Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs szó mostanában az...

Miért nincs szó mostanában az oktatásról? (Online oktatás)

Figyelt kérdés

Tavaly ugyanez volt a helyzet vírus ügyileg, mint most. Annyi volt a különbség, hogy a napi átlag fertőzöttektől 1-2 hét lemaradás volt idén a tavalyihoz képest.


Tavaly alapból maszkban kellett kezdeni az egyetemet, ahol nekem pl. 8 tárgyból 3 volt jelenléti, 5 pedig online. Amire bejártunk is ki kellett hagyni 1-1 helyet egymás közt, illetve korlátozva voltak a létszámok.


Ehhez képest idén először maszk se kellett, 2 hét után vezették csak be. Az összes óránk kizárólag csak jelenlétiben van. Helyet sem kell kihagyni, van olyan óra, ahol 100 fős teremben vagyunk 120-an, mindig hátul ácsorognak, akik ülnek pedig egymás hegyén-hátán vannak, nyomorogva. Maszk is csak termekben kötelező, de az órák több, mint felén maszkot sem hordanak, mert a tanárt nem érdekli. Ráadásul ez egy informatikai kar, aminél semmi nem indokolja a jelenlétit. Sőt, így pl. programozás gyakorlaton nem is tudunk mit csinálni, mert a tanár csak magyaráz 120 embernek diákról, mert nem volt képes több gyakorlatot létrehozni, hogy gépen programot írjunk óra közbe... Így nem lehet megtanulni rendesen programozni, ezzel szemben online rendes gyakorlatok voltak, de így nem lehet megtanulni.


Közben idén megelőztük a tavalyi napi átlag fertőzöttet, napi számban az elmúlt héten szinte minden nap 4000 fölötti megbetegedés volt, hétfőn pedig közel 7000. Ez mindamellett, hogy 6 millió ember be van oltva. Mondják, hogy milyen hatásos az oltás, de mégis már több a megbetegedés, mint tavaly. Erre is csak most hoznak ilyen béna intézkedéseket. Azért értitek nagy a kontraszt tavaly és idén között. Sokan meg is halnak sajnos. :(


Értemén, hogy nem lehet bezárni az országot, stb. De mint egyetemista, nagyon rossz érzés az egész. Egyetemek az egyik legnagyobb veszélyforrások. Ott vagyunk több százan az egyetemen, csak egy szakon ülünk egy órán átlagosan 120-150-en, és van 10 szak a karon. Egymás hegyén hátán kell lenni, terembe alig férünk be. Vidékiként pedig sokat kell utazni. Ezek a legnagyobb veszélyforrások a vírus tekintetében és pont ezek az intézmények, amiket könnyen és kényelmesen át lehetne állítani online, semmit nem akadályozva ezzel. Tényleg informatikai kar, ahol nem indokolt a jelenlét. Nekem ráadásul van olyan családtagom, aki ki van téve a kockázatnak, beoltani sem lehetett. Elkerülhetetlen, hogy ne találkozzunk, így nagyon féltem. :(


Tudom mindenki kérdezi, hogy mikor lesz online oktatás, én nem ezt kérdezem. Az én kérdésem viszont ezek tekintetében arra vonatkozik, hogy miért nincs még csak egy árva szó sem erről? Miért nem beszélnek az online oktatásról? Mindenki csak kussol, mintha nem is lenne vírus és rettentő mód bosszantó. Nagyon felelőtlenek és sunyik. Bezzeg tavaly már napi 10-20 embernél milyen intézkedések voltak, most meg még csak szó sincs...



2021. okt. 30. 12:49
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
23%

Persze-persze.


Pszichológia, szociológia, mérnökinfó, üzemmérnök-infó, villamosmérnöki, turizmus, szociálpedagógus, szociális munkás stb stb. Nyilván egyikhez sem kellene 1 percet sem eltölteni az iskolapadban, nem? Vagy jogászként 5 évet letolni úgy, hogy 1 éles vizsgaszituációd sincsen, majd megszólalni egy tárgyaláson. Teljesen életszerű.


Az összes agrár, műszaki, pedagógiai, orvostudományi, természettudományi, művészeti, sporttudományi szakhoz elengedhetetlen a jelenlét. Nyilván le lehet tolni egy proginfót otthon, vagy egy marketinget, de nem ez az általános.


