Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok a munkaköri köteless...

A tanárok a munkaköri kötelességüket miért jótékony adománynak tekintik?

Figyelt kérdés
Lassan kezd ellenszenvessé válni néhány tanár megnyilvánulása. A napokban egy fotó járt körbe a neten, amelyen felsorolják, mennyi mindent tesznek a tanításon kívül: dolgozatok, szorgalmik összeállítása, javítása, készülés a következő órára, adminisztráció stb. Elnézést, de ezek nem munkaköri kötelezettségnek számítanak?

2023. jan. 24. 21:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
89%

"Nem én kezdtem el azt se feszegetni,hogy ki mennyit tanult.Képzeljétek el,hogy másnak is van rajtatok kívül diplomája,de még akinek nincs,mert nem volt lehetősége tanulni,az sem biztos,hogy buta.Sőt!"


Ezt senki sem kérdőjelezte meg.


Viszont ha valamilyen munkához előírás a diploma, akkor azt a munkát jobban meg is kéne fizetni, másképp kidobott pénz az ország részéről kiképezni valakit pl. tanárnak, ha aztán elmegy árufeltöltőnek, amihez ténykérdés, hogy max. valami kis tanfolyam elég (ha szükséges egyáltalán), nem kell hozzá 5-6 év egyetem. Csak így, a fizetés szempontjából jött elő a diploma kérdése, nem pedig úgy, hogy okosabb-e, akinek diplomája van. Ha valaki akárhány diplomával árufeltöltőként dolgozik, akkor nem várja el, hogy a diplomáját is megfizessék, ha viszont olyan munkát végez, amihez előírás a diploma, akkor szerinted milyen alapon kellene nem megfizetni, hogy nem csak úgy belépett az utcáról, hogy jöttem dolgozni, hanem hosszú évekig készült rá?


"Én is felőletek érzem azt,hogy felsőbbrendűnek érzitek magatokat,és lekezelitek a szülőket.Ez tapasztalat sajnos.Velem is beszélt már úgy tanár a munkám során is,mintha a seggéből rángatott volna ki.Nekem nem 2x 90 percet,hanem 12 órát kell koncentrálni,mert életek is múlhatnak az én döntésemen."

Még hányan kell, hogy elmagyarázzuk, hogy az a 2 X 90 perc valójában minimum 4 x 90 perc, hogy megértsd? Pedig azt mondod, hogy "akinek nincs,mert nem volt lehetősége tanulni,az sem biztos,hogy buta.Sőt!" Akkor ne add a butát, légy szíves, hanem fogd fel végre, és akkor nem lesz miért lekezelőnek lenni veled szemben. Ha még tovább gondolod, akkor meg esetleg arra is rájöhetsz, hogy egy tanár munkáján is múlhatnak életek is, csak nem biztos, hogy akkor és ott fél órán belül, hanem lehet, hogy csak évtizedek múlva.


"Mennyit szeretnétek alapvetően "irodai munkával"keresni?"

Annyit, amennyit a többi diplomás, aki irodai munkát végez, mondjuk minimum a diplomás átlagbért (nem csak majd évek múlva a 80%-át, hanem most, és a 100%-át), vagy inkább - mivel ráadásul a miénk hiányszakma, nem úgy, mint sok-sok más diplomához kötött irodai munka - valamennyivel többet is.


"de a rendőrök, tűzoltók kevesebb pénzért a bőrüket viszik a vásárra"

Baromira nem róluk szól ez a történet, úgyhogy kár megpróbálni őket is felhasználni a tanárok ekézésére!

2023. jan. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
77%

Pont ezért írtam, en voltam pénztáros is, és arufeltolto, így van összehasonlítási alapom és képzeld el a tanarsag sokkal fárasztóbb és nagyobb a felelősség, mégis többet keres egy arufeltolto, mint egy tanár. Nyilván teljesen más munkakör és máshogy merül ki az ember, nem is ad annyit, mint az emberekkel való foglalkozás.

