Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel butább egy szakközep...

Mennyivel butább egy szakközepes, mint egy gimis? Te lenézed a szakközepeseket?

Figyelt kérdés
Vagy többet érne az agyagozás?
2010. júl. 28. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
0%

Általában a szakközépben nem tanulnak éneket, rajzot, földrajzot, kémiát, fizikát.


Építészeti szakközépbe jártam. Mindet tanultam. Rajzot, fizikát ezerszer erősebben mint egy gimis.

2010. júl. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 anonim ***** válasza:
0%
Mi tanultunk fizikát, föcit, kémiát, bioszt, matekot,magyart, amit csak akarsz, kivéve éneket és rajzot, és nem estünk el hatalmas tudástól, úgy érzem :)
2010. júl. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
55%

Miért lenne butább?:) Ez nem suli kérdése, hanem egyéni dolog. Gimiben is vannak nagyon sötét emberek meg nagyon okosak, de szakközépben is.

Tesóm szakközépbe járt, én gimibe. Annyi volt a különbség köztünk, hogy ő tudta 14 éves korában, hogy az informatika érdekli, ezzel akar foglalkozni. Nekem meg halvány lila gőzöm sem volt róla, de sem az infó, sem a közgáz, sem a mezőgazdaság nem érdekelt, és az itteni szakközépben ez a három tagozat van.

Mindkettőnknek az összes érettségije 90% felett sikerült (na jó, nekem a német picivel alatta^^), mindkettőnknek van nyelvvizsgája.

Ő programozó matematikus lett, most kapta meg a diplomáját, már munkája is van. Én meg orvosira járok:)


Szerintem egy szakközepes meg egy gimis között annyi a különbség, hogy a szakközepes korábban el tudja dönteni, hogy mit akar:)

2010. júl. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
42%

"Általában a szakközépben nem tanulnak éneket, rajzot, földrajzot, kémiát, fizikát.

Ezek után döntsd el, hogy mennyivel butábbak!"

...:D:D

Ének : 9-10. osztály

Rajz: 11-12. osztály

Földrajz, Kémia, Fizika, Biológia: 9-10. osztály

--> csak , hogy tisztába legyen a kedves válaszoló, aki ezt írta. <--


Miért lenne a Szakközepes butább, mint a Gimis?

Ne is haragudjatok, de ez "felháborító" számomra kicsit.

Anno én mikor jelentkeztem szakközépiskolába azért tettem, mert én nem azokat akartam tanulni amit általánosban, hanem "szakosodni" szerettem volna valamire. Szerintem, aki azt végzi el a gimi helyett, még előnyben is részesül, mert kicsit jobb a rálátása, arra a szakmára, amit tanult a szakmacsoportjába.

Sok-sok gimis, azért nem tudja pontosan eldönteni, hogy mit jelöl meg, mert csak a karról, szakról leírtakról, illetve az ott tanult hallgatók elmondásából "táplálkozik" , majd mikor bekerül, felvételt nyer, rájön arra, hogy neki nem is tetszik. Sajnálni tudom az ilyen valakiket valóban, de végül is, akkor mutatkozik meg az, hogy ki hová is járt 4 évig.

Amúgy sok gimis még nagyképűsködik is azzal, hogy

"én gimis vagyok, szakközepesek menjetek a fenébe, nem értek ti semmit sem, csak a munka áll jól nektek, de én vagyok az okos, nekem lesz diplomám, nektek nem" ez sem így van... egyen rangú szerintem mindenki, nem kellene kivételt tenni a jó és kevésbé jó tanuló, a gimis, és a szakközepes között, de az már megint más tészta, hogy vannak sznob emberek, akik csak a presztízsre mennek.

Vannak szerintem olyan gimisek is, akiknek éppen 20 %-os az érettségije, de vannak olyan diákok is akik emelt szintű szakmai érettségit kapnak a középiskolai tanulmánya után.

