Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs szó mostanában az...

Miért nincs szó mostanában az oktatásról? (Online oktatás)

Figyelt kérdés

Tavaly ugyanez volt a helyzet vírus ügyileg, mint most. Annyi volt a különbség, hogy a napi átlag fertőzöttektől 1-2 hét lemaradás volt idén a tavalyihoz képest.


Tavaly alapból maszkban kellett kezdeni az egyetemet, ahol nekem pl. 8 tárgyból 3 volt jelenléti, 5 pedig online. Amire bejártunk is ki kellett hagyni 1-1 helyet egymás közt, illetve korlátozva voltak a létszámok.


Ehhez képest idén először maszk se kellett, 2 hét után vezették csak be. Az összes óránk kizárólag csak jelenlétiben van. Helyet sem kell kihagyni, van olyan óra, ahol 100 fős teremben vagyunk 120-an, mindig hátul ácsorognak, akik ülnek pedig egymás hegyén-hátán vannak, nyomorogva. Maszk is csak termekben kötelező, de az órák több, mint felén maszkot sem hordanak, mert a tanárt nem érdekli. Ráadásul ez egy informatikai kar, aminél semmi nem indokolja a jelenlétit. Sőt, így pl. programozás gyakorlaton nem is tudunk mit csinálni, mert a tanár csak magyaráz 120 embernek diákról, mert nem volt képes több gyakorlatot létrehozni, hogy gépen programot írjunk óra közbe... Így nem lehet megtanulni rendesen programozni, ezzel szemben online rendes gyakorlatok voltak, de így nem lehet megtanulni.


Közben idén megelőztük a tavalyi napi átlag fertőzöttet, napi számban az elmúlt héten szinte minden nap 4000 fölötti megbetegedés volt, hétfőn pedig közel 7000. Ez mindamellett, hogy 6 millió ember be van oltva. Mondják, hogy milyen hatásos az oltás, de mégis már több a megbetegedés, mint tavaly. Erre is csak most hoznak ilyen béna intézkedéseket. Azért értitek nagy a kontraszt tavaly és idén között. Sokan meg is halnak sajnos. :(


Értemén, hogy nem lehet bezárni az országot, stb. De mint egyetemista, nagyon rossz érzés az egész. Egyetemek az egyik legnagyobb veszélyforrások. Ott vagyunk több százan az egyetemen, csak egy szakon ülünk egy órán átlagosan 120-150-en, és van 10 szak a karon. Egymás hegyén hátán kell lenni, terembe alig férünk be. Vidékiként pedig sokat kell utazni. Ezek a legnagyobb veszélyforrások a vírus tekintetében és pont ezek az intézmények, amiket könnyen és kényelmesen át lehetne állítani online, semmit nem akadályozva ezzel. Tényleg informatikai kar, ahol nem indokolt a jelenlét. Nekem ráadásul van olyan családtagom, aki ki van téve a kockázatnak, beoltani sem lehetett. Elkerülhetetlen, hogy ne találkozzunk, így nagyon féltem. :(


Tudom mindenki kérdezi, hogy mikor lesz online oktatás, én nem ezt kérdezem. Az én kérdésem viszont ezek tekintetében arra vonatkozik, hogy miért nincs még csak egy árva szó sem erről? Miért nem beszélnek az online oktatásról? Mindenki csak kussol, mintha nem is lenne vírus és rettentő mód bosszantó. Nagyon felelőtlenek és sunyik. Bezzeg tavaly már napi 10-20 embernél milyen intézkedések voltak, most meg még csak szó sincs...



2021. okt. 30. 12:49
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%

"Mert a járvány nem létezik, ha bem beszélünk róla..." [szarkazmus]


Nem népszerű politikailag lezárni az országot, jön a választás, félnek... Sokan be vannak oltva, nagy lenne a felháborodás, hogy akkor most ők miért ne mehetnének helyekre.

2021. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
46%

"Tavaly ugyanez volt a helyzet vírus ügyileg, mint most. Annyi volt a különbség, hogy a napi átlag fertőzöttektől 1-2 hét lemaradás volt idén a tavalyihoz képest."


Távolról sem. Ugyan a számok hasonlóan alakulnak, viszont már van védőoltás. Természetesen az oltás sem mindenható, azonban hatásosnak mondhatóak, és ez a tény nem indokolja az iskolazárást.


Azonban én is azt mondom, hogy az oltás önmagában kevés (sőt, sokan csak alibi gyanánt adatták be az első oltást), így a korlátozó intézkedések elengedhetetlenek lennének. Ilyen például a vásárlási sávok visszahozása, vagy ahol lehet, a home office visszahozása (mint például az egyetemeken, ahol ez gond nélkül megoldható, és csak azokon az órákon való megjelenés lenne indokolt, ami online módon nem oldható meg).

2021. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
39%
Örülök hogy nincs, lesz szalagavatóm 😇
2021. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
38%
Lesz hidd el, ne aggódj!
2021. okt. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
36%
Mert az itteni kérdésekkel ellentétben se nem volt népszerű, se nem volt hatékony az online oktatás, rengeteg egyetemista is gyűlölte. Aki akarta, beoltatta magát, a többiek (az egészségügyi kivételtől nyilván eltekintve) amúgy is sz.rnak a járványra, kórházban pedig jóval kevesebben vannak, mint egy éve. És az online oktatás sem akadályozta meg a járványt, láthattuk.
2021. okt. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
27%
5 ös nem lesz.
2021. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
50%
Én remélem hogy nem zárnak be az egyetemek többet
2021. okt. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
44%

Nem értem a kérdésed igazából.

Van egyetem, ahol egyátalán nem bagatellizálják el így a dolgot, hanem már év eleje óta maszkban kell lenni az egyetem épületein belül, és azóta is tényleg mindenki komolyan veszi ezt. Nem mindjárt a bezárásra kéne apellálni, hanem kiadni az egyetemi oktatóknak és hallgatóknak, hogy HORDJÁK A MASZKOT órán.

2021. okt. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
43%

"Van egyetem, ahol egyátalán nem bagatellizálják el így a dolgot, hanem már év eleje óta maszkban kell lenni az egyetem épületein belül"


Mert ugyebár milyen hasznos volt a napi 12 ezres esetszám idején is a maszk 🤣🤣🤣


Ha nem bagatelizálnák el a dolgot, akkor régen átálltak volna onlinera, és nem szerencsétlenkednének minden jelentéktelen hulladék zh-t jelenlét mellett íratni, aminek semmi jelentősége, és teljesen feleslegesen teszik miatta kockára az egészséget, és növelik az esélyét a vírus összeszedésére csakhogy nehogy véletlen puskázási lehetőség legyen, mert ugye az értelmetlen semmire nem való tárgy jelenléti megírása fontosabb, mint a kockázatot csökkenteni a vírusra.

2021. okt. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
12%
9 es valakinek fontos hogy normálisan zárja le a középiskolát, mint nekem is....
2021. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!