn pedig mindnképpen.Egyikük sincs agyonfizetve,ahogyan a tűzoltó,mentő,rendőr sem,és lásd,a napokban ölt meg egy fiatal rendőtr egy idióta.Az a rendőr is főiskolát végzett.Azt se mondtam,hogy kevesebbet keresek a tanárnál,de engem is fizethetnének jobban.Azt sem mondtam,hogy minden tanár alkalmatlan,és azt sem,hogy minden hülyét alkalmaznak oda,de sajnos sokan csak családi nyomás miatt vannak ott ahol,holott utálják a munkájukat,pedig ebben a szakmában ezt nem szabadna.Nekem van önkritikám,nem vagyok pedagógus,mert türelmem nincs.Biztos van más is így vele, akkor nem megy tanárnak,vagy óvónőnek.De a lenézés ugye megint,csak gyártósori munkás lehetek.Viccesek vagytok.Közben még ma megint egy kérdés,mit tegyen az anyuka,ha a gyerekét a tesitanár lenyomorékozza,megalázza órán.És nem mernek szólni,mert a példamutató tanárok egymást védik,említettnek is az édesanyja is az iskolában dolgozik.De a válaszokból kiderül,hogy sokan vannak,vagy voltak hasonló cipőben,és inkább nem szóltak,mert a gyerek itta meg a levét.És most tádám az én szakmám,diplomás ápoló.
2023. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:

"sajnos egyre több olyan tanár is van,aki sajnos nem lenne való a pályára.Sajnos ez tapasztalat,és mikor ezek az emberek mondják,hogy jajj inkább elmennek árufeltöltőnek, akkor szívesen elküldeném én is őket már másnaptól, aztán ki lehet próbalni."

Sajnos egyre több olyan diplomás ápoló is van,aki sajnos nem lenne való a pályára.Sajnos ez tapasztalat,és mikor ezek az emberek mondják,hogy jajj inkább elmennek külföldre, akkor szívesen elküldeném én is őket már másnaptól, aztán ki lehet próbalni.

2023. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
100%
Látod ebben egyetértünk,mindenki akinek nem való a szakmája váltson.De ugye mostmár más fogást nem találtál.Eddig azt mondtad,hogy gyáei munkás vagyok. Minden szakmában van legalja ember sajnos,őket el kellene zavarni a pitsába.Aki sír,az váltson,ennyi.Nem kell sorolgatni,hogy mit kell csinálnom amit nem fizetnek.El kell menni.Én nem akarok elmenni.Szarul fizetnek,nem álommunka,de nekem jó,mert valamiért szeretem.Nyilvan jobb lenne,ha többet keresnék,jobban megbecsülnének,de látod te is ugyanazt mondod,hogy ha nekem annyira szar,hogy naponta sorolom kell,hogy miért rossz, akkor húzzak a francba.Igen! Akkor húzzak a francba.Meg az a tanár is,aki a gyerekeken tölti le a feszkót,mert nincs megbecsülve.Senkit nem érdekel,hogy diplomáztam,attól kell pelenkaznom is.Én választottam.Ha kiégek, akkor váltani fogok,nem kakiba hagyni Julisnénit.Ebben az országban közalkalmazott még soha az életben nem volt rendesen megfizetve,és ezt én is,te is tudtad,mikor pályat választottál,választottam.Egyszónak is száz a vége,aki nem tudja becsületesen elvégezni a munkáját,másra mutogat,hogy neki jobb,meg ennyiért azt is csinálhatnám,az csináljon mást.A saját életének a kovácsa mindenki.Nem kell lenézni senkit,nem kell magas lóról beszélni senkivel.Nekem is van a családomban,rokonságomban,baráti körömben mindenféle ember,mindenféle szakmával,hivatással.Soha ,senkinek nem mondtam,hogy neked biztos milyen jó,vagy inkább csinálnám azt.Mindnek látom az előnyét,hatrányát is.Látom,hallom ahogy lejezelnek,hülyének néznek olyat,aki egyáltalán nem hülye,és becsülettel dolgozik.Tudom a hátterét pl egy pénztárosnak,aki nem engedheti meg magának hogy hibázzon,mert egyedül van,és ha panasz lesz rá,és kirúgják,akkor nem lesz hol laknia.(Megjegyzem itt annak,aki azt mondta,hogy nem nagy baj,ha rossz jegyet kap,hogy valószínűleg nem így beszélne ha tényleg rossz jegyet kapna és megbüntetnék,pedig neki is kellene ellenőrizni amit kap,hanem panaszt írna,és a pénztarost elővennék,fizetéséből levonnának.)Látom ahogy a mentő éhbérért takarítja az autóból a hányást,meg a vért.Van rendőr baratnőm,aki főiskolát végzett,mégis azt hallja,hogy fakabát,bu.i rendőr,stb. És ezzel én le is zártam.
2023. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
100%

