Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel butább egy szakközep...

Mennyivel butább egy szakközepes, mint egy gimis? Te lenézed a szakközepeseket?

Figyelt kérdés
Vagy többet érne az agyagozás?
2010. júl. 28. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
0%
Haha, igenis, szeptembertől orvos leszek, beletrafáltál! Te meg menj mérnöknek, nem is tudom, hova kell több pont:D Van olyan államilag támogatott mérnöki kar, ahova elég kétszázvalahány pont, vagyis kettes-hármas, tehát nem nagy ördöngősség!
2010. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:
92%
Menj orvosnak, majd én fogok rajtad röhögni amikor rájössz hogy ott magasról le fogják már szarni az érettségidet. Én annak tanulok, ami szeretnék lenni, és nem azért tanulok, mert ilyen-olyan sok pénzt akarok keresni. Lesza.rom az orvosidat, nem akarnék az lenni soha. Ne hidd azt hogy irigykedek. Remélem ha felnősz egy építészmérnök röhögve elküld, amikor tervrajzot akarsz vele készíttetni, és egy geodéta kiröhög, amikor ki kéne jelölni a ház pontos helyét. Mindemellett remélem az orvosi műszerekre se teszed majd rá a kezed, amiket azok a nagyon "hülye" mérnökök terveztek meg. Remélem ide se válaszolsz többet, mert biztosan hülye szerinted Neumann János is, és biztos vagyok benne hogy primitív kéz által kreált találmánynak tartod a számítógépedet. Szóval menj orvosira, engem nem érdekel.
2010. aug. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:

18:07

nem tudhatod,hogy másnak hány pontja volt,attól lehetett neki több,hiába kell a suliba kevés.Orvosinál is t6bb olyan szak van,ahova t6bb pont kell.

Gratulálok,hogy bejutottál az orvosira,de az nem azt jelenti,hogy már orvos vagy...

2010. aug. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:

Az elhelyezkedésen is nagyon sok múlik.. Nem mindegy, hogy orvos vagy egy vidéki kórházban és nem tudsz venni magadnak egy praxist és nem tudsz e fizud mellé keresni VAGY sikerül bekerülnöd mérnökként egy szuper helyre, ahol megbecsülnek és jól megfizetnek.. :D

ez épp olyan, hogy egy ács, villanyszerelő és bármely más szakmunkás is jól meg tudja szedni magát, nagyon jó szakemberré képes válni szemben egy ügyvéddel, orvossal, közgazdásznak, akikből Dunát lehet rekeszteni és csak kis százalékuk éri el a célját.. Ezen érdemes agyalni, szóval nem kell lenézni senkit, mert mindenki saját maga kovácsa.

2010. aug. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 csakegypali ***** válasza:
0%
Hát 1. a szakközépiskolák miért nincsenek benne a top-ban. Gimibe járok és igen látom azt hogy sokkal erősebb és tudjátok mit ti néztek le minket:D egyik ismerősöm általánosba 3-4 es tanuló volt. elment szakközépbe lazán kitünő. Az angolt 4 év alatt egy könyvet alig vettek át tele van cigánnyal mindennaposak a verekedések 1-2 ember megy továbbtanulni a végzős osztályokból a tanárok nagyívben leszarják a pulyát. jó biztos van 1-2 normálisabb iskola de a legtöbben ez megy. Matekból most ott járnak mint mi tavaly,sokkal gyengébb az oktatás.Hiába van 1-2 jó szakközép iskola ami megközelíti egy normális gimi szinvonalát de azért még mindig jobb egy átlag gimi mint egy átlag szakközép. Amugy meg mondjátok hogy szakmai tárgyak hát igen elismerem van 1-2 nehéz pl:elektroteknika de ilyenekkel hogy gyorsírás ne gyertek már kérlek.Bár az is igaz ha valaki jól tanul egy szakközépbe elérheti a célját.Viszont tegyük fel van 2 azonos képességű( jó képességű) aki tovább szeretne tanulni mondjuk orvosira. Azért egy jó gimnáziumban több esély van rá hogy felveszik az embert mint egy szakközépbe, a szakközép iskolának meg más a területe. És igen hiszem azt hogy amíg én gimibe szenvedek a kémiával amtekkal biológiával többre fogom vinni mint aki elment mondjuk kereskedelmi marketing szakra amivel ha jól tudom ellehet menni bolti eladónak kb ilyesmi. És hiába van egy szakközépsuliba jó matekoktatás meg stb lassan már minden jobb ott... sokkal normálisabb társaság van húzóerő és tudjátok mit azok mennek gimibe akik már tudják hogy sokra akarják vinni.Mindegyik ismerősöm azért ment szakközépbe mert 1 nehéz 2 meg óó mittudjam én majd jó lesz itt nekem. Ezzel nem nézem le a szakisokat mert sok jó barátom van ott de azért szerintem még ott nem tartunk hogy jobb lenne a szakközép a giminél. Meg hogy valaki elmegy mérnökire oda aszem matek fizika kell azt egy jó gimibe is megtudja tanulni meg azért azt tudni kell hogy hiány van a mérnökökből és nagyon alacsony a pontszám.:))
2012. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Tény hogy van olyan szakközép is, amit te említettél. De azért mondjuk meg őszintén, hogy az a legalja!

Normálisabb szakközépiskolában sokkal jobbak a körülmények.

Az a tény, hogy bizonyos "emberek" miatt verekedés van, leginkább politikai oka van, de ez azt hiszem, mindenki számára világos, de sajnos nem megoldódó probléma, mivel nem is akarja megoldani senki!


Én megkockáztatom, hogy van jópár szakközépiskola, melyek nagyságrendekkel szinvonalasabb oktatást, és valódi tudást nyújtanak, mint egyes gimnáziumok.