Teljesen el van tevedve itt egy két válaszoló, én mindenki munkákat becsülöm, nem érzem magam felsőbbrendűnek, de sokat dolgozom, és ennyi pénzért nem éri meg ilyen mennyiségű és felelősségű munkát vállalni. Itt erről vam szó, hogy a fiatalok miért nem lesznek tanarok, pár év múlva meg lehet kapadozni egy jó szaktanárért

2023. jan. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
70%
31, minden szavaddal egyet értek!
2023. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
9%
Na akkor mondd el kérlek,hogy szerinted egy jegyvizsgálónak,vagy vasúti pénztárosnak mennyit kell tanulnia szerinted.Nem az utcáról sétál be ő sem,és baromira nem keveset,és nem egyszerűt tanul.2 évente pedig vizsgáznia kell.És ez csak egy példa volt,amihez diploma nem kell,viszont utazáskor az életed múlik az ő felkészültségén.A tűzoltáshoz sem kell feltétlenül főiskola,de lehet,hogy kimerültebb,mint te,és nem csak fizikailag.Neki kevesebb a nettó fizetése mint neked,és több órát dolgozik.Továbbá még árufeltöltő nem mondta nekem,hogy ennyi pénzért tanár is lehettem volna,fordítva viszont nonstop ez a példa megy. Ez degradáló.A diákmunkát meg ne keverd össze azzal,ha valaki felnőttként végzi évtizedekig.Nem bánnak ott kesztyűs kézzel veled.Na ott aztán nem lesz megbecsülés.És továbbra is,te választottad a tanári hivatást.Senki nem mondta,hogy tanulj 6 évet.Te akartál.De előttetek a lehetőség.Aki kiabál,de nem lép,annak nem fáj eléggé,tartja a mondás.
2023. jan. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
82%

"még árufeltöltő nem mondta nekem,hogy ennyi pénzért tanár is lehettem volna,fordítva viszont nonstop ez a példa megy. Ez degradáló."

Nem degradáló, hanem azt fejezi ki, hogy nincs elismerve a fizetésével, hogy egyetemet végzett, ha ugyanannyi fizetésért végezhetne végzettséghez nem kötött árufeltöltői munkát is.

Ha te degradálónak érzed, az azért lehet, mert kisebbrendűségi érzésed van amiatt, hogy nincs diplomád. Akkor hajrá, nincs megtiltva, hogy te is egyetemre járj.

2023. jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
100%
Hat most megnéztem neked, 190 óra egy jegyvizsgalo képzés, ez nem tudom hogy mennyi időtartamot jelent, de szerintem nem 6 év:) és felvilágosítanalak, hogy egy jegyvizsgalo jóval tobbet keres,mint egy tanár. Sőt nap mint nap latom a BKK-s hirdetéseket higy bruttó 4-500 ezret keresnek, ami megincsak sokkal több, mint egy tanar fizetése. de igen, felesleges neked magyarázni, mert úgysem érted.
2023. jan. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
9%
Tévedsz,nekem van diplomám,már írtam amúgy.Rendes munka mellett szereztem,levelezőn,még a beteg szüleimet ápoltam.Más munka sincs elismerve.De mondom,végezzetek akkor "végzettséghez nem kötött"munkát.Nem tudjátok mennyi munkakörhöz kell valójában végzettség.Az,hogy nem főiskolán kell esetleg tanulni,hanem mondjuk az adott munkáltató végzi az oktatást,vizsgáztatást,vagy alkalmasnak kell lenni pszchihológiailag,egészségügyileg,az nem azt jelenti,hogy nem kell tanulni hozzá.Na de mindegy!El vagytok ti tévedve.Lehetne már helyettesíteni benneteket is a digitális világban Megoldható lenne,ahogy a covid idején is sokan megoldottuk a saját munkánk mellett a saját gyerekeink tanítasát,mert az online oktatás abból állt,hogy elküldte a tanár,hogy melyik témakört,meg hogy mit kell a munkafüzetben kitölteni.Minden mást itthon kellett magyarázni,meg interneten megkeresni.De szerintem hagyjuk abba.
2023. jan. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
73%
😂😂 kívánom neked hogy majd a rakás gyereked 'jo' tanarokat kapjon. Én nem vagyok már tanár, és köszönöm szépen jól megvagyok a mostani szakmámban:) ehhez is kellett tanulnom, csak nem halok éhen ;)
2023. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
9%
Neked ezzel a mentalitással nem is volt való a tanárság.Neked csak szakma volt,nem hivatás.Nincs rakás gyerekem,de csapnivaló tanárai vannak,nem tőlük fog megtanulni megélni az életben.Örülök,hogy boldog vagy.Ha okosabb lettél volna, akkor előbb is választhattad volna a mostani szakmádat.🤣Te jóindulatú!🤣🤣🤣
2023. jan. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
69%

37

Papolsz a lenézésről közben leginkább te nézed le a tanárokat.


Fogalmad sincs tanári oldalról milyen volt a covid időszak de azért az ugatás az sikerül.


De könnyű a megoldás. Ültesd le a gép elé a gyereked suli helyet aztán X év múlva mehet éretségizni meg diplomázni. Meglátjuk mennyit tanult az évek alatt.

2023. jan. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!