#51! Pont ahogy #52 írja, ápolóból sokkal több alkalmatlan van a pályán, mint tanárból. Annyi, hogy én nem utálom őket, egyszerűen azért, mert nem tudom elképzelni, hogy a pályaválasztás idején is utálták volna a választott munkát. Vannak sokkal jobban fizető, észt nem kívánó munkák is, amit választhattak volna, de mégis ápolók akartak lenni! Miért, ha nem a segíteni akarás miatt? Valaha jó emberek lehettek, de kiölték belőlük, ugyanúgy, mint a tanárokból a hivatástudatot. Erről pedig nem ők tehetnek. Nem mondom nekik, hogy menjenek árufeltöltőnek, mert felfogom ésszel, hogy szükség van rájuk, még a félig alkalmatlanokra is! Ez az, amit ti nem láttok be a tanárokkal kapcsolatban. Vered a melled, hogy te aztán milyen tökéletesen tanítanád a gyerekedet minden tantárgyból . Elhiszed, hogy ismered a pedagógusok munkáját, mert ismersz egyet. Ordít rólad a gőgös lenézés, miközben azt az 1 pipát kétlem, hogy csak ebből az egy témából sikerült összehoznod. Valószínűleg mindig mindenben ilyen tudálékos vagy, mert azt hiszed, mindenhez értesz. Megnéznélek, mit csinálnál, ha egyszer úgy kelnél, hogy zárva az iskola. Nem egy, hanem az összes, nem most, hanem örökre. Mert a tanárok úgy döntöttek, hogy igazatok van, én vállaltam, megbántam, inkább megyek a Tescóba, ahogy ajánlottátok. Már ott bajban lennél, hogy nem csak a hétvégi felügyeletét kell megoldanod a gyerekednek, tanulásról még nem is beszéltünk.

Senki nem mondta, hogy a mentős, rendőr tűzoltó stb. nem érdemelne több anyagi és erkölcsi megbecsülést, de a tanárok nem tőlük akarják elvenni! Ők IS megérdemlik.