Ha már a mérnököket említetted, tegyük hozzá, hogy egy gimnáziumi "végzős" a leendő szakmájából semmit nem tud:


-fogalma nincs a műszaki rajzról, amely minden mérnöki szakon alapkövetelmény;

-nem ismer semmit szakmai oldalról;

-szakmai alapismereteket sem tanult, mint pl. villamos alapismeretek, faipari ismeretek, gépipari ismeretek, műszaki mechanika, szilárdságtan, forgácsolási ismeretek, és még sorolhatnám. (Ezek persze szakmától függő szaktárgyak).


Ezenkívül a fő probléma:

-életében nem járt műhelyben;

-fogalma nincs arról pl. hogy kell esztergálni a gyakorlatban.

-hiába tanítják meg az egyetemen mondjuk elméletben, hogy a szerszám éltartama a Taylor képlet alapján hogy változik a vágósebesség függvényében, aki soha nem dolgozott műhelyben, nem tudja elképzelni.

(Sok esetben az elméleti számítások eltérnek a gyakorlattól).


Összességében tehát mindenki számára könnyen belátható, hogy az említett alapdolgokból adódóan lényeges előnyben lehet az, aki szakközépből megy egyetemre.


Ilyenkor mindig azzal jönnek, hogy a szakközepeseknek meg a matematikával van sokszor gondjuk.

Ez részben így van, mert mondjuk nem tudnak integrálni, meg deriválni, meg szélsőértéket számítani, komplex számok, stb.


De elárulom, hogy van bőven szakközépiskola, ahol emelt szintű felkészítés keretében tanulják a diákok a leírt dolgokat.


Felsőbb szinten meg úgy sem megy bele a tanár gimnáziumban sem pl. az integrálásba, amit gimnáziumban integrálnak, az is egy nagy 0!

2012. júl. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:

Volt szakközépiskolásként a következők a tapasztalataim: az érettségi tárgyakból jól felkészítettek, matekból emelteztünk is jó páran. A többi is ötös lett, tudom hogy nem olyan nagy szám, nézve az érettségi színvonalát, de ebbe most ne menjünk bele. Jobb lett, mint elég sok gimis ismerősömé.

Kivéve angolból. Az vicc kategória volt, és ez a csoport meg a tanár hibája volt együttesen. Nem osztályszerint volt a csoportbontás, hanem nyelvtudás szintje szerint, így gyengébb osztályból volt a fele, és úgy éreztem hogy egyedül én akarok ott tanulni.. :D . Elmentem magántanárhoz, aztán negyedikre nyelvvizsgáztam.

Biosz, kémia, fizika, földrajz szintén hanyagolva volt. Erős szkinak mondják, az érettségi eredmények is ezt mutatják, de bezárult előttem egy csomó ajtó. 15 évesen el kellett dönteni, hogy akarunk-e másik nyelvet tanulni, akkor nem akartam, aztán most egyetemistaként kezdtem el németezni. Persze ebben benne van az én hülyeségem is.


Nem biztos, hogy rosszul jártam, mert szakirányban mentem tovább, de ha most lennék nyolcadikos tuti gimibe mennék! Azt mondják a sulinkra, hogy a megye 2. legjobb szki-ja, hát khm... Csak a felszínen, mert az érettségis tárgyakból tényleg jó volt, nyelvet leszámítva, de azon kívül mást nem nagyon adott.


Amúgy meg olyan sok előnyt nem jelentett egyetemen a szakmai része az szki-s tanulmányaimnak. A matek inkább, de azt gimiben is tanulhattam volna.

2012. júl. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:

Hú, de utáltam ezt a kérdést! Nem is tudom, honnan jött most elő...


Na, de a lényeg:

az utolsó 3 válaszolót elnézve: a kedves gimisnek lényegesen rosszabb a fogalmazása és a helyesírása, mint a két szakközepesnek... :)

2012. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 csakegypali ***** válasza:
Szia! Hidd el én is utálom ezt a kérdést de azért had álljak már ki az igazamért:) A jó eredményekért véleményem szerint a szakközépiskolákban jobban meg kell szenvedni inkább önszorgalom, szakközép iskolában azért szerintem sok hátráltató tényező van amit előbb már kifejtettem.Egyáltalán nem nézem le a szakközepet tudjátok mikor volt jó szinvonala kb 20-30 évvel ezelőtt. De a mostani állapotok mellett ez már korántsem így van. Azért én még mindig maradnék a gimibe ha mondjuk orvos gyógyszerész,mérnök, meg a stb. Amugy meg kiváncsiságból megkérdeztem régi ismerősömet ő most 9.-es elektro technika szakon van 3-4 tanuló és mondta hogy van olyan ember aki alig tud olvasni és még sorolhatnám.gyetemre szakközépből de koránts sem olyan könnyű,az oktatás általában meglátszik a nem tul jó érettségi eredményeken (kivételek vannak).Nem mondom hogy nem lehet bekerülni e A környékemen sajnos ilyen eseteket tapasztalok. Sőt elárulom hogy ez még a jobbik eset, melletünk lévő városban késelés is volt:) De már kezdem azt hinni hogy érdemes lenne átmennek szakközép iskolába.
2012. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 csakegypali ***** válasza:
Amugy van pár szaki ismerősöm nagyon jóban vagyok velük egyáltalán nem nézem le, minket meg mindenki utál majdnem:)Mert hogy gimisek vagyunk és lenézünk mindenkit amugy,nem tudom ki irta hogy nem tanítanak gimibe olyan jó matekot. Hát aki most fog matek faktra járni ők rengeteg kiegészítő anyagot tanulnak heti 5 órában.:)
2012. júl. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!