Mennyivel butább egy szakközepes, mint egy gimis? Te lenézed a szakközepeseket?
miért lenne butább egy szakközépiskolás? MAJDNEM ugyan azokból a tantárgyakból érettségizik mind a kettő...
Elmondom, én is szakközépen érettségiztem, kereskedelem- marketing szakon....lehet hogy hülye vagyok a kémiához, a földrajzhoz, meg a biológiához, de te ugyanolyan hülye vagy a közgazdaságtanhoz, marketinghez....ennyi. Én meg tudok csinálni egy mérleget...és te??? na látod.
És egyébként még valami, aki szakközépiskolába megy, az vagy azért választja azt mert azon szeretne tovább menni (tehát elég határozott már nyolcadikos korában) vagy mert ez az érettségi többet ér egy gimnáziumi érettséginél.
A gimnázium szerintem olyanoknak való akik nem tudják mik akarnak lenni...lehetsz orvos is gimnáziumi érettségivel de akár tanár is....szóval...
Persze, hogy gimnazista létemre nem értek a közgazdaságtanhoz, meg a marketinghez, mert nem tanultam, nem volt ilyen tantárgyam. Ha lett volna, akkor nyilván értenék hozzá. Te sem értessz pl. az ács mesterséghez, mivel nem tanultad. Ennyi erővel egy szakiskolás okosabb nálad a te meglátásod szerint.
Egyébként pl. vannak tankönyvek, amikor gimnáziumi tanulók számára íródtak (matekkönyvünk pl.), míg a ker-marketinges tesóm sokszínű matekból tanul, amiben dedós óvodás ábrák vannak, valamint nagyon szájbarágós, talán nem hiába...
iskola válogatja milyen könyvből tanulnak a diákok....mi normális könyvből tanultunk, nem szájbarágósból :D
És egyébként ha több évig kellett volna ( nem csak 2 évet) biológiát, kémiát, földrajzot tanulni, persze én is jobban tudnám.
Én a saját véleményemet írtam le, igaz, de akkor még hozzátenném, hogy az is igaz, hogy magasabb szinten tanulnak dolgokat (mert mondom bármi lehet belőlük), de engem azért az felháborít egy csöppet, hogy a szakközépiskolásokat egy szintre veszi az óvodásokkal vagy ki tudja kikkel (elvileg ott agyagoznak)...ezért írtam az előző hozzászólást úgy ahogy...
Az egész a hozzáállás kérdése.
Én szakközépiskolába jártam, építészet szakra. Első két évben volt egy matek tanárunk, aki szíves örömest húzta meg az osztályok 3/4-edét. Az egyik osztálytársam ment külön matektanárhoz akkoriban. Megmutatta neki a leckét, nézett egy nagyot, és hozzátette: Ezt miért tanuljátok, ez főiskolai kiegészítő tananyag?!. Ahova jártam, nem volt neves szakközépiskola, legalábbis mára már nem. Régen a város elit iskolái között volt, csak egyre kevesebb embert érdekel az építészet manapság nyolcadikban. Mára már a kettes tanulókat is beengedik, mert egyszerűen kevés a jelentkező, így van hogy egy osztály fele pótvizsgával megy át. Ilyen értelemben tényleg gyengébb volt, mint egy gimnázium. De a tanítás színvonala (a legtöbb tanárnál) még mindig az elit iskolákéhoz hasonlított. Hozzáállás kérdése, aki akar tanulni, az fog is. Én inkább választanék egy szakközépiskolát mint egy gimnáziumot. Szeptembertől mérnöknek tanulok, és nem érdekel az orvostudomány. Miért mentem volna gimnáziumba? Mellesleg egy szakközepes is lehet orvos, mivel ugye hozzáállás kérdése az egész. Elvégeztél egy gimnáziumot, gratulálok, és mire mész most vele, hogy bekerültél valahova? Több vagy, mint én? Nem tudtam bekerülni olyan főiskolába, ahova szerettem volna? Talán én nem vagyok annyira pénzcentrikus, hogy csak ezért orvosnak tanuljak. Az életem nagy részét átdolgozom. Lehet, hogy én olyan téren szeretnék elhelyezkedni, ami érdekel is. Főiskolán/egyetemen a kutyát se fogja érdekelni hogy hova jártál.
Ez hülyeség, hogy butább. Lenézni eszembe sem jutna, már csak azért sem, mert voltam már gimnazista, szakközepes, szakmunkás tanuló is, most meg egyetemre járok.
Különben a szakközepesek ugyan úgy érettségiznek, mint a gimnazisták. A szakmunkások azok, akik "csak" szakmát tanulnak, érettségi nélkül, bár szerintem egy jó szakma többet ér ma, mint egy diploma.
Nem nézek le senkit, de azt azért el kell ismerni, hogy aki olyan pályát szeretne választani, amihez elengedhetetlen a felsőfokú végzettség, ajánlottabb a gimnázium. Valószínű (nem biztos), hogy jobban jár vele. Persze a szakközepesek is több olyan dolgot tanulnak, ami gimnazisták nem. Például unokatesómék a gépírást, szerintem is hasznos.
Habár azt hiszem, a gyerekemet inkább gimibe íratnám, így nem érzi úgy, hogy túl korán kell választania. Kevés diák tudja 14 évesen, hogy mit szeretne az életével kezdeni, és ha később jön rá, pl. orvosis példa, akkor nem kell kihagynia. De nem nézek le senkit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!