Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha köhögéssel megyek orvoshoz...

Ha köhögéssel megyek orvoshoz mire számítsak? Volt v* mostanában dokinál?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon sűrűn köhögök, lehet lelki okai vannak, mert ez már gyerek korom óta fennáll. És hol előjön, hol nem. Most például pont előjött és el kéne menjek dokihoz mert már nagyon idegesít, azt hiszik hogy koronás vagyok.

Csak mire számítsak? Mert ha arra, hogy 1 hónapig várhatok egy kivizsgálásra, és addig nem mehetek melózni akkor annak megint semmi értelme. Az orvos sajnos mindig csak tüneti kezelést javasol köptetőt ad, gyógyszert. Azért is gáz ez, mert semmi bajom ami influenzára utalna (sportolok, kitűnő fizikai állapotban vagyok, és mentálisan is, lázam sincs). Szóval nem akarom munkahelyemen feldobni ezt a labdát, nehogy lecsapják és esetleg megváljanak tőlem.

Illetve ha fizetés nélküli szabira küldenek az szopás, ha fizetettre az ugye maximum lehet esetemben 3 hét. De olyan rakás fos ez a magyar egészségügy...


2020. jún. 12. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:

lehet,hogy allergia vagy asztma vagy nagyon rossz esetben tüdőfibrózis is lehet

Nem ártana egy tüdőszűrő vagy egy CT

Be fog utalni az orvos pláne ha ilyen régóta tart

2020. jún. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyerek korod óta fennáll, nem szervi oka van. Nem fognak veled semmit csinálni, sokkal jobban jársz, ha teázol, és szopogatsz néhány gyógynövényes cukorkát. Az okokat pedig ha nem tudod megtalálni, akkor keress pszichológust.
2020. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy allergia teszten még nem voltam, gyerekként féltem a tűtől. Aztán azóta más gond miatt rohadt sokat szurkáltak, de erre nem került sor a későbbiekben utána.

Nem dohányzok egyébként.

Az asztmánál meg a kilégzés a nehéz ugye?

Azért gondolom hogy vagy allergia vagy valami pszichés mert időszakos, hajlok a pszichés felé, mert volt pl. amikor egy telefonhívást kellett megejtenem akkor elkezdődött ez a folyamatos köhögés, lehet valami tudat alatti lelki oka van.

2020. jún. 12. 19:09
 4/6 A kérdező kommentje:
Meg hát sportolok is, focizok. És nem lettem rosszul vagy bármi ilyesmi. Szoktam elég sok kilómétert lefutni.
2020. jún. 12. 19:10
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Phszihés alapon nem köhög az ember

Lehet, hogy túlzásba viszed a focit

Mindenképp vizsgáltasd ki komolyabban a dolgot

2020. jún. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös. Nagyon tévedsz, rengeteg ember köhög pszichésen, csak nem tudatosul benne. Pont olyan pótcselekvés, mint az orr vakarás, vagy a ruha birizgálás.
2020. jún. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!