Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel butább egy szakközep...

Mennyivel butább egy szakközepes, mint egy gimis? Te lenézed a szakközepeseket?

Figyelt kérdés
Vagy többet érne az agyagozás?
2010. júl. 28. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/72 anonim ***** válasza:
45%

Igen, de kihagy egy évet! Nekem is van ismerősöm, aki szakközépből ment gyógyszerészetire, de neki is ki kellett hagynia 2 évet, mivel a kémia-biosz oktatás ugyebár nem a legfényesebb ilyen helyeken, tekintve, hogy nem ez a fő profiljuk, nem ezzel tanul tovább a diákok többsége!(kivételek mindig vannak)

Egy szó mint száz, egy szakközépiskolás nem fogja magát szidni, kedves kérdező, hogy én igenis butább vagyok, mint egy gimnazista! :) Minden szentnek maga felé hajlik a keze!

Nézzétek meg az országos kompetencia felmérések eredményét, a gimnazisták jobbak!

2010. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/72 anonim ***** válasza:
55%
A gimnazisták átlagban jobbak mint a szakközepesek ezt elismerem de azt nem azt jelenti hogy minden gimnazista jobb a szakőzepéseknél ezt soha ne felejtsük el.
2010. júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/72 anonim ***** válasza:
79%

Van gimnázium, ami CSAK érettségit ad, van szakiskola, ami CSAK szakmát ad, és van szakközépiskola, ami érettségit is ÉS szakmát is ad.

Nagyon durva ez a kérdés. A szakközépiskolások is ugyanúgy, ugyanazt az érettségit írják meg, mint a gimnazisták. Ennyire nem kellene általánosítani. Ha tegyük fel én közgazdasági szakközépbe jártam, de te meg gimnáziumba, akkor a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán nyilván nekem sokkal több előnyöm lesz, mint neked, én nem fogok szívni, te igen. Ha én közgazdasági szakközépiskolába jártam, te meg gimnáziumba, akkor a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen te nem fogsz szívni, de én igen. Csak annyi a kölünbség, hogy én meg fogom tudni csinálni magamnak az adóbevallásomat is.

A szakmunkásokat pedig NEM kellene lenézni, sokkal jobban keres pl. egy asztalos, vagy egy szakács, mint egy tucatbölcsész.

2010. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/72 anonim ***** válasza:

Nem, ezt nem írtam egy szóval sem! Írtam, hogy vannak különbségek az egyes intézmények között, illetve, hogy kivételek mindig akadnak.

Azt viszont senki nem gondolhatja komolyan, hogy a szakközépiskolák unblock jobbak a gimnáziumoknál!

2010. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/72 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szerintem nem is gondolja senki. :D
2010. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/72 anonim ***** válasza:
0%
87%-os, ha nekem szántad a megjegyzésed, direkt írtam, hogy többre értékelek egy szakmunkást, mint egy büfészakost!
2010. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/72 anonim ***** válasza:
70%

Igazából senki nem mondja azt hogy a szakközepesek jobbak a gimiseknéz ez biztos, ha igen akkor alapokkal nincs tisztában.

Én állandóan csak védeni szoktam magam mert szakközepes vagyok és a 3mas gimis dicsekszik hogy milyen gimibe jár miközben az én érettségim fényévekkel jobb volt az övénél.

2010. júl. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/72 anonim ***** válasza:
0%

82%-os, nem, nem neked szántam (bocs, ha úgy jött le), csak szerintem a kérdező is fogalmi zavarban szenved, és keveri a szakközépiskolát a szakmunkásképzővel, vagy ahogy újabban hívják, szakiskolával.

A szakmunkásokat én abszolút nem nézem le, én szakközépbe jártam, az egyik tesóm gimnáziumba, a harmadiknak pedig asztalos a szakmája. Ő keresi a legtöbbet hármunk közül, és minden elismerésem azoké, akik szakmát választanak, mert tényleg egyszerűbb egy irodában ülni, mint egész nap autótszerelni vagy hajat vágni. Bár alkatfüggő minden.

A szakmunkásoké a jövő, így is tele van az ország munkanélküli diplomásokkal. Szóval erről ennyit.

2010. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/72 anonim ***** válasza:
17%
(:O Mindenki le lett pontozva, aki azt írta, hogy szakközépbe járt... :O Biztos a szakközepesek pontozták le egymást... Hiszen a kérdező szerint "buták"... De durva.)
2010. júl. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/72 anonim ***** válasza:
58%

Vicces 35%-ra lettem lepontozva..Mégegyszer nyomja már meg valaki a lefelé mutató ujjacskát,csak mert válaszoltam,és leírtam a személyes tapasztalatomat.

Persze elismerem a gimnazisták átlagban jobban teljesítenek (ez egyértelmű) mint a szakközepesek, de azért ne áltílánosítsunk!

2010. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!