Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel butább egy szakközep...

Mennyivel butább egy szakközepes, mint egy gimis? Te lenézed a szakközepeseket?

Figyelt kérdés
Vagy többet érne az agyagozás?
2010. júl. 28. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
38%
Általában sokkal butább. Azt nem tudom, a szakközépsulikban vannak-e olyanok, akik inkább volnának valók egy gimnáziumba, de a gimiben nálunk volt egy pár emberke, aki kicsit "túlvállalta magát" azzal, hogy gimibe jelentkezett. Inkább valami szakmát kellett volna tanulniuk. Megmondom őszintén, én lenézem kissé a szakközepeseket :S Tudom, hogy nem szép dolog, de nem "direkt" csinálom.
2010. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
87%

Nem nagyon értem a kérdést... Miért lenne butább?! A szakközépiskolát azért így nevezik, mert valamire SZAKosodik (pl. közgazdaság, faipar, informatika, borászat, stb). Ezért ott szakmai tárgyakat is oktatnak azon tárgyakon kívül, amit gimiben is tanítanak (persze ez utóbbiakat más felosztásban, némelyiket kevesebb ideig, kevesebb óraszámban). Szóval az ő tudásuk más, nem kevesebb, mint egy gimnazistáé.

Hozzátenném, hogy itt is- ott is vannak nagyon buta emberek. Én gimibe jártam, és volt jó pár osztálytársam, akik éppen átcsúsztak pl. a matek érettségin, de persze másból sem jeleskedtek. Ugyanilyen van szakközépben is.

2010. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
82%
12.17 vagyok még annyit, hogy vannak csoporttársaim, akik közgazdasági szakközépiskolából jöttek, és mind egytől- egyig elég jól teljesítenek a főiskolán. Szóval okosak is vannak, akárcsak a gimiben...
2010. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
81%

Huhh ez tökre felidegesített. Én egy szakközépben érettségizett gyerek vagyok és az átlagom mindig is 4,6- 4,8 között volt. Az érettségimet papírral bizonyítva magyar 84, matek 95, angol 77, történelem 90 társadalomismeret 86 informatika 98 lett. Két választható tantárgyból is letettem egyikből előrehozottan másikból a 12 végén.


Bárkivel elbeszélgetek és megmutatom hogy a szakközép nem a hülye szinonimája az én osztályomban 4,2 lett az átlag magyarból és 4,6 matekból (érettségin amit nem nagyon az iskola színvonala határoz meg mint a jegyeket, hanem maga a szorgalom és a tudás) úgy hogy ez még a gimik átlagán is túl mutat.


Szóval ki kérem magamnak hogy a szakközepesek hülyébbek mint a gimisek. Ez általánosítás. Én igenis jobb vagyok sok gimisnél de persze nálam sokkal okosabbak is vannak sajnos.

2010. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagyok butább. :) Pedagógiai szakközépiskolába jártam.. 93%-os szakmai érettségit írtam.. :)


Na, és akkor most. A gimnázium és a szakközépiskola szerintem annyiban különbözik (ahogy már előttem is leírták), hogy a szakközépbe szakmai előkészítő tárgyak vannak, míg gimiben nyomatnak mindent.. :)

Van 1-2 barátom, aki nagyon okos, sokkal jobb tanuló volt, mint én.. és gimiben alig-alig boldogul, mert egyszerűen nincsenek erős, és gyenge tárgyak..

Szakközépben azért szerintem különbséget tettek.. nem szívattak kémiából, fizikából, mert tudták, hogy nem ezért jöttünk. Gimiben nagyon sokan megbuktak.. és keményen követeltek mindent! :)


És így a végére.. köszi szépen ezt a kedves jelzőt. Annyit fűznék hozzá, hogy mindenki magából indul ki!

Szép napot. :)

2010. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
75%
AZ előző vagyok és én inkább jártam ahova jártam szakközépbe mert az osztály a tanárok és az iskola is nagyban hozzásegíttet ehhez az eredményhez amit szereztem.
2010. júl. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
67%

Kéttannyelvű idegenforgami szakközépiskolában érettségiztem!

Elmesélem,hogy a mi sulinkra mi volt a jellemző.

Színvonalas suliba jártam,volt gimi és szakközép része is. Szakközépbe olyan tárgyaink voltak mint: marketing,szálloda,turizmus,célnyelvi civilizáció(országismeret+irodalom), ezek mind a választott idegen nyelven.

9-ben 36-an indultunk,az utolsó év végére 18-an maradtunk,mert a legtöbben nem bírták,és elmentek másik suliba,vagy míg be nem telltek a gimis B,C osztályokba. Az érettségi átlagunk magasan verte a sima gimis osztályokét.Jah és mindenkinek meglett a felsőfokú nyelvvizsgája 13. év végére.

Úgyhogy azthiszem,hogy ez magáért beszél...

2010. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
76%
Közgáz szakközépbe jártam. Harmadikban és negyedikben is 4,8 volt az átlagom, az érettségim meg kitűnő lett, úgyhogy erről ennyit. :)
2010. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
85%

Gimnázium és gimnázium, illetve szakközépiskola és szakközépiskola között is van különbség. Vannak gyengébb gimnáziumok, és erősebbek. Ugyanígy vannak gyengébb szakközépiskolák, és jobbak. De egyik szakközépiskola sem veszi fel a versenyt a legjobb gimnáziumokkal, az 100%. Pl. szakközépiskolából nem igazán mennek orvosira. Vajon miért? Oké, hogy onnét is tanulnak tovább, és felveszik őket, de nem mindegy, hogy hova.

Én gimnáziumba jártam, szóval azt pártolom, az előttem szóló szakközepesek meg a szakközépiskolát.

Tesóm is szakközépiskolás (jobb helyen, kereskedelmibe jár), ahova 4-es fölött veszik fel az embereket, de garantálom, hogy egy lángelme sincs köztük!

Ugyanakkor én többre tartok egy jó szakmunkást, mint egy büfé szakost, aki csak "divatból" jár egyetemre.

2010. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
100%
12:42 vagyok. Egy osztálytársam orvosira készül a közgáz szakközépből. Csak egy évvel tovább fog tartani, mint ha gimis lett volna, mert kémiából kellene egy emelt, ezért kihagy egy évet. (Utolsó pillanatban gondolta meg magát, különben közgáz egyetemre ment volna)
2010. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!