Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Számít az egyetemen az ötös?...

Számít az egyetemen az ötös? Hogy lehet ennyit tanulni?

Figyelt kérdés
Két lakótársam van, mindkettő egyetemista, én dolgozom, szakmám van. Az egyiken azt látom, hogy kettes-hármas megvan neki, és amúgy bulizik, pihen, sorozatot néz, néha tanul, vizsgaidőszakban sokat, de amúgy ennyi. Szerinte ennyi elég, mert túl van a féléven, jön a következő, senki nem fogja később azt nézni, hogy milyen jegyek vannak a leckekönyvében. Ő gazdasági szakra jár. A másik lakótársam az ötösre hajt, aminek az az ára, hogy minden nap tanul, könyvtárba jár, hétvégi programokat mond le stb. Ő katasztrófavédelmet tanul. De akkor annak amit ő csinál valóban nincs értelme? Vagy ez szakfüggő? Én kezdek a továbbtanuláson gondolkodni (levelezőn, a munkahelyem támogat) de én nem lennék képes ennyi tanulni mint a másik lakótárs. Hegyekben állnak a könyvek, a papírok, szerinte a későbbi munkája során igenis számítanak ezek. Kicsit össze is vagyok zavarodva. Kell az ötös? Nézik? Vagy tényleg annyival jobb szakember az aki kimaxolja magát?
2018. nov. 4. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szakfüggő. Ha olyan végzettséget szerzel amiből Dunát lehet rekeszteni akkor a munkáltató van, hogy megszűri a jelentkezőket aszerint, hogy hol és milyen eredménnyel végzett.


Ha hiányszakma vagy olyan terület amiben tapasztalatod gyakorlatod van és emiatt jobb eséllyel indulsz állásinterjún valószínűleg soha meg se nézik milyen jegy van a diplomán...

2018. nov. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azért tanulok sokat, mert majd később a munkáltató mit fog nézni a diplomámban, hanem azért, mert igényem van rá, hogy a saját területemen jó legyek. Nem csak egy diplomás betanított munkás ketteske, hanem vezető szakember.
2018. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Egy bizonyos szintig érdemes, hogy az ember "kimaxolja" magát. Persze van sok stréber, akarnok, akinél később is kiderül, hogy verítékszagú az az ötös (esetleg nem is áll mögötte alapos tudás), de az ilyen emberek a munkahelyükön is törtetők, sőt sokszor talpnyalók is, ha az kell.
2018. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnám, hogy a munkáltatókat érdekli, hogy ki hogyan teljesített az egyetemen, szerintem számukra csak a végeredmény a fontos (tudás, készségek, papír). Maximum tényleg nagyon telített vagy kritikus (szóval ahová tényleg nem vesznek fel “akárkit”) szakmákbn tudom ezt elképzelni. Én úgy gondolom, hogy inkább hozzáállás kérdése. Én pl. nagyon örültem annak, hogy az egyetem szabadabb, mint a gimi és itt nem szólnak be, ha rossz jegyet kapsz stb., mert a kutyát sem érdekli. Ez tetszett és nekem jót tett, mert ha valamit nem sikerült rendesen megtanulnom vagy megértenem a megadott határidőre, akkor sem éreztem azt, hogy akkor jön a világvége, katasztrófa, halál. Ugyanakkor mindig arra törekedtem, hogy a tőlem telhető legjobbat és a legtöbbet nyújtsam, mert ez számomra fontos volt. Nem mindig jött össze az ötös és volt olyan eredményem is, aminek nagyon nagyon nem örültem, de összességében elégedett voltam magammal, mert tudtam, hogy én igenis akartam és csinàltam, küzdöttem. Sokszor nehéz volt rávennem magam a tanulásra és lemondásokkal járt (pl. hobbi, család, barátok rovására ment) , de azt érzem, hogy megérte. Akkor ott ez volt a dolgom, akkor volt rá lehetőségem és akkor kellett belehúzni. Szóval egyrészt az ember gondolkodásmódja és az elvárásai saját maga irányába. Valamint sokszor ösztöndíj (vannak olyan szakok, ahová elég magas átlag kell...), tanulmányi programok, szakkolik vagy továbbtanulás pl. mesterképzés miatt fontosak a jegyek.
2018. nov. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!