Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs szó mostanában az...

Miért nincs szó mostanában az oktatásról? (Online oktatás)

Figyelt kérdés

Tavaly ugyanez volt a helyzet vírus ügyileg, mint most. Annyi volt a különbség, hogy a napi átlag fertőzöttektől 1-2 hét lemaradás volt idén a tavalyihoz képest.


Tavaly alapból maszkban kellett kezdeni az egyetemet, ahol nekem pl. 8 tárgyból 3 volt jelenléti, 5 pedig online. Amire bejártunk is ki kellett hagyni 1-1 helyet egymás közt, illetve korlátozva voltak a létszámok.


Ehhez képest idén először maszk se kellett, 2 hét után vezették csak be. Az összes óránk kizárólag csak jelenlétiben van. Helyet sem kell kihagyni, van olyan óra, ahol 100 fős teremben vagyunk 120-an, mindig hátul ácsorognak, akik ülnek pedig egymás hegyén-hátán vannak, nyomorogva. Maszk is csak termekben kötelező, de az órák több, mint felén maszkot sem hordanak, mert a tanárt nem érdekli. Ráadásul ez egy informatikai kar, aminél semmi nem indokolja a jelenlétit. Sőt, így pl. programozás gyakorlaton nem is tudunk mit csinálni, mert a tanár csak magyaráz 120 embernek diákról, mert nem volt képes több gyakorlatot létrehozni, hogy gépen programot írjunk óra közbe... Így nem lehet megtanulni rendesen programozni, ezzel szemben online rendes gyakorlatok voltak, de így nem lehet megtanulni.


Közben idén megelőztük a tavalyi napi átlag fertőzöttet, napi számban az elmúlt héten szinte minden nap 4000 fölötti megbetegedés volt, hétfőn pedig közel 7000. Ez mindamellett, hogy 6 millió ember be van oltva. Mondják, hogy milyen hatásos az oltás, de mégis már több a megbetegedés, mint tavaly. Erre is csak most hoznak ilyen béna intézkedéseket. Azért értitek nagy a kontraszt tavaly és idén között. Sokan meg is halnak sajnos. :(


Értemén, hogy nem lehet bezárni az országot, stb. De mint egyetemista, nagyon rossz érzés az egész. Egyetemek az egyik legnagyobb veszélyforrások. Ott vagyunk több százan az egyetemen, csak egy szakon ülünk egy órán átlagosan 120-150-en, és van 10 szak a karon. Egymás hegyén hátán kell lenni, terembe alig férünk be. Vidékiként pedig sokat kell utazni. Ezek a legnagyobb veszélyforrások a vírus tekintetében és pont ezek az intézmények, amiket könnyen és kényelmesen át lehetne állítani online, semmit nem akadályozva ezzel. Tényleg informatikai kar, ahol nem indokolt a jelenlét. Nekem ráadásul van olyan családtagom, aki ki van téve a kockázatnak, beoltani sem lehetett. Elkerülhetetlen, hogy ne találkozzunk, így nagyon féltem. :(


Tudom mindenki kérdezi, hogy mikor lesz online oktatás, én nem ezt kérdezem. Az én kérdésem viszont ezek tekintetében arra vonatkozik, hogy miért nincs még csak egy árva szó sem erről? Miért nem beszélnek az online oktatásról? Mindenki csak kussol, mintha nem is lenne vírus és rettentő mód bosszantó. Nagyon felelőtlenek és sunyik. Bezzeg tavaly már napi 10-20 embernél milyen intézkedések voltak, most meg még csak szó sincs...



2021. okt. 30. 12:49
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

"Meg egy egy éve kifejlesztett oltást nem várhatsz el, hogy mindenki bólogatva felvegye. Én felvettem, és bízok benne, de tiszteletben tartom, aki nem, mert fél az esetleges mellékhatásoktól, amik nem ok nélkül merülnek fel benne, és joga van hozzá hogy rendelkezzen a saját testével."


Klinikailag igazoltan, de ami ennél is fontosabb, a real-world adatok is az oltások hatékonyságát és biztonságosságát mutatják. De látom megint nem olvastad el amit írtam. Engem nem zavar, ha nem veszi fel az oltást, tiszteletben tartom, de ez ne legyen indok arra, hogy NEKEM kelljen miatta távolságot tartanom, maszkot hordanom, megy egyáltalán ügyelni az ő egészségügyi állapotára. Szerinted ez "1 bites" gondolkodás, szerintem meg a való élet. Én se pofázok bele az ő életébe, hogy beoltatja magát vagy sem, de ő se várja el tőlem, hogy én alkalmazkodjak hozzá.


