Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok a munkaköri köteless...

A tanárok a munkaköri kötelességüket miért jótékony adománynak tekintik?

Figyelt kérdés
Lassan kezd ellenszenvessé válni néhány tanár megnyilvánulása. A napokban egy fotó járt körbe a neten, amelyen felsorolják, mennyi mindent tesznek a tanításon kívül: dolgozatok, szorgalmik összeállítása, javítása, készülés a következő órára, adminisztráció stb. Elnézést, de ezek nem munkaköri kötelezettségnek számítanak?

2023. jan. 24. 21:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%
De, csak sajnos a laikusok azt hiszik, hogy ha 26 tanórád van egy héten, az azt jelenti, hogy a munkaheted 26 órából áll. Ezért szokták felsorolni, milyen egyéb feladataink vannak még.
2023. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
95%
Nem jótékony adomány. De amíg azzal cseszteti őket mindenki, hogy milyen laza az életük és a munkájuk, addig igenis fel kell sorolni a munkaköri leírásukat, mert az emberek hülyék!
2023. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
94%
A 2. válaszoló véleményét magadra is érvényesnek tekintheted Kérdező!
2023. jan. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
100%

De, csak lehet, hogy túllóg a napi 8órán.

Amikor már otthon pihennének, erre dolgozatot kell javítani; meg készülni kell a másnapi órákra.

Ráadásul ezért a túlóráért nemtom mennyire kapnak plusszt, a napi 8 óráshoz képest (fizetésben, hogy mennyivel több a fizujuk; mintha csak sima 8 órában dolgoznának.)

2023. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
100%
*Elnézést, ha valamit nemjól írtam; én Nem vagyok tanár.
2023. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
28%
1-es,ez oké,de szerintem ők is teljes állásban dolgoznak,ami nem 26,hanem 40 óra/hét.Az pedig igaz,hogy hétvégén és éjszaka,vagy ünnepnapon nem dolgoznak,és a szünetek nagyrészében is otthon vannak.Gyerekek szempontjából ez azért elég jó dolog(van pedagógus a családban),könnyebb megoldani a saját gyerek felügyeletét.Én esküszöm hogy elismerem őket,de némelyik már valóban olyan ellenszenves stílusban mártírkodik,hogy az borzasztó.Én még soha nem sírtam nekik azért,mert nekem szenteste is kellett éjszakára mennem,meg utána karácsony második napján nappalra.Én 12 órázok. És sajnos egyre több olyan tanár is van,aki sajnos nem lenne való a pályára.Sajnos ez tapasztalat,és mikor ezek az emberek mondják,hogy jajj inkább elmennek árufeltöltőnek, akkor szívesen elküldeném én is őket már másnaptól, aztán ki lehet próbalni.Aki még igazi pedagógus,az előtt le a kalappal.
2023. jan. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
85%

Nem a munkaköri kötelességüket tekintik jótékony adománynak, hanem még azt sem (pedig nagyon jó lenne, ha végre tudatosulna bennük, hogy az viszont igenis a jótékonysági adomány kategória!), amikor:

- a saját pénzükön megvásárolt, szervizelt és fenntartott mobiljukat, tabletjüket, számítógépüket, hangszórójukat, stb. használják iskolai ügyek intézése érdekében

- a saját pénzükön fénymásoltatnak, amikor az iskolai fénymásoló nem működik, vagy nincs hozzá festékpatron, vagy nincs hozzá fénymásolópapír, de valamiért (pl. valami ünnepély miatt, vagy vizsgáztatás miatt - amik nem elhalaszthatóak) fontos, hogy sürgősen le legyen fénymásolva valami

- a saját pénzükön megvásárolt tollat, papírt, füzetet, mappákat, irattartókat, celluxot, gémkapcsokat, tűzőgépet, pendrájvokat, CD-lemezeket, és minden más irodai felszerelést használnak a tanítás kapcsán, mert ezeket a munkaeszközöket senkinek eszébe sem jut biztosítani nekik (25 év alatt egyszer kaptam 2 db golyóstollat, ezen kívül semmi mást, slussz!) - és akkor még nem beszéltem a kreatívabb munkához, a szemléltetéshez szükséges dolgokról, a társasjátékokról, a kézműveskedéshez szükséges anyagokról, stb.

- stb.

(Inkább nem is sorolom tovább, mert csak felhúzom magam.)

2023. jan. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul ezért a túlóráért nemtom mennyire kapnak plusszt, a napi 8 óráshoz képest (fizetésben, hogy mennyivel több a fizujuk; mintha csak sima 8 órában dolgoznának.)"

Semennyivel, jól sejted.

2023. jan. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
75%
A kérdező egy o*toba állat.
2023. jan. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
100%

"Az pedig igaz,hogy hétvégén ... nem dolgoznak"

Imádom ezt hallani épp most is... Akkor szerinted most hétvégén hogy zajlottak az országos felvételik a középiskolákba? Kik felvételiztettek szombaton, ha nem a tanárok? A tanárok! Szombaton! Úgy, hogy jó, ha 10-től fizették őket mondjuk 12-ig, pedig ráment az egész napjuk, mert már jóval előtte ott kellett lenniük (hogy a korán érkezők ne az üres épületbe érkezzenek, hogy oda legyen terelve az összes gyerek a megfelelő épületen belül a megfelelő terembe időben, stb.), aztán utána meg még dolgozatokat is javítottak, mert már hétfőn le kellett adni az iskolatitkárnak, hogy ő időben bepötyöghesse az eredményeket a számítógépes rendszerbe. Úgyhogy csak pont ráment a tanárok hétvégéje, de senkinek se tűnik fel...

2023. jan. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!