Ezzel nem azt állítom, hogy a péntek délután 5 órás közgáz tárgyat egy gépészmérnökin ne lehessen moodle-n vagy elearningen abszolválni (mert rohadt jó lenne), de a fő csapásvonalnak a személyes oktatás tekintendő.

2021. okt. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
80%

"jogászként 5 évet letolni úgy, hogy 1 éles vizsgaszituációd sincsen, majd megszólalni egy tárgyaláson."


Mert online webkamerás vizsgàn nem kell pofázni te barom? Mellesleg egy jogászból nem lesz közvetlen ügyvéd. Oda már nyilvàn nem vonatkozik, amit írtam. Ém az egyetemi tudás átadásról beszèlek

2021. okt. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
2%
17 es engem meg érdekel képzeld, mással meg leszarom mi lesz.
2021. okt. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
56%
Én jelenleg jogászképzésre járok. Ez a második évem és áldás volt, amikor megtudtam, hogy ez a szemeszter offline (azaz élőben) lesz. Rendkívül rossz hatással van a mentális egészségemre a bezárás. Sokkal kevésbé vagyok produktív és nagyon sokat szomorkodom miatta. Sok óra egyébként sokkal hasznosabb offline, mert amikor nem offline van, akkor ált. sokaknál még a szemi is hattérzajnak meg, meg anélkül kizone-olunk, hogy észrevennénk. Az online vizsgák elég nagy része irracionálisan nehéz, szinte teljesíthetetlen, némelyik meg már nevetségesen könnyűre sikeredik. Rengeteg olyan embert ismerek a végigpuskázta a létező összes dolgozatot és így ment át minden tárgyból és szerintem ez nem elfogadható, főleg nem jogon. Olyan érzés az online oktatás mintha kb. levelezőre járnék, pedig nem. Ez a második évem egyetemen és elég sz*r, hogy eddig kb. 4 hónapot tudtam egyetemen tölteni, aminek alapvetően nem csupán a tudásszerzésről kéne szólnia. Bármekkora baromságnak hangzik, iszonyú jó érzés bejárni. Felnőttnek érzem magam tőle, tapasztalatokat gyűjtök. Nincs jobb érzés délután, órák után beülni egy kávéra vagy elmenni a könyvtárba vagy esetleg a barátokkal lógni. És nyilván tudom, hogy akár 5 évet is le lehet tolni így, de őszintén...nem érdemes. Abszolút nem fair velünk és másokkal szemben. Teljesen más dolgokat követelnek meg tőlünk, mint a korábbiaktól. Egyáltalán nem ideális az, hogy otthon ülünk és a képernyőt bámulva veszünk részt a szemin. Szerintem a legideálisabb az lenne, ha olyan módon lenne hibrid rendszer, hogy aki be akar járni az tegye, aki meg online akarja, annak biztosítsák a technikai feltételeket. Továbbá legyen kötelező a védettséget igazoló kártya is.
2021. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
84%

"Az online vizsgák elég nagy része irracionálisan nehéz"


Na ennyit arról, hogy online olyan könnyű puskàzni, ahogy a sok fotelszakértő okádja állandóan.

2021. nov. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%

"Na ennyit arról, hogy online olyan könnyű puskàzni, ahogy a sok fotelszakértő okádja állandóan."


Na, akkor keresd meg a karod/szakod aktuális tanulmányi ösztöndíj átlagát (ami fölött kapsz, és ami alatt nem) , és hasonlítsd össze mondjuk egy 2018/19-es adattal, aztán jöhet a koppanás.

Nálunk békeidőben ~ kicsivel 3 fölötti átlagra már adták a minimum ösztöndíjat, mostanság pedig 4 alatt esélyed sincs. Elég érdekes nem?


Vagy a diákok lettek jóval okosabbak hirtelen, vagy egyszerűbb lett jobb jegyeket szerezni. Tök véletlen, nem?

2021. nov. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

"Az egyetem pedig nem feltétlen 100%-ban a tudásról szól. Kapcsolatépítés, idő management, kitartás, bulik, beszélgetések, élmények stb. Ez összességében adja az egyetemet."


