Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen ennyit bent lenni...

Egyetemen ennyit bent lenni nem sok nektek?

Figyelt kérdés

Most van egy nap, amikor 9:40-16:10ig vannak óráim.

Volt már rá példa, hogy 9:40-14:30ig voltak, de már azt is alig bírtam a végére.


Nem sok egy napra ez a tömény 6 óra tanulás egyhuzamban? (Nyilván vannak szünetek, de gondolom tudjátok, hogy az a 10p kb semmi pihenés)


Középsuliban könnyebben bírtam, talán azért mert nem koncentráltam órán vagy nem tudom. Mit gondoltok?



2022. jún. 13. 08:28
1 2 3 4 5
 21/48 Kólauborkával ***** válasza:
84%

Szerintem a kérdező csak érdeklődött ki mennyit töltött egyetemen, mennyi idő alatt szokott be. Én annyira nem látom, hogy a nyálát vernék akárki. Egyszerűen leírtuk, hogy volt aki sokkal több időt töltött mindenféle tevékenységgel - dolgoztunk, gyakorlati órát tartottunk, stb,. - így a kérdező látja, hogy teljesíthető a szint. Csak bele kell szoknia.


Szóval kedves 19# nem tudom mi a problémád, te tettél hozzá valami értékeset a kérdéshez? Vagy csak idehányni jöttél?

2022. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:

Én egyetértek a #19essel. Sokan tényleg csak kötekedni járnak ide, mert valami nincs rendben az életükkel. Az eszébe se jut egyeseknek hogy azért nehéz koncentrálni mert gépen kell végezni a feladatokat és kifolyik a szemem, csak aludni akarok a végére.


Kerdeztetek hogy mióta járok ide. Két feleven vagyok túl. Még nem szoktam hozzá. Ha tehetem nem a monitort bamulom.

2022. jún. 13. 12:50
 23/48 Kólauborkával ***** válasza:

Egyébként simán kehet, hogy csak 4-6 órát dolgozz, de akkor előrelépni nem nagyon fogsz.

Akkor kb. pont kijössz a pénzedből. Van ilyen ismerősöm, reális cél, ő sem álmodik nagyokat. Viszont, ha a pénzkeresés a cél, akkor meg aludni nem fogsz. Olyannal nem találkoztam még, aki mind a kettőt egyszerre élvezze.

2022. jún. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 A kérdező kommentje:
Fontos, hogy legyen miből megélni, de az is, hogy élvezzem az életet. Nekem az utóbbi lényegesebb, és ahhoz nem feltétlenül kell sok pénz, csak annyi ami nekem elég a boldogsághoz.
2022. jún. 13. 14:27
 25/48 anonim ***** válasza:
Előadásokat kapásból skippelheted ha nincs katalógus és a leadott anyag felkerül valahova vagy el tudod kérni valakitől. Anno mi is így csináltuk kb csak arra az 1-2 szakmához szorosan kapcsolódó ea-ra jártunk be a többire csak az elsőre meg zhkor mentünk be.
2022. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
15%

"Egyébként simán kehet, hogy csak 4-6 órát dolgozz, de akkor előrelépni nem nagyon fogsz"


Egyébként meg el kellene már felejteni 2022-ben ezt a begyepesedett őskommunista gondolkodásmódot, hogy "nyóccóra munka". A munkának az értékét kellene komolyan venni, nem az idejét, normálisabb cégek nyugatabbra már sokkal rugalmasabbak. Valaki két óra alatt is sokkal érdemlegesebb munkát végez, mint egy aktát tologató irodában megrohadó titkár, aki a nyolc órájában kettőt kávézással tölt, egyet reggelivel, egyet ebéddel, egyet uzsonnázással, egyet a hazamenetelre készülve.

2022. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 Kólauborkával ***** válasza:
61%

Akkor hidd azt, hogy a TV vagy a gép előtt ülve el kehet érni akármi, érdekel is engem.


Bár szerintem, akit érdekel a szakmája és szeretne többet tudni, az “szabad idejében” nem a TV-t bámulja vagy gépezik, hanem tesz azért, hogy többet tudjon abból ami érdekli, az az a munkájával foglalkozik, magyarán dolgozik… de felőlem gondolj amit szeretnél, én nem vitatkozni jöttem.

2022. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
76%

#27

Én nagyon szívesen elfelejteném ezt 2022-ben, csak a munkaadóm nem. 😂


Adnak mindent, amit csak az ember kíván, sporttámogatást, sok helyen van céges edzőterem/szauna/masszázs, ilyen bónuszt, olyan utalványt, támogatják az utazást, a továbbtanulást, teljes home office van, a cég termékkínálatában majdhogynem ingyen vásárolhat az ember minden helyen... De elvétve van részmunkaidős lehetőség. Az is jó szar bérért.


A 8 óra az 8 óra. Pontosabban 6 órát várnak nettó munkaidőben így is, ami azt jelenti, hogy nem kell megszakadni, de attól még nem mész sehova 3-kor, ha 9-kor kezdtél.

2022. jún. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
61%
Bocs, 26-nak szántam
2022. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
12%

"A 8 óra az 8 óra. "


Attól, hogy a sok nyomorult lepontozott, még igazam van abban, hogy ez egy begyepesedett kommunista szokás. Nem az idő mennyisége teszi a munkát minőségivé, ezek tények, akkor is ha zsigeri frusztrációbol veritek a piros gombot a válaszomra mert addig is valakinek érezhetitek magatokat. 🤡

2022. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!