Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » B2-es angol nyelvvizsgával...

B2-es angol nyelvvizsgával (második nyelv volt, annyira nem megy, nem is használtam mostanában), el mernétek menni angol nyelvű szakra, ha magyarul büfészaknak számít, elvileg nem nehéz?

Figyelt kérdés
2021. aug. 12. 01:57
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Angol nyelvű szak az így kínai lesz.

Azoknak való inkább, akik kétnyelvűek vagy kéttannyelvű gimnáziumból mennek, esetleg éltek anyanyelvi környezetben pár évet.


És pont, hogy a büfészakokon kell a legtöbbet olvasni, hallgatni, magolni.

Szerintem egy termtud szak (matek, kémia) vagy infó könnyebb lehet nyelv szempontjából (sok a számolás, programozás, ami minden nyelven ugyanúgy van), mint egy bölcsész szak.


De amúgy nyugodtan teszteld le, mennyit tudsz, tölts le valami natgeo-s dokut és angol nyelvvel, felirat nélkül kezdd el nézni. Ebből látod majd, hogy érted-e vagy sem.

2021. aug. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Én nem merném bevállalni.
2021. aug. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Én anglisztikán tanultam, minden gond nélkül sikerült időben és teljesen jó eredményekkel (végig 4-5 jegyeim voltak) lediplomáznom. Maximum az elején volt furcsa és azt meg kellett szoknom, hogy angolul kell tanulnom, de amúgy nem volt gond sem a jegyzeteléssel, sem a beadandók írásával és mindent értettem, az alapvizsgám is elsőre sikerült. Voltak természetesen ismeretlen kifejezések, de igazából akármit tanul az ember, még egy magyar nyelvű szakon is meg kell tanulni a szakkifejezéseket, ott is lehetnek idegen nyelvű szavak vagy akár források. Elég gyorsan belerázódik az ember, hogy mindent angolul kell csinálni és ugye külföldiek is voltak többen. Én egy teljesen átlagos, sima vidéki gimnáziumban tanultam és ott is kezdtem el tanulni a nyelvet (tehát nem jártam két tannyelvűbe, nem is voltam angol tagozatos, soha nem éltem külföldön stb.), egy sima B2 nyelvvizsgának megfelelő emelt érettségi volt a felvételi követelmény, azt teljesítettem. A szaktársaim nagy része amúgy hasonló háttérrel érkezett. Most nyilván ez egy bölcsész szak, irodalom, nyelvészet, töri stb., tehát a szaknyelv nem annyira extra vagy a hétköznapitól eltérő mint mondjuk egy természettudományos szak esetében. Viszont szerintem ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy azokhoz sokkal komolyabb nyelvtudás kellene, csak más a szókészlete.
2021. aug. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én iszonyat gyenge nyelvtudással jelentkeztem anglisztikára. Bemutatkoztam sem tudtam úgy, hogy ne legyen benne legalább pár hiba, szavakat egyáltalán nem tudtam kiejteni (mivel magamtól tanultam, iskolában soha így nyelvet.) Nagyon szerettem az irodalmat, történelmet, plusz meg akartam tanulni angolul, ezért jelentkeztem a szakra. Tetszett is, bár törtem az angolt, de gyorsan fejlődtem (saját magadat kell amúgy fejleszteni). Nagy nehezen átmentem az alapvizsgán is elsőre, bár igaz, nem túl fényes eredménnyel. A jegyeim mindig jók voltak a nyelvi gyengeségem ellenére, mert kreatívan, analitikusan tudok önállóan gondolkozni. (Még nem végeztem a szakon, van hátra egy évem, de dunsztom sincs, mihez kezdjek ezzel a szakkal, szerintem átnyergelek tanárira).


Elhelyezkedni viszont nagyon nehéz vele, ha nem Budapesten élsz szinte lehetetlen, mert szinte csak multihoz jó egészen pontosan 'Customer Service Representative' pozícióba, ami angol nyelvű ügyfélszolgálat és nagyon szar meló, általában 3 műszakban. Ha megy az IT valamennyire lehetsz esetleg Order Manager, Delivery Manager is, ilyesmi, de ezek sem túl izgalmas pozíciók. Ha az irodalom, nyelvtudományok miatt érdekelne a szak, akkor nem fognak tetszeni az SSC állások nagy valószínűséggel. Szóval nem elvégezni nehéz a szakot (a többség elég átlagos nyelvtudással bír még a szak elvégzése UTÁN is), hanem elhelyezkedni vele.


Ismerőseim ilyeneket dolgoznak anglisztikával: árufeltöltő (jobban fizet, mint a legtöbb irodai meló, de lenézett), étteremben valamilyen kolléga (ha szezon van szintén nem fizet rosszul, de stresszes), generál irodai meló (aktatologatás, egyre gázosabb a fizetés, monoton, stresszes), recepciós (változó), multis irodista/ügyfélszolgálat (nem fizet annyira rosszul, mint a generál iroda, de stresszes), táncoktató, jógaoktató, magán úton angoltanár (nem fizet eleget, inkább mellékállásban), kozmetikus, körmös, fodrász, sofőr, szobalány.

2021. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!