Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PISA tesztet írt mostanában...

PISA tesztet írt mostanában valaki? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Valahogy nem találok róla sok friss infót, vagy nem igazán beszélnek róla. Nagyjából tudom, hogy mi a teszt lényege, rákerestem nyilván, csak személyes tapasztalatok érdekelnének. Pár dolog azért furcsa, pl. hogy Wikipédián arról van szó, hogy ez 15 éves diákoknak szóló teszt, és az osztályunkból mindenki aki megírja, rég betöltötte a 16-ot. Itt az oldalon meg olyanokat írnak egyesek, hogy nekik nyolcadikban volt. Pár osztálytársam már megírta, és az egyik azt mondta, hogy neki valami kreativitás teszt is volt, hogy egy mondat alapján ki kellett találnia egy történetet vagy mi. De én meg úgy tudom, hogy természettudomány, matek, meg szövegértés van, vagy nem? Hétfőn írom egyébként. Szóval ha valaki írt ilyet, milyen kérdéseket kapott, mi volt az egésznek a menete?
2021. okt. 9. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen lett?
2021. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Eredmények tudtommal még nincsenek, de amúgy matekot és természettudományt (ami félig szövegértés volt, nem is értettem sokszor, hogy hogyan rakták ezt össze) kaptam. A matek nem lett túl fényes. :D

Aztán az a 2 órás kérdőív a végén nekem eléggé furcsa volt, nagyon személyes és random kérdések voltak.

2021. okt. 30. 20:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Ismerős volt a feladatok témája?

Tanultál róla?

2021. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Többnyire igen.
2021. okt. 30. 21:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha ránéztél és végigolvastad az adott feladatot és a rá vonatkozó kérdéseket:


Látásmódot, módszertant is tanultad? Tehát ismerős volt neked?

2021. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy jól értelmezem-e a kérdést, de nem volt vele problémám. Elég egyértelmű volt, hogy hogy kell kitölteni a dolgokat, az elején egy negyed órás útmutatót kellett végigolvasni.
2021. okt. 30. 22:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Maga a kérdés, amire a választ kérték, a suliban is találkoztál vele oktatás során (ilyen jellegű kérdésekkel)?
2021. okt. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A fele kb. grafikonelemzés volt, azokkal nem, de ettől függetlenül értettem. A többi azt hiszem ismerős volt, de már nem igazán emlékszem.
2021. okt. 31. 09:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!