Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyivel butább egy szakközep...

Mennyivel butább egy szakközepes, mint egy gimis? Te lenézed a szakközepeseket?

Figyelt kérdés
Vagy többet érne az agyagozás?
2010. júl. 28. 12:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
0%

17:50

Azért nem nagy különbségekről beszélünk :)) egy szakközepes 5-ös akkor is jobb, mint egy gimis 3-mas, már bocsi, de ez marhaság:D Ugyanazt tanulják -.- nálunk legalábbis.

2010. júl. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
28%
nem hinném,hogy teljesen ugyanazt,mert itt azon izéltek hogy mennyi plusz tantárgyatok van!!!!
2010. júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
0%

Pedig képzeld, ugyanazt tanuljuk, mert mi is érettségire vagyunk felkészítve! -.- A gimiseknek több óraszámba megy ezeknek az oktatása, addig vannak nekünk a szakmai tárgyak.

Mellesleg nem tudom miért kell a gimisnek "lenéznie" azt, aki már továbbtanulásnál tudja, hogy szakközépbe érdemesebb mennie, mert már nagy vonalakban tudja h mit akar (az én példám a közgazdász)

2010. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
45%
itt nem is gimisek nézik le a szakközepeseket,hanem ők a gimiseket!!
2010. júl. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
39%

Én szakközépbe jártam, pl. biológiánk, fizikánk, kémiánk (sőt, rajzunk - művészettörink- és énekünk) nekünk is volt 2 évig, és a tankönyvön az állt, hogy "Készült a gimnáziumok x-y. évfolyamának". Szóval oké, hogy csak két évig tanultuk, de tanultuk mi is. Ráadásul ugyanabból a könyvből, mint a gimisek. És én is közgazdasági szakközépbe jártam, matekból 11-12.-ben már integráltunk, deriváltunk.

35-en voltunk az osztályban, és nem mindenki lett közgazdász. Tanultunk egy szakmát, vagy kaptunk OKJ-s (és ezután felvételiztünk), vagy aki nem akarta ezt, az továbbtanult. Többen mentek egyetemre pszichológiára, vagy tanári karra, testnevelési egyetemre, lett köztünk olyan, aki jogász, vagy óvónő lett, és szinte mindenkit felvettek elsőre...

2010. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjuk már ezt hogy a szakközepesek lenézik a gimiseket ez ziher nem igaz. Csak meg akarják védeni saját magukat.


Én szakközepesként igen is gürcöltem a jó eredményeimért, és nem igaz hogy amit mi tanulunk az sokkal egyszerűbb. Persze mi nem egy második nyelvet tanulunk meg kémiát és biosz még két évig hanem szakmát. De legalábbis nálunk szakmából (programozás) elmélet és gyakorlat is volt keményen.


Úgy hogy mi nem kevesebbet vagy könnyebb tananyagot tanulunk hanem mást. De igenis az érettségi bizonyítja be hogy ki milyen teljesítményre képes.

2010. júl. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:

Én jártam kéttannyelvű gimibe, aztán szakközép kéttannyelvűre, aztán pedig általános gimibe megint. Van tapasztalatom :D:D

Nem az iskolán múlik,hanem a diákokon,hogy kinek mennyi esze van. A szakközepes osztályom nagyon szerettem,ők nem csak szorgalmasak voltak,de okosak is,az életnek a dolgait is ismerték,tehát a gimiben arra tanítanak,hogy szívd fel a lexikai tudást, a szakközép ennél többet nyújt. Költözés miatt nem tudtam a kéttannyelvű szakközépben folytatni, de később is meglátogattam egy szakközepet,hogy különbözeti vizsgát tegyek,mert érdekelt a szakmai tantárgy. Ott is értelmes diákokkal találkoztam,tény,hogy másképp gondolkoznak,de abszolút nem butábbak, habár megmondom őszintén előítéletek voltak bennem,mielőtt bekerültem egy olyan osztályba...mert valljuk be,sokan egyből azokra a volt osztálytársainkra asszociálunk,akik lusták voltak és a szakközép jutott nekik.

LÉNYEG: nem butábbak,sokszor okosabbak,céltudatosabbak, jobban megállják a helyüket a világban!!!!!!!!! ÚGYHOGY!!!! ;-)

2010. júl. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
63%
17:58 Neked szövegértési problémáid vannak.Nem minden gimnáziumban ér többet a hármas, mint szakközépben egy ötös. De pl. a Fazekasban milliószor többet ér egy hármas, mint egy GYENGE szakközépben az ötös. Miért nincsenek ott a középiskolák rangsorában a Ti kitűnő szakközépiskoláitok ?
2010. aug. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
Műszaki Szakközépbe jártam, és 90%-os emelt magyarral, nyelvvizsgával jöttem ki onnan (annak ellenére, hogy informatika szakos voltam). Az érettségi mindenkinek központi, egy gimibe lehet jobban megadják az alapokat, de aki nem hajlandó tanulni, annak mindegy hova jár. Én ezért magam példájából nem nézek le senkit.
2010. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
69%

11:06

Te járj akkor gimnáziumba, és tanuld meg az alap mellett azt a k.urva sok felesleges fasz.ságot, és legyél orvos, nem izgat. Én megyek mérnöknek szeptembertől.

2010. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!