Eddigi tapasztalatok alapján mindenki csak azokkal tölti az idejét, akit előtte ismert, együtt mentek egyetemre. Akik egyedül vannak, azok meg általában végig elszeparálva vannak egymagukban. Szó nincs itt kapcsolatépítésről, ez is csak a régimódi duma. A mai világban már nem ez megy. Bulik? Egyetem nélkül nem lehet bulizni, élményt szerezni, beszélgetni? Hagyjuk már...


#20 pedig jól megfogalmazta már a szakokat is, meg mindent jól leírt.


"Én is toltam az elmúlt 1,5 évben, és mindenki orba-szájba puskázott, és lefosta az egészet, az előadás csak háttérzajnak ment."


Miért, élőben nem puskázik mindenki orrba-szájba? Dehogynem... Amúgy is arról szól kb. az egész, hogy az előző évesektől elkérik a ZH-kat és az alapján megírják. A másik, hogy csak háttérzajnak ment? Élőben is kb. annyit ér. Sőt, élőben még kevésbé érdekel, még jobban fossa le mindenki, mert képtelenség végig ott egy helyben figyelni. Másrészt élőben 1* elmondják és slussz-passz. Online meg volt videófelvétel, ami ezt megkönnyítette. De úgy látszik mindent 5* le kell írni... Élőben szól pont arról az egyetem, hogy mindenki leszarja, végigtelózza, végigalussza az órát és mindenről lemarad.


A kommentelő pedig előttem tökéletesen leírta, hogy a szóbeli vizsga az élőben is ugyanaz, mint kamerán keresztül. Ha pedig valaki megtanulja az anyagot normálisan, akkor egyik ZH, vagy vizsga se nehezebb... Max te nem tanultad meg. Az a baj, hogy az emberek nagy része nagyon maradian gondolkodik, beszűkült látásmóddal egy buborékban élnek.


"Kérdező, ha meg vidékről jársz be és félted a hozzátartozóidat, akkor létezik koli, albérlet stb. és megspórolod a bejárást & csökkented a kontaktusok számát is."


Nektek komolyan mindent 5* le kell írni? Pont azt magyaráztam, hogy ez vidékiként milyen költségekkel jár és mennyi időt elvesz. Plusz akkor ott kaját megoldani, mosni vagy családtól távol lenni... Nagyon sok pénz, energia, idő megy el ezekkel. Másrészt pont ezzel tölteném el haszontalanul az időmet, ott kuksolni végig ahol be vannak szűkülve a lehetőségek. Ráadásul pont az a lényeg, hogy családdal normálisan, ténylegesen hasznosan el lehet tölteni az időt. (Aki pedig egyfolytában a bezártságra hivatkozik, talán nem egész nap egymagában kellene kuksolni a szobában. Érdekes, hogy pont aki azt írja, hogy egy informatikus ül egyfolytában egy helyben, pont az zárkózik be egymagába és magányoskodik. Pont az, aki elvileg olyan nagy társasági ember. Ezzel szemben pedig informatikus létemre kijártam, családdal töltöttem az időt, hasznosan töltöttem mindent. Bírom, mikor valaki egy informatikusra azt mondja, hogy egy fotelben ül órákon át és nem csinál semmit.Ilyen téveszméket...) Mindezeket azért, mert nem képesek bezárni egy olyan helyet, ami online még jobban is működik. Ahogy azt előttem egy kommentelő leírta már "kommunista őskövületek" miatt. Mert nekik az a jó, hogy élőben legyünk. Arról nem is beszélve, hogy tavaly is mi volt? Oltassuk be az összes tanárt, a diákok pedig le vannak szarva, csak a tanárok fontosak...


Meg árulja el valaki, hogy mi az, amivel többet átadnak élőben? Azt, hogy élőben olvassák fel a diasort, amíg mindenki a telefont nyomkodja? Meg ott vannak a katalógusok... Egyetemen, ahol mindenki már felnőtt, csak el tudja dönteni, hogy be akar-e járni órára, vagy felesleges, mert így is meg tudja tanulni az anyagot. De nem, élőben még az is követelmény, hogy minden órán részt vegyél, max minden óráról 2 hiányzás lehet, vagy bukod a tárgyat.


"A többség még mindig az egyetem városában vagy közvetlen közelében jár nappali tagozatra."