2023. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom ti mit láttok.Nem osztom az észt,mert nem is szoktam itt nagyon semmihez hozzászólni.Azt se mondtam soha,hogy mindenből pöpecül tudom tanítani a gyereket,de valahogy biztos megoldanám.Ápolóból van sok igen,diplomásból kevesebb,és nem ezt szoktam hallani amit írsz,hogy elfogadod a rosszat is ,mert az van.Na mindegy!Egész tanár családot ismerek,van igazgató helyettes,meg sima óraadó köztük.És igen,mindig tudnak ebéd után a gyerekért menni,otthon tudnak maradni táppénzen,és az ünnepnapok sem okoznak gondot.Nekik hivatás,soha nem mondták olyat,hogy máshova mennének.Ha úgy kelnék hogy nincs iskola?Hát akkor amit tudnék tanítanék én,amit nem,arra pedig ott az interneten található online tananyag.Ami nyilván nem olyan hatékony és alapos mit egy rendes oktatás,de hatékonyabb a lesz@romentalitásnál.Ha te nem ilyen vagy, akkor nem inged,nem veszed fel.Ha valami igazság van benne, akkor még el kell dönteni,hogy elfogadod,vagy váltasz.Az nem a te problémád hogy nekem,vagy másnak a gyereke hogy fog tanulni,te a saját életedért vagy felelős.Abban azért egyetértünk remélem,hogy a besavanyodott,gyerekútálók csak rontanak a helyzeten,bármiért utálták is meg a munkájukat ugye?Olyan lehet,hogy valakinek rossz napja van,de sajnos van akinek minden napja rossz.Azzal nem lehet mit kezdeni.És itt is látszik,hogy az ápolók közti sok rossz is általánosításra ad okot.Na ez van most veletek is.Tehat sajnos van sok rossz közöttetek is.De már én ezt unom.Nem fogok már válaszolni,nem bunkóságból,csak már túltárgyaltuk.
2023. jan. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:

"De ugye mostmár más fogást nem találtál."

Lehet, hogy találtam volna, csak nem kerestem tovább, egyelőre csak ehhez akartam hozzászólni. :)


"Eddig azt mondtad,hogy gyáei munkás vagyok."

Az nem én voltam.

2023. jan. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kiégek, akkor váltani fogok,nem kakiba hagyni Julisnénit."

Azzal is a kakiban hagyod, ha váltasz, mert belőletek is túl kevés van. Csak akkor nem lesz annyira egyértelmű, hogy melyik Julis nénit...

Nem mindenki csak saját maga miatt panaszkodik a tanárok közül sem, hanem a többiek érdekében is teszi, hátha valaki végre meghallja.

2023. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom a hátterét pl egy pénztárosnak,aki nem engedheti meg magának hogy hibázzon,mert egyedül van,és ha panasz lesz rá,és kirúgják,akkor nem lesz hol laknia."

Dehogynem. Akkor majd ő is vált.

2023. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:

"Ápolóból van sok igen"

Igen?

2023. jan. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

"Egész tanár családot ismerek,van igazgató helyettes,meg sima óraadó köztük.És igen,mindig tudnak ebéd után a gyerekért menni"

De milyen áron? Olyan áron, hogy esetleg éjfélkor még dolgozatokat javítanak. Mert az igaz, hogy egy tanár munkája csak részben kötött munkaidős, de az nem azt jelenti, amit ezzel a mondattal is sugallsz, hogy kevesebb időt töltenek munkával, mint mások. Ha 2-kor végeznek (középiskolában messze nem minden nap ilyen, hiszen simán vannak 7. meg 8. órák is), akkor nem véget ér a munkaidejük az adott napra, hanem szünetet tartanak, elmennek a gyerekért, aztán újra nekiülnek a munkának, a másnapra való készülésnek.


"otthon tudnak maradni táppénzen"

Mint bárki más, akinek van egy csöpp esze és betegen nem megy be végigfertőzni a munkatársait (hogy a diákjaikról ne is beszéljek). Vagy jobb lenne, ha betegek tanítanák a gyerekeidet, hogy neked is hazavigyék a fertőzést, és te is kidőlj - vagy te betegen mennél be dolgozni a betegek közé, hogy még jobban megbetegítsd őket?


"és az ünnepnapok sem okoznak gondot"

Miért? Másoknak milyen gondot okoznak az ünnepnapok?...


"Az nem a te problémád hogy nekem,vagy másnak a gyereke hogy fog tanulni,te a saját életedért vagy felelős."

Nem mindenki csak a saját orráig lát. Egymásért is felelősek vagyunk. Te is, mint egészségügyi dolgozó. Elég szomorú, hogy ez neked nem egyértelmű... Valószínűleg azoknak sem, akik olyan lelketlenül tudnak bánni a rájuk bízott betegekkel...

2023. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!