"Azzal meg ne érvelj, hogy 40 alattiak jàrnak, és azok úgyse halnak meg, mert erre is van cáfolat." 3x oltott 40 év alatti covidos haláleset szerintem nagyjából tíz vagy százezrelékben mérhető, nem nagyobb, mint egy átlagos influenzáé. Ha meg nem oltott, akkor az előző pont az érvényes.


Az izraeli adatok is azt mutatják (de ezt megint lusta voltál megnézni), hogy 40 év alatti 3x oltott, nincs súlyos állapotban. Erről ennyit :)

2021. nov. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
75%

"de ez ne legyen indok arra, hogy NEKEM kelljen miatta távolságot tartanom, maszkot hordanom"


Pedig maszkot hordasz, kötező jelleggel miattuk most is egyes helyeken, de ne zavarjon. 🤣🤣🤣


Fogd már fel végre te nehéz felfogású (már nem tudok másképp hozzád viszonyulni), hogy minket NEM érdekel, hogy te mit csinálsz, nem érdekel, hogy te mit akarsz, tedd azt, amit akarsz, gondolj azt, amit akarsz, attól még hadd legyen már ott online oktatás lehetősége, ahol a döntő többség a logikát, a helyzet szükségességét, és a normalitást figyelembe véve azt akar, mert minden ezt indokolja egyébként, sőt, bizonyos tekintetben még hatékonyabb is lenne. B.sszák meg már, hogy nekem egy noname tàrgyból 150 km-t kell utaznom 500 másik emberrel nyomorogva egy buszon, mert valaki ahhoz ragaszkodik, nekem meg nincs időm a tanulás mellett egy hétre megbetegedni (mert oltás után is lehet, és hiába vagyok oltott, karanténba kell vonulnom, hiába erőlködsz a statisztikai baro.ságaiddal), meg ha zh előtt alakul úgy, akkor be se tudok menni és bukom a KÖTELEZŐ ZH-t, amire nem adnak tusztességes pótalkalmat, ezt fogd már fel!

Ettől kezdve tényleg befejeztem törlöm a kérdést is a listábol, olyan veled "vitsrkozni", mint galambbal sakkozni. 🤣🤣🤣

2021. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
0%

"Pedig maszkot hordasz, kötező jelleggel miattuk most is egyes helyeken, de ne zavarjon. 🤣🤣🤣"


Nem BKV-zom, valamint nálunk az egyetem a normalitáshoz legközelebb álló megoldást alkalmazva, csak annak tette kötelezővé, akinek nincs védettségije.


Itt vered magad, és sírsz hogy "jajj be kell járni 2 hetente 1x :( brühühü", miközben jól tudtad amikor felvételiztél, hogy EZ EZZEL JÁR.

Tehát a Te saját akaratodból fakadóan önkényesen vállaltad ezt, nem más erőltette rád. Innentől kezdve meg már végképp nem tudom mire megy ez a sírás.


"meg nincs időm a tanulás mellett egy hétre megbetegedni (mert oltás után is lehet, és hiába vagyok oltott, karanténba kell vonulnom, hiába erőlködsz a statisztikai baro.ságaiddal), meg ha zh előtt alakul úgy, akkor be se tudok menni és bukom a KÖTELEZŐ ZH-t, amire nem adnak tusztességes pótalkalmat, ezt fogd már fel!". Azt meg kötve hiszem, hogy 1 nap egyetlenegy tárgyat adnának le. Vagy ha ez így van, akkor az az egész féléves anyag tömbösítve, és többet nem találkozol vele. Tehát nem 1 tárgy miatt utazol.


Alapvetően muszáj pótzh lehetőséget biztosítani, ez benne van a TVSZ-ben. Ha meg nem akkor tudod: tárgyfelelős, tanszékvezető, dékán helyettes, dékán, rektorhelyettes, rektor. Kizártnak tartom, hogy a jelenlegi helyzetet alapul véve, azért buknál valamit, mert karanténban kell lenned.


A statisztika meg nem hazudik. 3x oltott fiatal emberek 99.999%-a tünetmentes. Tehát te csak akkor buknád azt a zh-t ha esetleg valami tünetet produkálnál ÉS teszteltetnéd magad. Mert ha be vagy oltva, amíg nincs pozitív teszted, nem kell karanténba vonulnod hivatalosan. Erről ennyit.

2021. nov. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!