Aha, vesszük észre... Pont, hogy általában a nagy többség vidéki. Nagyon elenyésző az, aki pont az egyetem városában lakik. Ezért is volt ponthatár, hogy különböző helyekről, régiókról a legjobbak jussanak be. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy a karomon, ahol van 8 szak, mindegyiken 150-200 ember, azokon kívül pedig ott a többi kar, stb. Tehát egy évben felvesznek 10.000+ embert, annak nagy részét abból a városból, vagy környékéről veszik fel. Nagyon reálisan hangzik. :D Ezzel szemben, igazából 20%-ot sem éri el a környékbeliek aránya...

2021. nov. 11. 18:34
 28/43 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, nagyon jól megfogalmaztad a lényeget, de ezeknek a nagyokos papológépeknek mindegy mit írsz, pedig igazából teljesen logikus, és reálisan megcáfolhatatlanok az érveid, de majd úgyis jön ideokádni valamit valamelyik észlény.


Annyira bírom én is ezt a dumát, hogy az "egyetem kapcsolatépítésről is szól." 🤣🤣🤣 Szerintem, ha az országban 100-ból 1 ember kapcsolatot tud építeni egyetemen, sokat írtam. Milyen kapcsolatra gondolnak amúgy az ilyenek? Hogy akit a tegnap esti buli után síkrészegen meghánytatott a haverja, azok majd milyen jó üzlettársak lesznek, vagy hogy érti? 🤣


A kapcsolatépítés a való életben megy totál egyszerű módon. Be kell nyalni az aktuális politikai elitnek, PONT. Minden más csak mellébeszéd. Tetszik vagy sem. Mást ne nevezzünk kapcsolatépítésnek! Ez azoknak szól, akik ezzel dobálóznak.


Ez a puskázás duma nekem is nevetséges. Most írtunk egy jelenléti zh-t nagyelőadóban, a csoport fele lehajtott fejjel a telefont bújta, ennyit erről. Jelenlét mellett UGYANÚGY lehet puskázni, valamiből még jobban is, szóval ez is egy idétlen érv attól, aki ezzel jön.


Amúgy igen, semmivel nem ad át többet egy átlag humán szak jelenlét mellett, mint online, sőt jelenlétnél oda se figyel a fele csoport, az online-t legalább lehet rögzíteni, visszanézni stb. Semmi racionális érv nem indokolja a jelenlétet mindenáron, csak annyi, hogy a maradi őskövületeknek ez így tetszik. Csak azt nem tudom meddig fognak még olyan emberek diktálni és döntéseket hozni az oktatásban (vagy akár más területen is), akik még egy olyan rendszerben születtek, amikor nem volt fejlett informatika és nekik teljesen életidegen ez, hogy már nem az határozza meg a mindennapokat, amit ők gondolnak, és már nem az a trend, ami az ő gyerekkorukban volt. Az ilyen felfogásúak a fejlődés akadályai csak. Ha nem gátolnák mindenáron a maradi kommunista elveikkel a XXI. századba való megérkezést, akkor már rég kialakulhatna egy olyan informatikai háttere ennek sz egésznek, hogy bárki szinte bármit zökkenőmentesen tanulhatna bárhol online, és nem lenne semmi döcögés a rendszerben, mert szépen kifejlődne, ahogy kell.


Az a vicc az egészben, hogy 2021-ben még ugyanaz az elv érvényesül az oktatásban, és ugyanazzal a módszerrel megy a "tanítás", mint egy századdal, sőt kettővel ezelőtt.


A sok lexikális baromság helyett, amit totál feleslegesen követelnek (amikor telefonon 3 mp megkeresni, míg megtanulni hetekig tart, és úgyis elfelejti az ember vizsga után), inkább a XXI. Század problémáira, és annak megoldására, a kreativitás és problémamegoldó készség fejlesztésére kellene helyezni a hangsúlyt.


Őszintén szólva szerintem a legjobb dolog volt még a közoktatásban is tavaly az online oktatás, ott hallottam voltak problémák, meg nem úgy ment a rendszer, ahogy kellett volna, de pont emiatt volt jó, mert legalább nem szennyezték addig sem a diákokat felesleges értéktelen "tudással". Szóval ez a közoktatási rendszer ami jelenleg zajlik, akkor működik a legjobban, amikor nem működik, mert ennek már rég nem így kellene...


