Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok a munkaköri köteless...

A tanárok a munkaköri kötelességüket miért jótékony adománynak tekintik?

Figyelt kérdés
Lassan kezd ellenszenvessé válni néhány tanár megnyilvánulása. A napokban egy fotó járt körbe a neten, amelyen felsorolják, mennyi mindent tesznek a tanításon kívül: dolgozatok, szorgalmik összeállítása, javítása, készülés a következő órára, adminisztráció stb. Elnézést, de ezek nem munkaköri kötelezettségnek számítanak?

2023. jan. 24. 21:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
27%
Bele van számítva a minkaidejébe,fizetnek érte.Nekem is el kell indulni hétvégén hajnal 3-kor,hogy 6-tól tudják dolgozni.Nincs se hétvége,se ünnepnep,mindig menni kell.Senkit nem érdekel,hogy ünnepnapon saját autóval,saját benzinből kell megoldani.Ameddig a váltás meg nem érkezik,én nem jöhetek el.Ha ez télen 2óra hossza késés, akkor annyi Senki nem fizeti ki.Irodai cuccot soha az életben nem kaptam még,pedig tollat,tűzőgépet használok én is,és szolgálati telefon,stb sincs.Szerintem a Tesco se ad az árufeltöltőnek,meg a takarítónak se akire szokták hivatkozni,hogy lehet ennyit keresni ott is.Amúgy meglepődnének pár munkakörben a fizetésen. Ezt vállaltam.Nekem egész évben nincs hétvége,nekik egyszer be kell menni.Azta.Na mindegy,mondom,aki becsülettel végzi a munkáját azzal nincs gond,de sajnos van aki azért tanár,mert ezt sikerült elvégezni az egyetemen ameddig otthon eltartották.Ez nem általánosítás akar lenni,de sajnos saját tapasztalat.Biztos vagyok benne,hogy érzik ezt a valóban pedagógusok is.
2023. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
87%

"Nekem is el kell indulni hétvégén hajnal 3-kor,hogy 6-tól tudják dolgozni."

De 6-tól fizetik a munkádat. A tanárnak meg el kell indulnia 5-kor, hogy 8-tól dolgozni tudjon, de csak 10-től fizetik. Erről beszélek.


"szolgálati telefon,stb sincs"

De nem is várja el senki, hogy legyen. Ehhez képest a gyereked ofőjének a mobilszámát te is tudni akarnád, gondolom...


"Nekem egész évben nincs hétvége,nekik egyszer be kell menni."

Nem csak egyszer kell bemenni.

És más munkakörök esetében mindenki elismeri, hogy az hétvégi munkával is jár, a tanárok esetében meg mindenki eltagadja ezt a tényt - miközben hétvégén is simán rátelefonálnak szülők az ofőre, elvárják, hogy reagáljanak az e-mailekre, stb.

2023. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
89%

Előfordult, hogy este 8 után hívott a szülő... no comment.

Hétvégén ballagás, nyári szabadság alatt gyakorlat vagy tábor. Télen szalagavató éjfélig, de nincs éjszakai pótlék, sem hétvégi, mikor ilyen dolgok adódnak.


Ja és igen, nekem a szülővel beszélni munka. A szülői értekezlet is az, amit munkaidőn túl tartok, hogy odaérjenek az érdeklődők.


De ezek a nüansznyi dolgok tényleg csak azoknak tűnnek fel, akik benne vannak a szakmában. Tudnám még hosszasan sorolni, de igazából minek? Ezt vagy tudják, vagy elhiszik, vagy úgyis hitetlenkednek, bármit is mondunk.

2023. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
96%
Itt azon megy a baszakodás, hogy mennyit dolgoznak a tanárok. Már akik vannak. Azért nem emel szót senki, hogy a gyerekek egy részét már bizonyos tárgyakra nem szaktanár tanítja. Hogy hónapok óta nincs matek vagy angol tanár, sőt akármelyik szakot is mondhatnám, és a szülő tanítja otthon a gyerekét? Hogy a nívós oktatásért bizony fizetni kell? Ez nem kitaláció, konkrét példák sokasága szól erről. Az miért nem téma, hogy a kormányzat szándékosan rombolja az oktatást, a tanárok tömege hagyja el a pályát, mert nem tűr tovább. Kapjanak már a fejükhöz az ilyen kérdést kiírók!
2023. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
85%

11, és te is 6 év egyetemet végeztél azért a munkáért?:)


Ja, hétvégén nem dolgoznak. Tök jo hogy az osszes vasárnapom eddig készülésbol, javításból állt

2023. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
81%

Te próbáltál már kijavítani egy dolgozatot is? Vagy összeállítani egyet, hogy az szakmailag megfeleljen, több csoportot? Írtál már oratervet?

Senki nem tudja mennyi ido ez, amig nem csinálja.

De hajra, üldözzetek el még több fiatalt. Engem is sikerült, a tanítás ma már csak egy rossz emlék. Majd kíváncsi leszek a gyerekeitek meg unokaitok mit meg hol fognak tanulni.

2023. jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
15%
12,nem még se adja a számát kérésre se az ofő.Amúgy meg mondom, akkor váltsatok.Megnézném a feketéket egy hét után más munkakörben.Nem tudjátok mivel jár.Nekem egész hónapban 1 hétvége szabad,egy teli,2 meg felesben van,tehát vagy szombat,vagy vasárnap és 12 óra.Ez az alap, aztán ha beteg valaki,vagy gebasz van, akkor van plussz.Na mindegy! Azért nem fogok sírni miattatok sem,ezt vállaltátok,ahogy én is.Az meg a vicc kategória,mikor azt mondja egy töritanár,hogy másnapra készül.Hát a-tól z-ig kéne tudni neki az anyagot,ha évek óta tanítja.Na mindegy tényleg!
2023. jan. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
89%
16. pontosan! Az a paradoxon fog előállni, hogy az agyon szidott, a közoktatást elhagyó tanárok majd jó pénzért fognak magán tanítani, mert lesz rá igény, nem is kevés. De jól van ez így, a sok idióta megérdemli, hogy fizessen!
2023. jan. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
15%
15 igen végezetm egyetemet.Levelezőn,munka mellett.Ne gyertek már ezzel is.6évig még eltertottak a szüleitek,ti meg tanultatok.Én meg már dolgoztam.Na ez a lekezelő magatartás a bicskanyitogató.Nem mindenki hülye ám azok közül se akinek nincs diplomája.Nem mindenkinek azért nincs,mert nincs hozzá esze,hanem esetleg nem volt rá lehetősége,hogy lógassa még kicsit a lábát,hanem eltartotta a beteg szüleit.De igen,én is megcsináltam.
2023. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
17%
16 majd itthon megtanítom,ahogy a covid alatt is tettem.
2023. jan. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!