Szóval összefoglalva... szo-szo... de az biztos, hogy 100 szónak is egy a vége, mindenhol tanulni kell, aki meg akar az el is éri azt a célt amit kitűzött magának, és PONT.

2010. júl. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:
18%

biztos nem mindegyik butább


anélkül, hogy nem ismerem nem nézem le

2010. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
23%
gimnázium jobb.jöhettek azzal,hogy lesz szakmátok.De ti már csak pár egyetemre tudtok majd onnét menni,gimisek többre. Mert aki turisztikai suliba járt,nem megy közgázra vagy orvosira.Nekem úgy tűnik a kommentekből,hogy a szakközépesek nézik le a gimiseket.
2010. júl. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
70%

Ugyanúgy érettségizik, annyi a különbség köztük, hogy amíg a gimis 2 nyelvet is tanul, addig egy szakközepes valami plusz szakmai tárgyat (informatika, közgazdaság, idegenforgalom, mezőgazdaság, rendészet, kereskedelem, egészségügy..)

semmivel nem butábbak, van olyan emberke, aki kitűnővel megy szakközépbe, van olyan gimis is, akit 3-as átlaggal vettek fel. És láss csodát, nem a gimis vitte többre, a szakközepest vették fel elsőre oda, ahova menni akart és lett az ami mindig is szeretett volna.. a gimis meg egy gimnáziumi érettségivel keres munkát.

Még mindig lenézed őket?

Különben ugyanazt tanulják, mivel mindkét helyen érettségire készítenek fel, csak a szakközépben van valami plusz is és nem csak elméleti oktatás.

2010. júl. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
53%

utolsó előtti!

Szerintem hülyeség h csak pár egyetemre tudnak menni, ugyan úgy van pl 2 évig fizika, biosz, tehát ha nagyon akarja valaki, emeltezhet is belőle, nekem volt olyan osztálytársam(közgázosok vagyunk).Én pl direkt ilyen szakra mentem , mert gazd, egyetemre szeretnék majd menni jövőre, tehát attól én szerintem nem vagyok butább, mert már anno is tudtam, hogy mit akarok és direkt "szakosodtam" már, átlagban pedig egyáltalán nem vagyok rossz tanuló.

Néhány gimis sztem nincs tisztában azzal, hogy a szakközepesek mit is tanulnak, ugyan úgy felkészítenek az érettségi tantárgyakból, bár nekik több az óraszám azokból, addig nekünk az helyett vannak a szakmai tárgyak.A gimisek közt is van, aki nem oda való, szakközepesek között is, ez mindig így lesz.

Amúgy a kérdező is írhatna valamit, mert kicsit fura a kérdés!Szakközepes majdnem egyenlő a gimissel, ugyanolyan érettségit kap mind2, tehát miért lenne butább?Vagy a szakiskolásokra gondolt, akik CSAK szakmát tanulnak?Akkor TALÁN lenne is értelme a kérdésnek, úgy érzem, fogalomzavarban szenved.

2010. júl. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
35%
11:33 Egyetértek veled, a szakközepesek nézik le a gimiseket! Megnézném, hogy egy nehéz, komoly gimnáziumban hogy állná meg a helyét!Túl elfogultak vagytok magatokkal szemben! Nem minden gimis kitűnő tanuló, sokan lemorzsolódnak, és 3assal végzik el, de némely gimnáziumban a hármas is többet ér, mint szakközépben az ötös.
2010. júl. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
54%

Hát ezt megcáfolnám :D mi igyanazt tanuljuk, mint a gimisek, nem vagyunk hülyébbek sem!Csak ott vannak a plusz tárgyaink!Gimibe is jár annyi hülye h nem igaz, szakközépbe is!De akkor sem hülyébb egyik a másiknál!

Meg ha megnézed, sok különbség nincs, nem lehet h inkább a szakisokra gondolsz?

2010. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!