A felsőoktatásban viszont tökéletesen alkalmazható az online. Ideje lenne ezt tudomásul vennien minden fejlődést gátolni akaró illetőnek..

2021. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig nagyon nehéz felfogni ahogy látom, hogy nem mindenki "átlag humán szakra" jár.


Ahogy már leírtam, agrár, műszaki, egészségügyi, pedagógiai. sport, termtud. szakhoz elengedhetetlen a jelenléti oktatás, hiába papol itt a sok szabadbölcsész szakértő, aki szerint online is lehetne boncolást tanulni, kémiai reakciókat vizsgálni vagy éppen szőlő metszést gyakorolni.


Értem én a besavanyodott embereket, akik úgy jártak be az egyetemre, hogy senkivel nem beszélnek és rohannak haza egyből, azoknak jó volt egész nap a szobában ülve teams-t hallgatni, de az átlag egyetemista nem ez :D


"Annyira bírom én is ezt a dumát, hogy az "egyetem kapcsolatépítésről is szól." 🤣🤣🤣"


Olyan agrár szakon végeztem, ahol viszonylag kevés ember végez, így eléggé "szűk kör". Elég sokszor futok bele egy évfolyamtársamba / alattam járóba üzleti megkeresések során, sokszor hasznos volt, hogy ismerjük egymást, gördülékenyebben megy minden, tapasztalatokat lehet megosztani stb.


De nyilván ehhez beszélgetni kell, lehetőleg nem teams-en, hanem egy sör mellett egy kocsmában ;)

2021. nov. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

"Még mindig nagyon nehéz felfogni ahogy látom, hogy nem mindenki "átlag humán szakra" jár."


Neked nagyon nehéz felfogni, hogy lesz.rjuk, hogy te mire jársz. Nem azt mondtam, hogy feltétlen mindent állítsanak át onlinera. Ez a másik rugalmatlansága ennek a nym.rúságos rendszernek, hogy, vagy csak így gondolkodik, vagy csak úgy, egysíkuan. Pedig lehet differenciálni is, nem feltétlen mindent egyirányba terelni, de ugye az egész jogrendszer, meg az oktatási rendszer kb. ilyen felfogással bír... Ahol nem lehet megoldani, ott járj be, ahol meglehet, ott logisztikailag is teljesen feleslegesn VESZÉLYHELYZET idején erőltetni mindenképp.


"agrár szakon végeztem"


Mondjuk ez sok mindent elmond arról, hogy a sokadik komment után sem bírod felfogni, amit írunk. Senkit nem akarok megsérteni, tisztelet a kivételnek, de nekem agrár szakokra a tőbuta, sehova máshová nem alkalmas ismerőseim járnak, és általában is az a közvélekedés olyan egyetemeken belül, ahol többféle kar és szakirány van, hogy az agrár színvonala mindig az egyik leggyengébb az egész egyetemen. Ez persze lehet, hogy nem így van, de a kialakult közvélekedés azért nem puszta véletlen. Nyilván agráron is vannak zsenik, meg ott is értelmes oktatás folyik, csak sokan oda úgy járnak, hogy apuci a kommunizmus után jól meggazdagodott, tele van földekkel, aztán jó ha a gyereknek lesz hozzá végzettsége, hogy vigye majd a gazdaságot...



"Értem én a besavanyodott embereket, akik úgy jártak be az egyetemre, hogy senkivel nem beszélnek és rohannak haza egyből, azoknak jó volt egész nap a szobában ülve teams-t hallgatni"


Nem, továbbra sem erről van szó, de ezt úgysem fogod bírni felfogni. Ezek szerint te sem a zseni agrárosok közé tartozol...


"De nyilván ehhez beszélgetni kell, lehetőleg nem teams-en, hanem egy sör mellett egy kocsmában"


Én is járok kocsmába békeidőkben, de nem "kalcsolatépítés" kamuzás alatt, hanem inni a haverokkal, és pont. A kapcsolatok érdemi, jelentős részét NEM az egyetemen fogod kialakítani, hacsak nem ott szövetkezel pár haveroddal, hogy majd alapítsatok egy pártot, aztán úgy sikerül, hogy később ti fogjátok az orszàgot irányítani. XD

2021. nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!